Konkvisztádorok 8 csillagozás

Michael Wood: Konkvisztádorok

Amerika ​16. századi meghódítása alapjaiban forgatta fel a világot.
A spanyol konkvisztádorok elképesztő megpróbáltatásokon mentek keresztül, mire feltárták az Újvilág addig ismeretlen területeit. Talán nincs is olyan esemény a történelemben, amely a megtett távolságok, hihetetlen kitartás és puszta emberi dráma tekintetében felvehetné a versenyt a spanyol gyarmatosítással.
Michael Wood a legnagyobb spanyol kalandorok nyomát követve bejárja Amazóniát, eljut a Titicaca – tóhoz, bebarangolja Észak – Mexikó sivatagjait és felhág a Machu Picchu magaslataira. Személyes tapasztalatokat szerez a nagyszabású felfedezőutakról, amelyeket olyan híres konkvisztádorok vezettek, mint Hernán Cortés vagy Francisco és Gonzalo Pizarro, valamint bemutatja az Azték és Inka Birodalom meghódításának viharos, elborzasztó eseményeit.
Nyomába eres Francisco Orellana rendkívüli expedíciójának az Amazonason és követi Cabeza de Vaca Csendes – óceánig tartó, Amerikát átszelő útját. Az… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2008
350 oldal · ISBN: 9789633702581 · Fordította: Endreffy Loránd

Sytix>!
Michael Wood: Konkvisztádorok

Már régóta vadásztam erre a könyvre, mert egyrészt korábbi olvasmányaim, másrészt a látott filmek felkeltették érdeklődésemet az Újvilág felfedezésének története iránt. Passuth – többször olvasott – könyve alapján Cortez hódításait már megismertem, de nem bántam, hogy ezúttal más forrásból is tájékozódhattam. Nagyon tetszett, hogy az író maga is bejárta a nevezetes helyszíneket és ezáltal személyes élményeivel is kiegészítette a történelmi eseményeket.

Goauld1985>!
Michael Wood: Konkvisztádorok

Nekem nagyon tetszett, jó témaválasztás, és annak ellenére h történelmi témájú abszolút nem száraz, szórakoztató olvasmány.

sanni243>!
Michael Wood: Konkvisztádorok

Remek téma, nagyon érdekes leírásokkal, még az illusztrációkat is jól választották meg. Bár hosszabb lett volna.