Szentpétervár 2 csillagozás

Michele A. Brendy: Szentpétervár

Az utazáshoz szükséges összes információ elfér a zsebében!
-Látványosságok: részletes áttekintés Szentpétervár nevezetességeiről – paloták, templomok és képtárak.
-Programok: tippek a szabadidő élvezetes eltöltésére – opera, balett, hajókirándulások, fürdők.
-Kulturális érdekességek: segítünk eligazodni Szentpétervár múltjában és jelenében – Nagy Péter, Puskin; a város kulturális örökségének bemutatása.
-Praktikus információk: szállások, éttermek, szórakozóhelyek listája, orosz kifejezések, térképek, hasznos tanácsok a közlekedéshez.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Berlitz Zsebkönyvek Kossuth

Kossuth, Budapest, 2012

ppeva P>!
Michele A. Brendy: Szentpétervár

Évekkel ezelőtt kaptuk ezt a kis könyvecskét ajándékba, mikor Szentpétervárra készültünk. Akkor sajnos elmaradt az utazás, most viszont hamarosan útra kelünk! :) Ezért is „versenyeztetek” hármat a Szentpétervárról szóló útikönyvek közül.
Ezt itt biztosan visszük. Kicsi, zsebkönyv méretű, egyszerű. A méretéhez képest elég sok információ van benne. Az előzővel összehasonlítva szinte teljesen elégedett voltam az orosz nevek, szavak átírásával. Hátránya, hogy nagyon kevés benne a térkép (csak a borító belső oldalán és a "füleken"), és a könyvben magyar nevekkel és magyaros átírással szereplő látnivalók a térképeken angol átírással ill. angol névvel találhatók meg. Mivel a látnivalók nincsenek megszámozva, angolul vagy oroszul nem tudóknak nehezen hozható össze, mit hol találnak. Találtam pl. olyan kiemelt látnivalót, amit lefelejtettek a térképről.
De összességében úgy gondolom, megfelelő útitárs lesz. Főleg úgy, hogy előzetesen átolvastam, áttanulmányoztam, megkerestem mindent, amit csak lehetett. (És azért hagyjunk valamit az idegenvezetőnek is…)
És még nagy reményeket fűzök a harmadikhoz is!