Kódex ​és törvény (Találkozások 4.) 22 csillagozás

Michael Williams: Kódex és törvény

Hiába Raistlin és Caramon minden erőfeszítése, Fényeskardú Sturmot senki sem tántoríthatja el attól, hogy részt vegyen a Solamniai Lovagok évente megrendezett ünnepségén. Ám a lakomát különös események szakítják meg, és Sturmnak váratlanul szembe kell néznie egy rejtélyes idegen kihívásával és a múlt mélyéről felbukkanó titkokkal…

Eredeti cím: The Oath and the Measure

Eredeti megjelenés éve: 1992

Szukits, Szeged, 2004
264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634970338 · Fordította: Tamás Gábor, Kiss Dóra, Csobay Dávid

Hippoforaccus>!
Michael Williams: Kódex és törvény

@fowler és @Razor rendesen belémállították az ideget, amiir belekezdtem ebbe a fele annyira sem rossz történetbe, mint amire az előzetes reakciójuk alapján számítottam. Való igaz, hogy vannak benne több, mint furcsa, szemöldökfelrántó mondtatok és arra sem tudtam rájönni, melyik fajt takarhatja a „kender” megnevezés, de én nem találtam túl sok kivetnivalót a formátumban.
A történet az már kicsit más tészta. Először is le kell szögeznem, hogy Sturm olyan szinten jellegtelen karakter a Dárdakrónikákban, hogy amikor megfogtam a könyvet, erősen elgondolkoztam, hogy kiről is szólhat, „hiszen már mindenki kapott egy háttérsztorit az első történetből”.
Éppenezért jó is, hogy nagy része nem is róla szól a könyvnek, hanem inkáb a két társául szegődő szereplőre koncentrál. Jobban tetszik, mint gondoltam volna, de azért sok helyen elég lapos történet.