Az ​utolsó lovag (Star Wars: Coruscanti éjszakák) 39 csillagozás

Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Az utolsó lovag

A 66-os parancs után Jax Pavan folytatja küzdelmét a Birodalom ellen – magányos harcosként, illetve a Coruscanton működő titkos ellenálló csapat, az Ostorcsapás értékes segítőjeként. Hamarosan belevág élete legveszélyesebb küldetésébe: elkíséri egy távoli világra az Ostorcsapás vezetőjét, akire a birodalmiak is vadásznak. Harci tapasztalatainak és a Far Ranger tűzerejének köszönhetően, bízik benne, hogy megbirkóznak mindennel, amit a Birodalom felvonultat ellenük – leszámítva egyvalamit, amitől Jax a legjobban tart. A galaxisban az a hír járja, hogy a Sith Sötét Nagyura életét vesztette egy lázadó harcossal vívott párbaj során. Ám Jax felfedezi a dermesztő igazságot, amikor megidézi az Erőt… és rátalál Darth Vader sötét, eltéveszthetetlen, gonosz jelenlétére.

És Jax tudja, hogy Vader nem fog leállni, amíg egyetlen Jedi is életben van…

Szukits, Szeged, 2018
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634974604 · Fordította: Németh Anikó

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Az utolsó lovag

Egy újabb sorozat végére értem örülök, hogy továbbra is lehetőségünk van Legendákat olvasni és remélem sokáig lesz még így. A sorozat befejező része most egy kicsit vastagabb lett de szerencsére végig izgalmas volt végig lekötötte a figyelmemet .
Yimmon-t az Ostorcsapás vezetőjét ki kell menteni Coruscantról igy irány Dantuin a lázadok egy másik bázisa ezt a bázist jelölte meg Leia is az új reményben. Közben a többi lázadó megpróbálja megölni a birodalom császárát. Közben Jax elrepül Dathomin-ra az éjnővérek és éjfivérek bolygójára két legendás harcos Assjj Ventress és Darth Maul bolygójára.
Az eseményekről többet nem írok inkább mindenki olvassa el a teljes sorozatot.

Ebe_Endocott>!
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Az utolsó lovag

Hasonló stílusú, mint az őt megelőző, remekbeszabott trilógia, de annak inkább felvizezett, kifulladt változata. A poénok nem ültek olyan jól, sok volt az üresjárat, a fel-alá-oda-vissza utazgatás, nem volt egyértelmű (és a végére sem lett az) hogy honnan és hova tart a történet. Sok jó ötlet (droid-testvándorlás) és jó helyszín (Mandalore, Dathomir) volt benne, de összességében nem lett egy teljes egész, a vége meg így is szerintem össze lett csapva és a levegőben is lóg. De mindezek ellenére olvasni a könyvet jó volt, változatos, érdekes szereplőkben nagyon erős, és azért cselszövés és akció is volt bőven.

Trillian>!
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Az utolsó lovag

Jó könyv volt ez, de nem éreztem azt, hogy rendes lezárást kapnék a sorozat végére. Már a történet eleje felé komoly veszteséggel indított a szerző, aztán a csapat is több részre bomlik, de mindegyik szál érdekes és izgalmas volt. A szereplők maradtak ugyanolyanok, bár szerencsére fejlődik a regény közben a jellemük. I-5 testépítése és a Dathomir bevonása is nagyon tetszettek. Bár hosszúra nyúlt könyv volt a többi részhez képest, sajnálom, hogy nem lesz folytatás, mert szívesen olvasnék még Jaxék kalandjairól.

Akos_Kirsch I>!
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Az utolsó lovag

A Coruscanti éjszakák trilògia elég hullámzò minőségű volt itt-ott, de ez a különállò folytatás egyszer sem vált unalmassá. Dráma, kaland, akciò, filozófálás az Erőről…minden volt benne. A cselekmény mozgalmas, változatos helyszíneken játszódó, végig fenntartja az érdeklődést. Vader, bár nem sokat szerepel benne, fenyegető jelenléte tapintható. Erős hangulata van a könyvnek, kétségtelenül a Legendák egyik legjobbja! Csak ajánlani tudom a rajongòknak :)

Darth_Revan>!

Michael Reaves és Maya Kaathryn Bohnhoff: Az utolsó lovag
Befejeztem a Coruscanti éjszakák utolsó kötetét, ezzel teljesítettem az év egyik számomra fontos olvasási feladatát. A teljes I-5, Jax Pavan történetszálat elolvastam, kezdve a Darth Maul: A vadászó árnyék újraolvasásával, folytatva a Medstar duológiával és befejezve a négy kötetes Coruscanti éjszakákkal. Fenomenális élmény volt. Mindegyik kötetet maximálisan élveztem. A különféle utalások nagyon sok plusz élményt adtak. Ennek ellenére azért elmondható, hogy akár a Coruscanti éjszakákat, akár a Medstart el lehet kezdeni akár előzmények nélkül is, az utalások nem zavarók.
Az utolsó lovag, a széria zárása volt a csúcs. Ebbe a kötetbe sikerült minden olyan dolgot bepakolni, ami nagyszerűvé tehet egy könyvet. Volt kaland, izgalom, akció, dráma, feszültség, nagyszerű és felejthetetlen karakterek, fantasztikus leírások, kiváló karakterábrázolás. I-5-öt és Jax-et mindenféleképpen ki kell emelnem. I-5 lett a Star Wars Pinokkiója, élő poénbomba. Nagyszerű ívet futott be ezekben a regényekben. Fejlődése itt éri el a tetőpontját. Jax a maga erkölcsös, moralizáló, útkereső figurájával szintén emlékezetes marad.
Az arányok nagyon jól eltaláltak. Megfelelő a dráma, az útkeresés, a lelki dolgok ábrázolása, az akció, a kaland és a feszültség aránya. Ebben a kötetben már több helyszínre is ellátogatunk, így ez lett a legváltozatosabb az összes rész közül. Váratlan fordulat itt sem marad el. A vége pedig rendkívül megható lett. Az utolsó lovag aktívan foglalkozik a szerettünk elvesztése miatt érzett fájdalommal, a veszteség érzésének feldolgozásával. Mindezt egy Jedi szemszögéből és egy különleges vallás filozófiájának bemutatásával. A téma édesanyám közelmúltban bekövetkezett halála miatt amúgy is mélyen érintett, úgyhogy itt még sokkal jobban át tudtam élni a főszereplő érzelmeit.
spoiler
Kiváló zárást kapott a sorozat, nagyon élveztem, egyértelműen bekerült a kedvenc olvasmány élményeim közé. Az utolsó lovag simán felveszi a versenyt a legjobb Star Wars történekkel és filmekkel, ott van a helye a legjobbak között. Kiváló.

Eynregiujkonyvek I>!
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Az utolsó lovag

Sokáig kivártam, mire elolvastam ezt a regényt, lévén egy nagyon jó sorozat befejezése. Bár örültem, hogy vastag, ez egy kicsit elnyújtotta az eseményeket és nem volt olyan pörgős, mint az előzmények. Ami tetszett, hogy több bolygó és helyszín van és más könyvekhez is kapcsolódik a történet. Teljes ajánlóm és értékelésem: https://starwarskonyvekportal.blogspot.com/2019/01/reav…

Csokky>!
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Az utolsó lovag

A sorozat összes kötete közül ez tetszett a legjobban. Sokkal bevállalósabb volt, mint a korábbiak. A fordulatok kevésbé voltak kiszámíthatóak – bár ez azért nem mindegyikre igaz –, a lezárás viszont felemás. Egyrészt a korábban nyitva hagyott ajtókat becsukta, de azért egy másikat résnyire nyitva hagyott az esetleges folytatásnak. Kár, hogy már nem fog soha elkészülni.

Coruscant_Citizen>!
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Az utolsó lovag

A sorozat eddigi részeitől az a legnagyobb különbség, hogy a nyomozó csapat, nincs a Coruscanthoz kötve. Több új bolygót is meglátogatnak kalandjaik során. Szerintem végül emiatt nem lett névlegesen is hozzákötve a Coruscanti éjszakák többi részéhez.

Ebben a különálló részben ráadásul nem a nyomozásra helyeződik a hangsúly, hanem inkább az akcióra. Nagyon kevés üres járat volt a történetben, amikor leültek az események.

Az egész könyvsorozatot tekintve, a történet előre haladtával egyre több és több teret kapott az Erőhasználók és képességeik. Ebben a részben nagyon izgalmas és új vetületeit ismertük meg az Erőnek és az Erőtechnikáknak. Ezeknek én kifejezetten örültem.

A teljes véleményemet ezen a linken olvashatod el: http://bit.ly/coruscant-citizen-az-utolso-lovag

Hippoforaccus>!

Korábban előrelátóan ráerősítette az adóvevőjét a kabátja gallérjára. Most ráállította I-5 frekvenciájára.
– I-5? Itt Den. Gyere be!