Így ​élni jó 11 csillagozás

Elmélkedések az élet művészetéről – mai keresztényeknek
Michel Quoist: Így élni jó Michel Quoist: Így élni jó Michel Quoist: Így élni jó Michel Quoist: Így élni jó Michel Quoist: Így élni jó

Lelkesítő ez a mai világ! Csodálatosan szép és nagy lett, a tudomány és technika rendkívüli teljesítményei által. Az ember jól akart élni, sikerre vágyott – és beteljesítette vágyait. Nem tudta teljesen megszüntetni a szegénységet és a nyomort, mégis, a legtöbben elfogadható jólétben, kényelemben élnek. Közben egy minden szegénységnél és nyomornál súlyosabb – mert mélyebben gyökerező – veszedelem van készülőben. Az ember lassan elfeledkezik róla: van lelke. Miközben képes felfedezni a világegyetem legnagyobb titkai is, tanácstalanul áll saját személyiségének titka előtt. Pedig ha megtagadja lelkét, mindent elveszít, nem ember többé. Michel Quoist fiataloknak írt könyvében a sikerre vágyó embert az élet valódi és teljes sikeréhez szeretné segíteni. Ez a fajta siker emberi szempontból néha vereségnek látszik. Az embert naponta ostromló ajánlatok zűrzavara közepette változatlanul érvényes Jézus Krisztus ajánlata: „Azért jöttem, hogy életünk legyen, és bőségben legyen.”

Szent István Társulat, Budapest, 2014
304 oldal · ISBN: 9789633615461 · Fordította: Horváth Mária
Szent István Társulat, Budapest, 2004
304 oldal · ISBN: 9633615461 · Fordította: Horváth Mária
Christianus / O.M.C, Budapest - Bécs, 1994
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 978963763813X

Narumi>!
Michel Quoist: Így élni jó

Michel Quoist: Így élni jó Elmélkedések az élet művészetéről – mai keresztényeknek

Egyben olvasva, picit tömény, de ha csak időnként elolvasol egy-egy fejezetet, akkor igazi felüdülés. Minden fejezet alapvető lényege, hogy mindenben Krisztust keressük, és mindenre ő a megoldás. Ha valami zavar, kételyek gyötörnek, vagy épp boldog vagy, örülsz, fordulj hozzá, mondd el neki; válaszolni fog! :)

Negative_Singularity>!

Lélekerősítő.

smaragdvarangy>!
Michel Quoist: Így élni jó

Nem olvastam. Valahol régen egy idézetre bukkantam ebből a könyvből, ami nagyon egyszerű gondolatmenetű, mégis rendkívül okos szerzőre vall. Örülök, hogy az – egy molyos által begépelt – idézeteknek köszönhetően betekintést nyerhettem a könyvbe, így, hogy istenségektől és vallástól függetlenül élem életem, fárasztana a sok utalás és gyónásra sarkallás, ami a könyvben pusztán jóindulatú, helyes útra terelő szándékkal lett megfogalmazva. Ezzel számomra szükségtelenül kicsipkézte Michel Quoist az írását.

Boglinc P>!

Felnőttnek lenni annyi, mint benső önállóságra szert tenni.

smaragdvarangy>!

Muskátlid, kutyád befejezett lények. Ezek elérték korlátozott növényi, állati tökéletességüket. A Te nagyságod abban áll, hogy magad alakítod ki önmagad. Befejezetlen vagy, közvetlenül kell részt venned saját megteremtésedben.

ritusss P>!

Fogadd el önmagadat, de fogadd el magad másokkal szemben is, légy hű önmagadhoz. Miért félsz a főnöktől, a munkástól, a nálad okosabbtól? Attól, aki jobban beszél, aki jártasabb? Miért befolyásol a másik? Miért vagy félénk? Miért van kisebbrendűségi komplexusod? Azért mert nem akarsz önmagad lenni a másik előtt, mert félsz a véleményétől.

ritusss P>!

Légy önmagad. A többieknek szükségük van rád úgy, ahogy az Úr akart téged. Nincs jogod arra, hogy álcázd magad, hogy színészkedj, mert így megcsalod a többieket. Mondd magadban: valamit adhatok neki, mert még soha nem találkozott és soha többé nem fog találkozni olyannal, mint én vagyok, hiszen az Úr kezéből kikerült „egyetlen példány”, egyéniség vagyok.

ritusss P>!

Tudod-e mi az, amit a legjobban kívánsz? A végtelen. A végtelen szépség, a végtelen tisztaság, a végtelen igazságosság, a végtelen béke, a végtelen igazság, a végtelen szeretet, a végtelen élet. A végtelennek csak egy neve van: Isten.

Negative_Singularity>!

A seb, melyet befedünk, de nem ápolunk […] elmérgesedik és elgennyed. Meg kell vizsgálnunk és gyógyítanunk. Ha egy szemrehányás, figyelmetlenség, hűtlenség, kudarc… megsebzett, ne szégyelld felindultságodat, az nem szégyellnivaló, ne játszd az erőset, letagadva sebedet, az nem gyengeség jele, ne térj ki előle megvetéssel, sebed nem hanyagolható el.
Mindaz, amit éreztél – öröm vagy szenvedés – benned van. Értelmednek becsületesen tudomásul kell vennie, azután el kell fogadnia azt, csak így utasíthatod el azt, amit el kell utasítanod.
Mindaddig, amíg a folyó vissza nem tér a medrébe, lehetetlen munkához látni az elárasztott földeken. Ha érzelmed túlárad, zavarja gondolkodásodat, ítélőképességedet, egész életmódodat mindaddig, míg a helyére nem tereled.

ritusss P>!

Amíg valóban el nem fogadod korlátaid, addig semmit tartósan nem alkothatsz, hiszen azzal fecséreled idődet, hogy a mások kezében lévő szerszámokat kívánod és nem veszed észre, hogy a te kezedben is vannak szerszámok, mások ugyan, de éppoly használhatók. Ne nézd másokét, nézd a sajátjaidat, vedd azokat kezedbe és dolgozz!

ritusss P>!

Az öröm akkor kezdődik, amikor abbahagyod saját boldogságod keresését, azért hogy megkísérelj másokat boldoggá tenni.

ritusss P>!

Az ember tragédiája az, hogy korlátozottak az eszközei és korlátlanok a vágyai. Emberileg nem is lehetsz teljesen boldog, csak Isten tud kielégíteni.

ritusss P>!

Istennek szüksége van imádságodra. Csak akkor adhat, ha kérsz, mert végtelenül tiszteli szabadságodat.

Kapcsolódó szócikkek: ima