Újraépítve 6 csillagozás

Egy katolikus plébánia története
Michael White – Tom Corcoran: Újraépítve

A ​plébánia ősi intézmény. A mai szóhasználatban a hívőknek azt a közösséget jelenti, amelyet tartósan egy pap vezetésére bíznak. Ő a közösség saját pásztora, aki szolgálatát a püspök megbízásából gyakorolja az evangéliumi parancs fényében: „Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket!” (Mt 28,19)
Jó szívvel ajánlom a könyvet a magyar nyelvű olvasóknak!
Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek

Aki szereti az Egyházat, szereti a plébániát, az nagyon fog örülni ennek a könyvnek. Kívánom, hogy vallásos életünk megújításához, plébániáink újraépítéséhez sok ötletet nyerjünk ebből az írásból, sőt merjünk még többet is gondolni!
Veres András győri megyéspüspök

Ez a könyv a Szentlélek kiváló ajándéka egyházunk megújulásához! Szeretettel ajánlom mindazoknak, akik egyházközségük sorsát szívükön viselik, és akiknek fontos az is, hogy mi lesz az egyházunkat elhagyókkal. Akik pedig szeretnének eljutni az „Itt nem lehet… (tovább)

312 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158104302 · Fordította: Benkőné Berta Zsófia, Koszoru Péter
CSIBE Intézet, Kaposszerdahely, 2018

Michael White – Tom Corcoran: Újraépítve Egy katolikus plébánia története

Siker sztorira számítottam, Hollywood-i beütéssel. Helyette nagyon valóságos, kritikus, emberi. Elgondolkodtató.
Igaza van, azt akarom, hogy nekem jó legyen az Egyházban. Olyan programok legyenek, amik nekem tetszenek. De hogy fogok így másokat megismertetni Jézussal?
Tetszik, hogy alázatos. Bekapcsolódnék egy kis időre hozzájuk.

Vikiolvas>!

Michael White – Tom Corcoran: Újraépítve Egy katolikus plébánia története

Tetszett. Igaz, hogy ez egy amerikai, nagy plébániának a történéseiről szóló könyv, de nagyon sok gondolata hasznosítható magyar viszonyok között is. Pláne, hogy – mint kiderült – az emberek pont olyanok Amerikában is, mint Magyarországon.

AnitaZoé P>!

Michael White – Tom Corcoran: Újraépítve Egy katolikus plébánia története

„Anita, ha jót akarsz olvasni, ezt vedd meg.”
Engem aztán nem nehéz könyvvásárlásra biztatni. :)
Érdekes olvasmány. Jó értelemben. Saját tapasztalataikat osztják meg velünk az írók, akik közül az egyikük pap a másik pedig ifjúsági felelős. Így mélyen belelátnak a dolgokba. Rengeteget hibáztak, aztán még többet, mire rájöttek, hogyan működhetnek a dolgok úgy, hogy mindenkinek jó legyen.
Elsősorban az Egyházat elhagyók „visszahódításával” foglalkozik. Hisz a mi feladatunk is az egyetlen bárány megtalálása, és hogy önszántából, örömmel térjen vissza a kilencvenkilenc társához, akik nem mindegy, hogy fogadják vissza elkóborolt testvérüket.
Sok jó tanács van benne. Némelyik mondjuk elég amerikai, ami nálunk annyira nem módi, de ezektől eltekintve nagyon hasznos olvasmány.
Van, amivel mondjuk nem értek egyet, de nem is kell mindenkinek mindent megfogadni.
Egyébként meg nagyon ajánlom elolvasásra minden kereszténynek. Bár katolikus könyv, szívesen ajánlom más Egyházak tagjainak is. biztos van benne olyan, ami megszívlelendő. Utána meg megéri a plébános/lelkész kezébe is nyomni egy példányt. Hátha.

bond>!

Michael White – Tom Corcoran: Újraépítve Egy katolikus plébánia története

Érdekes volt olvasni, hogyan lehet beindítani egy halódó plébánia újjászületését, sok ötlet van benne, amit érdemes fontolóra venni. A könyv legfőbb értékének mégis azt tartom, hogy fontosnak tartja a magunk kritikus figyelését, a mások fejével való gondolkodást, de legfőképpen az imát és Krisztus követését. Ez az alap és ha nincs meg, bármit csinálhatunk, nem fog működni. Remélem, hogy hazánkban is sokan figyelmesen elolvassák és erőt merítenek belőle.

ritusss P>!

A hétvégi szertartás élménye sorsdöntő lehet az emberek számára a templomban. Szinte mindenki egy hétvégi szertartás kapcsán tér be hozzánk először. Ekkor dől el, hogy az emberek vissza szeretnének-e térni hozzánk, vagy sem. Ha unalmas és kellemetlen élményben van részük, akkor nem fognak visszajönni.

Dorothy_Gray P>!

Tarts a bölcsekkel és magad is bölcs leszel, aki bolondokkal tárgyal, az rosszul jár. (Péld 13,20)

ritusss P>!

A zene megsokszorozhatja az élményt, a jól megválasztott zene a szertartás során magasabb szférákba emeli a közösség tagjait.

Dorothy_Gray P>!

A helyzet az, hogy kapcsolatokra lettünk teremtve. „Nem jó az embernek egyedül lennie.” (Ter 2,18) Szükségünk van kapcsolatokra, és ha nem sikerül valódi kapcsolatokra találnunk, akkor mesterséges módon kezdjük el keresni, amint ezt a Facebook-jelenség oly drámai módon bizonyítja.