Anyja ​lánya 37 csillagozás

A ​barátnő című bestseller szerzőjétől
Felfedeztél egy titkot.
És most már része vagy.
Kate egyáltalán nem tervezte, hogy tizenévesen teherbe esik, de amikor mégis így alakul, elhatározza, hogy mindig a lánya javát akarja és megadja neki azt a szeretetet, amelyet ő nem kapott meg gyerekkorában.
Egyedülálló anyaként nehezen boldogul a mindennapokban, de a nehézségek még jobban összehozzák Kate-et és a kislányát, Beckyt. Telik-múlik az idő. Becky sikeres újságírógyakornokként találja meg a helyét a világban, Kate keble pedig dagad a büszkeségtől.
Aztán szörnyű csapás éri, ami a legrosszabb rémálmában sem szerepelt. Élete örökre megváltozik. Kétségbeesetten próbálja megérteni, mi történt, és ekkor belebotlik a sztoriba, amelynek Becky korábban a nyomába eredt…
Lehet, hogy nem is véletlen volt ez a könyörtelen tragédia?
„Árad belőle a feszültség.” – The Press Association
„Éles, ádáz és függőséget okoz.” – Sunday Mirror
„Feszes és… (tovább)

XXI. Század, Budapest, 2021
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156122506 · Fordította: Borbély Judit Bernadett
XXI. Század, Budapest, 2021
400 oldal · ISBN: 9786156122513 · Fordította: Borbély Judit Bernadett

Kókuszka >!
Michelle Frances: Anyja lánya

Anya, lánya kapcsolaton túlmutató elgondolkodtató történet anyai szeretetről, bátorságról, eltökéltségről, szívfájdalomról. Kate válaszokat szeretne kapni lánya halálos balesetének körülményeiről, aztán hatalmas dologba botlik, ahol a profit előbbre való az emberéletnél. Komoly témát boncolgat egyszerű nyelvezettel, szemnyitogató történet.

kinga133>!
Michelle Frances: Anyja lánya

Az angol verziója az Erin Brockovitch című filmek. Egy-két eltérés azért természetesen van; a könyvben történnek gyilkosságok és jelen van az anya-lánya kapcsolat is. De nagy vonalakban ugyan az a történet. A váltott szemszög megoldás nagyon tetszett, Becky jeleneteit kedveltem a legjobban.

BBetti86 >!
Michelle Frances: Anyja lánya

Elméletben szerettem ezt a regényt. A gyakorlatban sajnos nem annyira. Pedig sok minden megvan benne, amiért működhetne, és mégsem éreztem az igazinak.

Az első gondom, hogy egyre kevésbé szeretem, ha valaki megnevezi, hogy mire hasonlít és még poént is ír rá. Itt az Erin Brokovich van sokat emlegetve, és valóban megvan a hasonlóság. De, hogy ki is hangsúlyozták, nekem elvette a kedvem. Pedig még csak azt sem mondhatnám, hogy az eredetit szerettem, mert nem lenne igaz. Nekem az olyan semleges. Sajnos, ez a sztori is.

Kate egyedülálló anyaként nevelte fel a lányát. Amikor az újságíró gyakornok Becky baleset áldozata lesz, az anyja végig akarja vinni a lánya utolsó esetét. Miközben egyre mélyebbre merül a 'gonosz vállalat szennyezi az emberek vizét és földjét' történetbe, azt is sejteni kezdi, hogy a lánya nem is baleset áldozata lett.
A nyomozás vihetné el a hátán, de sajnos nem volt izgalmas a könyv. Adta magát, hogy mi után nyomozott a lány, és hogy kinek volt az útjában. Amikor még az Erin-hasonlattal is ráerősítettek, semmi titok nem volt abban, hogy mit kell Kate-nek kiderítenie. Vagyis, nekem nagyon hiányzott a rejtély.

Kettes gondom, félig-meddig elmegy bírósági krimi irányába, és mégsem. A végcél egy tárgyalás, de itt csak addig jutunk, hogy egyáltalán legyen valami bizonyíték, amivel a társas keresetet be lehet nyújtani. Olyan… kurta-furcsa így a végeredmény. Nme lesz jogi krimi, annak ellenére, hogy Kate a végére spoiler Én szeretem a tárgyalótermi krimiket, úgyhogy nekem többet adott volna, ha a bíróságra is benézhetünk, nem csak spoiler

Túlzottan cselekménygazdagnak sem mondanám a történetet. Van pár csavar, de azoknak egy jó része nagyon adja magát és lehet előre tudni, hogy annak kell történnie. Kate meg se nem jogász, se nem nyomozó, csak egy lelkes amatőr. Így reálisabb, de rém rossz olvasni, amikor pl. spoiler

Pedig a szereplők szimpatikusak. Mélynek nem mondanám őket, Frances nagyon egyszerűen jókra és rosszakra osztja a szereplőit. Aki jó, az erkölcsös. A rosszak meg ölnek, szennyezik a környezetet vagy eltussolják ezeket a tetteket. Még csak olyan karakter sincs, aki az egyik oldalon állónak tűnik, aztán kiderül, hogy beépített ember.
Amit azonban írni akartam, hogy Kate és öreg szomszédja, a barátja és Becky is kedvesek, helyesek, nagyon összetartanak és helyén van az erkölcsi érzékük. Kate pl. annyi gyengeséget kapott, hogy nagyon alacsony az önbizalma és stigmaként hordozza, hogy szegények, mennyit kellett dolgoznia, hogy a lányának minden esélye meglegyen, ami neki nem volt meg.

Megírva is korrekten lett, amit egy csajos krimitől vár az ember. Bőven van benne érzelem, olvasmányos, könnyed. Amit egy ilyen könyvnél várunk.

Talán azt írnám, hogy nálam félrement, mint a borító. Csajos kriminek elment, igazán izgalmas, jó történetnek nem. És miért kellett a fürdőruhás nő a borítóra? Egyetlen nyaralós jelenet van a végén, ez nagyon nem az a tengerparti, nyári krimi, aminek ez alapján gondolnám.

bmgrapes I>!
Michelle Frances: Anyja lánya

A nagylányom növényvédelemmel foglalkozik, ezért ez a történet különösen közel áll a szívemhez. Izgalmas és érdekes. A borítót azonban nem értem, semmi köze az egészhez

Muciolvas>!
Michelle Frances: Anyja lánya

Ez már az írónő 3. könyve, amit elolvastam és megállapíthatom, hogy kedvelem az írásait. Ez a krimi is határozottan jó volt! Nem az a fajta, amitől nem mered lekapcsolni a villanyt, hanem a nyomozás mellett sok lelki fájdalmat bemutató, szívvel megírt krimi, amelyben nem rendőrök nyomoznak, hanem Kate – a barkácsbolti eladó –, aki Becky, az oknyomozó gyakornok újságíró lány édesanyja. Becky felderített valamit, majd utána rejtélyes halálos „baleset” érte. Elhatározza, hogy ő fogja befejezni a lánya emlékére a munkát és leleplezi a bűnösöket, de ez nem olyan egyszerű, hiszen nincs meg sem a tudása, sem az önbizalma, csak a hite a lányában. Lépésről lépésre halad, de felkelti a „rosszfiúk” figyelmét és ő is veszélybe kerül. A jó ügy mellé tudja állítani a megfelelő embereket és segítőtársakat, miközben ő maga képezi magát, hogy tudást szerezzen. Fáradhatatlan, veszélyekkel teli munkáját végül siker koronázza, leleplezi a gátlástalan bűnözőt és társait. Ezzel tud csak továbblépni az életében és a gyászában, hogy igazságot szolgáltathat a lányának. Szép volt.

Dawn_Silver I>!
Michelle Frances: Anyja lánya

Korábban már olvastam a szerzőtől, a Barátnő című könyvet. Az sokkal jobban tetszett. Ennél a történetnél valahogy többre számítottam, nem igazán nevezném kriminek. Az oknyomozós része tetszett, de hiányzott a valódi rejtély, az izgalom, egy kis akció. A végén az üldözős jelenet sem sikerült túlságosan izgalmasra. Persze értem, hogy a könyv mondanivalója fontos.

Thaliavilaga>!
Michelle Frances: Anyja lánya

Nekem az írónő többi könyve sokkal jobban tetszett. Ez egy modern Erin Brockovich-sztori volt, se több, se kevesebb. Szerintem elég vontatott is volt és nagyjából az első pillanatban lehetett tudni, hogy ki is a hunyó. Sajnálom, mert amúgy jó ötlet volt.

Kókuszka>!

– Csinálunk hóangyalt? – kérdezte Kate.
– Giccses marhaság, csak a filmekben működik. A valóságban nyirkos hideg kúszik be az ember dzsekije alá, és befagy a feneke.

BBetti86 >!

Tévedés, hogy a nők azok, akik megőrülnek a csokiért, korlátozott tapasztalataim szerint pont a férfiak az édesfüggők. Vannak barátnőim, akik kénytelenek dugdosni a csokit a férjük elől.

kallaiistvanlaszlo>!

Becky elmosolyodott.
– Nem fogok leesni, anyu. Többé már nem.