Macskamasszázs 6 csillagozás

A gyógyító érintés
Michael W. Fox: Macskamasszázs

Akinek ​van négylábú társa, az biztosan meg tudja állapítani, hogy kedvence mikor boldog, beteg, ingerült, bűntudatos, féltékeny, tanakodó vagy kétségbeesett. Így abban is egyetért velünk, ha azt mondjuk, hogy az állatokra kifejezetten jótékony hatást gyakorol a szeretetteljes cirógatás, a féltő ölelés vagy egy játékos dögönyözés. Innen pedig már csak egy – pontosabban hat – lépés, hogy megtanuljuk tudatosan irányítani érintésünket, s akár gyógyító hatást is elérhessünk vele.
Ebben segít bennünket ez a macskamasszázs-program, mely nem csupán gyógyító és egészségmegőrző hatást gyakorol az állatokra, de erősíti a gazda és kedvence között meglévő kapcsolatot is.
Dr. Michael W. Fox harminc éves tapasztalattal a háta mögött is- merteti a macska anatómiájának, fiziológiájának és lélektanának alapjait, majd könnyen követhető utasítások, részletes illusztrációk és fotók segítségével vezet rá bennünket arra, hogy:
– miért jó a macskamasszázs;
– hogyan értsük meg… (tovább)

Totem Plusz, 2010

Papírtigris>!
Michael W. Fox: Macskamasszázs

Michael W. Fox: Macskamasszázs A gyógyító érintés

Csak azért vettem meg párszáz forintért, mert a férjemmel egyszerűen jókedvre derülünk tőle, ha meglátjuk a polcon a címét, hogy ekkora baromságot is ki lehet adni könyvben, mint a macskamasszázs… Röhej. Hozzáteszem: van macskánk. Sosem masszíroztuk. Simogatjuk, etetjük, szeretjük, békén hagyjuk. Ahogy egy macskával illik együttélni.

Cicu>!

Annak a gyógyító érintésnek a segítségével, amit szinte minden ember képes elsajátítani, bebocsátást nyerünk egy olyan mélyebb, ősi birodalomba, melynek lelki közösségét a szeretetteljes kedvesség és a megbocsátás gyakorlása útján tapasztalhatjuk meg."

liivia>!

Miközben a macskánkat masszírozzuk, előfordulhat, hogy elkezdi felváltva behajlítani, majd kinyújtani a mellső lábait, vagy éppen igyekszik velük meggyömöszölni minket, esetenként nyáladzhat, sőt, akár dajkáltathatja is magát.

94. oldal [Totem Kiadó]