A ​banánfüles fiú 10 csillagozás

Michael Rosen: A banánfüles fiú

Michael Rosen és Quentin Blake az angol gyermekirodalom ikonikus alakjai vicces, különleges, kissé groteszk versek
„ …akkor hirtelen a bátyja
figyelmes lett a banánra.
– Banán van a füledben! – mondta.
– Tessék…?
– Ba-nán-van-a-fü-led-ben! – mondta.
– Tessék…?
A bátyja most már ordította:
– BANÁN VAN A FÜLEDBEN!!!!
A kisfiú hangosabban mondta:
– Bocs, nem hallok semmit! Banán van a fülemben! …”
Reggel sietve készülődik a család, betegen nyomod az ágyat, a tengerparton nyaraltok, vagy állatorvoshoz kell vinni a kedvencedet? A reggel könyvében, a?Nyaralókönyvben, az Orvosi könyvben és az Esti mesék könyvében az unalmas hétköznapok is tele vannak mókás pillanatokkal!

Az angol gyerekirodalom két óriása (a "brit Janikovszky-Réber páros"), Michael Rosen és Quentin Blake könyvét Szabó T. Anna vicces fordításában hozzuk el a magyar olvasóknak.

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Pagony, Budapest, 2021
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634105701 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Quentin Blake

imma P>!
Michael Rosen: A banánfüles fiú

Én nagyon szeretem az abszurdot, a gyermekirodalmat, a verseket, Quentin Blake rajzait és Szabó T. Anna versfordításait, így sima befutó volt nálam ez a kötet. Vannak benne erősebb és gyengébb darabok, de összességében jó könyv, és a gyerekek is sokat kacarásztak rajta.
Jé, most jöttem rá, hogy ő a bear huntos fickó :) Na, az is jöhetne magyarul!

bonasera>!
Michael Rosen: A banánfüles fiú

A Lírán láttam ezt a könyvet, ami ugyan 1986-ban jelent meg először Angliában, de hozzánk csak most jutott el 2021-ben.

Szuper marketing fogásként ezt írták a hátuljára:

…amivel meg is vettek engem, én meg a könyvet.

Vannak benne cuki és/vagy vicces történetek, az a néhány tényleg tök jó, kreatív sztori, de nekem összességében inkább csalódás volt. Lehet, nem vágom annyira a nyolcvanas évek angol humorát, nem tudom.

Első olvasás után szerintem inkább felnőtteknek való, bár a Pagony 5-8 éveseknek ajánlja.

Ha valahol akciós, akkor vegyétek meg, olvassátok el, mert amúgy kuriózum a maga nemében!