Oroszlán ​a könyvtárban 96 csillagozás

Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Vajon mit keres egy oroszlán a könyvtárban? És hogyan fogadják a könyvtárosok és a látogatók? Gyönyörűen illusztrált mesekönyv a legkisebb olvasóknak.

Eredeti cím: Library Lion

Eredeti megjelenés éve: 2006

Pongrác, 2009
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638857552 · Fordította: Cséplő Noémi · Illusztrálta: Kevin Hawkes

egy_ember
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Nos, mit tehet egy büszke hím oroszlán, ha a kontyos könyvtárosnő szigorúan ránéz, mert hangoskodott? Semmit. Behúzhatja a farkát. De ha átlagos, rendes könyvtárlátogatóként viselkedik, akkor szívesen látott vendég, szundíthat egyet a mesesarokban, és segíthet az apróbb, szakképesítést nem igénylő feladatokban.
Ja, és Mr. McBee nem is olyan kretén, mint elsőre látszik.
Ja, és New York Public Library http://www.thelibraryshop.org/nypl-products
Ja, és tilos szaladni!

blueisthenewpink SMP
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Ez a könyv gyönyörű! Teljesen odavagyok a történetért és az illusztrációért is. Egyszerűen csodaszép! Szívet melengető, kedves, vicces. Nagyon jólesett :)

(A hatévesnek is nagyon tetszett, a kétévest még nem kötötte le.)

BridgeOlvas I
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Valahol mélyen hiszek abban, hogy a legjobb történetek a legképtelenebb ötletekből adódnak, amelyekről a történet végére kiderül, hogy nagyon is kézenfekvőek. Lehet, hogy erről az elméletemről a végére sem derül ki, hogy van értelme, de a könyvtárlátogató oroszlán történetére abszolút igaznak vélem.

Ebben a történetben annyi jó dolog van, amit szeretek az életben (és az irodalomban), csak azt az egyet sajnálom, hogy nem egy könyvtárban hallottam először, egy oroszlán hátának dőlve.

Jeffi SP
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Végre egy olyan gyerekkönyv aminek van értelme is!. Jó persze az idegeim a Pókmajmosnál kiakadtak :P Ez most azért megnyugtatott :)
Története van, gyönyörű rajzolása, és megmosolyogtatott :) Nagyon tetszett :)
Örülnék egy oroszlánnak a könyvtárban ;)

Sisyll
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

A könyv, aminél az jut eszembe, bárcsak gyerkőc lehetnék még, és akkor nem olvasnék ilyen gyorsan… Mert hát ez a tüneményes mese valóban egy falat esti mese volt. Pedig ellézengtem volna még ezzel a jó pofa Oroszlánnal a könyvtárban.
Bár a történet rövid, azért az illusztrációval el lehet tölteni még némi időt, mert olyan gyönyörű, hogy szeretném az emlékezetembe vésni ahogy csak lehet.
A történet elsőre is megragadt, mert hát egy ilyen kedves, lelkiismeretes, szőrös olvasót (vagy inkább mesehallgatót) nehéz feledni. :)
Kell ez a könyv itthonra is :)

Dün SP
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Tegnap este duplán olvastam, először magamban el-, majd másnak fel-. :)
Nem mindennapi történet (bár én is szívesen hallgatnék mesét Oroszlán társaságában), és Kevin Hawkes illusztrációi különösen szerethetővé teszik.
[A kedvenceim, mikor az oroszlán nekidörgöli a fejét az új könyvek polcának és amikor elszenderedik a mesesarokban. :)]

mrsp
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Nos, ez valóban egy gyönyörű könyv. A rajzok nagyon szépek, és a történet is nagyon megható. Szívesen adom majd a gyermekem kezébe, tanulhat belőle egy kicsit a könyvtárakról, az állatok szeretetéről és az elfogadásról.

Brigi007
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Na, ha van könyv a világban, amit biztosan meg fogok venni a gyerekeimnek, az ez :D Annyira aranyos, kedves és elragadó történet! Ha gyerek lennék, ez lenne a kedvenc könyvem!

Ciccnyog ISP
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Ennyire aranyos, kedves mesét régen olvastam.:) Az illusztrációk is szépek és rettentő édesek. Ez az értékelés meg túl cuki lett, de az egész könyv imádnivaló.:)
Olvassátok!

Kedy

Senki nem tudta, mi a teendő. Semmilyen szabály nem szólt arról, hogyan kell bánni egy oroszlánnal a könyvtárban.

Kapcsolódó szócikkek: könyvtár · oroszlán
s_l_m

– Most pedig menjen és hívjon orvost. Azt hiszem, eltört a karom.
Mr. McBee futva indult a telefonhoz.
– Tilos szaladni! – szólt utána fájdalmas hangon Miss Merriweather.

s_l_m

Egy szép napon egy oroszlán tért be a könyvtárba.

Kapcsolódó szócikkek: könyvtár · oroszlán