13. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Oroszlán ​a könyvtárban 107 csillagozás

Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Miss Merriweather, a könyvtár igazgatója nagyon szigorúan veszi a szabályokat. Például tilos szaladgálni a könyvtárban, és csöndben kell lenni. Ám amikor egy oroszlán tér be hozzájuk, senki nem tudja, mit is tegyen. Az oroszlánokra semmilyen szabály nem vonatkozik.
Kiderül azonban, hogy az oroszlán nagyon is illik a könyvtárba, hiszen nesztelenül közlekedik hatalmas mancsain, kényelmes háttámaszként szolgál a gyerekeknek, és soha nem bömböl – legalábbis most már nem..
Ám amikor valami szörnyűség történik, az oroszlán csak a maga módján tud segíteni. Vajon létezik olyan ok, ami miatt megszegheti a könyvtár szabályait?
Knudsen és Hawkes elragadó története nemcsk a szabályokról és azok betartásáról szól, hanem egy csodálatos helyről is: a könyvtárról.

Eredeti cím: Library Lion

Eredeti megjelenés éve: 2006

Pongrác, 2009
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638857552 · Fordította: Cséplő Noémi · Illusztrálta: Kevin Hawkes

krlany I+SMP
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Tulajdonképpen ez a mese bármikor valósággá válhatna, csak az oroszlánt be kell cserélni egy kisebb cicára! No, és miért ne lehetne egy könyvtárnak macskája, aki beledorombolja a szeretetet, a világot a gyerekekbe, felnőttekbe, nyugdíjasokba? … Végülis vannak már ilyen könyvesboltok, kávézók… nem egy földtől elrugaszkodott ötlet… Én speciel szeretnék egy ilyen könyvtárba járni, aki meg nem, az megy egy másikba…
Szóval a mese nem is annyira mese, mint inkább csak egy kis ötletet adó fantasytörténet… Az illusztrációk nagyon szépek, szeretem az ilyen pasztellrajzokat, meg azt is, amikor kislányok kantárosgatyában lazulnak a könyvtárban, mintha csak magamat látnám.:)

egy_ember
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Nos, mit tehet egy büszke hím oroszlán, ha a kontyos könyvtárosnő szigorúan ránéz, mert hangoskodott? Semmit. Behúzhatja a farkát. De ha átlagos, rendes könyvtárlátogatóként viselkedik, akkor szívesen látott vendég, szundíthat egyet a mesesarokban, és segíthet az apróbb, szakképesítést nem igénylő feladatokban.
Ja, és Mr. McBee nem is olyan kretén, mint elsőre látszik.
Ja, és New York Public Library http://www.thelibraryshop.org/nypl-products
Ja, és tilos szaladni!

blueisthenewpink SMP
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Ez a könyv gyönyörű! Teljesen odavagyok a történetért és az illusztrációért is. Egyszerűen csodaszép! Szívet melengető, kedves, vicces. Nagyon jólesett :)

(A hatévesnek is nagyon tetszett, a kétévest még nem kötötte le.)

BridgeOlvas I
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Valahol mélyen hiszek abban, hogy a legjobb történetek a legképtelenebb ötletekből adódnak, amelyekről a történet végére kiderül, hogy nagyon is kézenfekvőek. Lehet, hogy erről az elméletemről a végére sem derül ki, hogy van értelme, de a könyvtárlátogató oroszlán történetére abszolút igaznak vélem.

Ebben a történetben annyi jó dolog van, amit szeretek az életben (és az irodalomban), csak azt az egyet sajnálom, hogy nem egy könyvtárban hallottam először, egy oroszlán hátának dőlve.

gab001 P
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

A mese pontosan arról szól, ami a címben szerepel. Egyszer csak megjelenik egy oroszlán a könyvtárban, viszont mindenki meglepetésére megfelelően viselkedik, így idővel hozzászoknak a jelenlétéhez. Egészen addig, míg meg nem szegi a szabályokat? Mi ennek az oka? Mik a következmények? Érdemes elolvasni, hogy megismerjük a válaszokat. Ráadásképp pedig egy kellemes élményt is kapunk és szépséges rajzokat. Megható történet.

Pongrác, 2009
Jeffi SP
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Végre egy olyan gyerekkönyv aminek van értelme is!. Jó persze az idegeim a Pókmajmosnál kiakadtak :P Ez most azért megnyugtatott :)
Története van, gyönyörű rajzolása, és megmosolyogtatott :) Nagyon tetszett :)
Örülnék egy oroszlánnak a könyvtárban ;)

Sisyll
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

A könyv, aminél az jut eszembe, bárcsak gyerkőc lehetnék még, és akkor nem olvasnék ilyen gyorsan… Mert hát ez a tüneményes mese valóban egy falat esti mese volt. Pedig ellézengtem volna még ezzel a jó pofa Oroszlánnal a könyvtárban.
Bár a történet rövid, azért az illusztrációval el lehet tölteni még némi időt, mert olyan gyönyörű, hogy szeretném az emlékezetembe vésni ahogy csak lehet.
A történet elsőre is megragadt, mert hát egy ilyen kedves, lelkiismeretes, szőrös olvasót (vagy inkább mesehallgatót) nehéz feledni. :)
Kell ez a könyv itthonra is :)

Dün SP
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Tegnap este duplán olvastam, először magamban el-, majd másnak fel-. :)
Nem mindennapi történet (bár én is szívesen hallgatnék mesét Oroszlán társaságában), és Kevin Hawkes illusztrációi különösen szerethetővé teszik.
[A kedvenceim, mikor az oroszlán nekidörgöli a fejét az új könyvek polcának és amikor elszenderedik a mesesarokban. :)]

mrsp
Michelle Knudsen: Oroszlán a könyvtárban

Nos, ez valóban egy gyönyörű könyv. A rajzok nagyon szépek, és a történet is nagyon megható. Szívesen adom majd a gyermekem kezébe, tanulhat belőle egy kicsit a könyvtárakról, az állatok szeretetéről és az elfogadásról.

Kedy

Senki nem tudta, mi a teendő. Semmilyen szabály nem szólt arról, hogyan kell bánni egy oroszlánnal a könyvtárban.

Kapcsolódó szócikkek: könyvtár · oroszlán
s_l_m

– Most pedig menjen és hívjon orvost. Azt hiszem, eltört a karom.
Mr. McBee futva indult a telefonhoz.
– Tilos szaladni! – szólt utána fájdalmas hangon Miss Merriweather.

s_l_m

Egy szép napon egy oroszlán tért be a könyvtárba.

Kapcsolódó szócikkek: könyvtár · oroszlán