Min ​historia 3 csillagozás

Michelle Obama: Min historia Michelle Obama: Min historia

När ​Michelle Robinsom var liten bestod hennes värld av Chicagos South Side. Det var där hon och hennes bror Craig kastade boll i parken och delade rum i familjens trånga lägenheten trappa upp från gatan, och det var där pappa Fraser och mamma Marian fostrade henne till den frispråkiga och orädda kvinnan hon är idag. Men livet skulle snart ta henne betydligt längre än så, via Princetons föreläsningar, där hon för första gången fick erfara hur det kändes att vara den enda svarta i rummet, till den kontorsskrapa där hon gjorde karriär som bolagsjurist – och där en juridikstudent vid namn Barack Obama en morgon dök upp på kontoret och vände upp och ner på alla hennes planer.
För första gången berättar Michelle Obama om de tidiga åren som gift och svårigheterna med att pussla ihop jobb och familj med sin mans snabba politiska avancemang. Hon beskriver sin tveksamhet kring Baracks presidentkandidatur, och berättar hur hon tacklade den roll hon själv fick som populär men ofta… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

454 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789137153049 · Fordította: Manne Svensson
Albert Bonniers, Stockholm, 2018
ISBN: 9789178270262 · Fordította: Hjalmar Manfred Svensson · Felolvasta: Anna Maria Käll
488 oldal · ISBN: 9789137153056 · Fordította: Hjalmar Manfred Svensson

Zsofir>!
Michelle Obama: Min historia

Ezt a könyvet bölcsebb lett volna félretenni a nyaralásra, hogy egészen benne élhessek. Akkor biztos rövidebb idő alatt kiolvastam volna. De nem bírtam várni. Miközben a könyvet olvastam, az én történetem is alakult: költözés utáni rendezkedés, esküvő… De azért mindig kerítettem rá sort, hogy Michelle barátnőmmel lehessek. Mert a története összehozott minket. Mivel már gyerekkorától kezdve követhettük az életét, lehetett tudni, hogy mi hajtja, mit tart fontosnak. A könyvet olvasva az ő fejével gondolkodhat az olvasó, sejtheti, hogy áll a témához Michelle. Ezért nem is lepődtem meg, hogy a fehér házas rész viszonylag rövid, néhol felszínes és stresszes lett. Michelle, akit úgy neveltek, hogy a maga kezébe vegye a sorsát és eszerint is élt, hirtelen a háttérben találta magát. A mindennapjait az elnök, az ország és a világ sorsa irányította, miközben ő maga még a fehér ház mozitermébe se mehetett le engedély nélkül. Másrészről érezni, hogy büszke arra, amit first lady-ként elért.
Michelle és Barack, jobbá tettétek a világot!

frankysilver P>!
Michelle Obama: Min historia

Érdekes volt megismerni a gyerekkori körülményeit és gondolatait, valamint a hosszú utat, amit megtettek. Ennek ellenére kicsit hosszúnak éreztem. Nem igazán voltam arra kíváncsi, milyen érzés fogta el, amikor meglátott egy báli ruhát, és volt egy sor ilyen momentum a könyvben, amikor szerintem jelentéktelen dolgokról nagyon sokat írt. Alapjában véve örülök, hogy elolvastam, de őszintén szólva többet, vagy sokkal inkább mást vártam. Másmilyen közlési stílust.