Árnyjáték 17 csillagozás

Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

Javul Charn a Xizor herceg vezette Fekete Nap bűnszervezet egyik kegyetlen hadnagyának elszökött menyasszonya. Legalábbis ő ezt állítja magáról. Dash Rendar, a leégett csempész elvállalja, hogy Javul mellett testőrködjön. Ám hamarosan rájön, hogy nem az egyenesség a nő legfőbb erénye, és amerre csak jár, halottak szegélyezik az útját. Miután hullákat talál a raktérben, és egy titokzatos hadihajó is megtámadja őket, Dash úgy dönt, itt az ideje, hogy kiderítse, ki tör az életükre…
Mikor Han Solo is csatlakozik Javulhoz, a tétek még tovább emelkednek. Dash, akinek már Soloval és Xizor herceggel is meggyűlt a baja, úgy dönt, hogy az ösztöneire hallgat és követi a nőt – egy olyan helyre, ahonnan még soha senki nem tért vissza élve…

Eredeti mű: Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

Szukits, Szeged, 2014
326 oldal · ISBN: 9789634973201 · Fordította: Oszlánszky Zsolt

Han Solo · Dash Rendar · Eaden Vrill

Trillian26
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

A történet igen akciódús volt. Emellett igen izgalmas, bár jó pár kiszámítható elemet tartalmazott. Dash szimaptikus volt, Javul már nem annyira, ráadásul a neve is zavart. A droidokat általában kedvelni szoktam, de Leedo kifejezetten idegesített. Picit jobb könyvre számítottam.

PAVideoStudio
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

Egy izgalmas krimi, Leebo nagyon jópofa, Dash, Eaden, JC és Han ugyancsak nagy forma.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/KNMGCNzzv5E

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Csokky
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

A cselekmény kellően pörög, a humora nagyon a helyén van, és az apró utalásokkal a filmekre és más könyvekre teljes egészében felteszi a pontot az i-re.

Jerico P
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

A maga nemében eléggé szórakoztató volt. Jobb szeretem a Birodalom és bukását követő érát, mint az Old Republic-ost vagy Clone Wars-ost. Ez a könyv jól hozza azt a könnyedséget amit a Han Solo-s vonal képviselt a Star Wars-ba, és ennyi nekem elég is volt, hogy jól szórakozzam amíg olvastam.

Kóródi
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

Miután letettem a könyvet, és átrágtam magam az elemzésén azt kell, hogy mondjam, hiába egy közép kategóriás regény, bennem még is maradandó élményt tudott hagyni. Visszaemlékezve a csempész és társai kalandjára, ahogy lassanként fejtik meg a rejtvényt, és megmentik közbe a holodíva életét, fordulatos és érdekes történetet kaptunk. A végén pedig egy kiváló csavarral fejezik be az írók a könyvet, amellyel a csempész történet, egy egészen mássá növi ki magát.

Teljes véleményemet itt olvashatjátok: https://korodi.wordpress.com/2017/02/20/michael-reaves-…

Hippoforaccus
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

Érdekes könyv, jó történet, viszont nagyobb végkifejletre számítottam. Túl egyszerű befejezést kapott és így nem lett meg a várt p*psi érzés :) Leebo nagyon nagy karakter, róla szívesen olvasnék akár egy külön könyvet is.

Saille P

– Én a…a Sälãi Käsi Rend tagja voltam…a Titkos Kézé. Mindannyian Erő-érzékenyek voltunk, és …amikor a Birodalom leszámolt a Jedikkel…hamarosan ránk, mint potenciális veszélyforrásra került sor. Végül már csak hárman voltunk életben tanítványok, es a mesterünk, Neaed Fisto.
– Fisto? – kérdezte döbbenten Dash. – Van neki valami köze Fisto tábornokhoz?
Kit Fisto tábornok a Klónháború egyik hadvezére volt, s a Jedi Rend bukásáig annak vezető tanácsához tartozott.
Ki csuda gondolta volna volna, hogy voltak rokonai a nautolik szülőbolygóján?
– Az egyik nagybátyja – bólintott Eaden. – És azt hiszem, az Erő legalább annyira segítette őt, mint Kit mestert.

Kapcsolódó szócikkek: a Birodalom · az Erő · Dash Rendar · Eaden Vrill · jedi · Jedi Rend · Kit Fisto
Hippoforaccus

(Han) – Talán zavarok?
(Dash) – Érdekelne, ha így lenne?
(Han) – Nem igazán.

Kapcsolódó szócikkek: Dash Rendar · Han Solo
Saille P

– Legalább tenyleg a Nova's Heart az! – bólintott az ablak felé Solo.
– Tudod, Han, öreg cimbora, ezen a ponton már azon se lepődnék meg, ha kiderülne, hogy a jachton mindenki Jedi lovag, es hogy maga Darth Vader jár a nyomunkban.
– Ugye most csak viccelsz? – kerdezte idegesen Solo.
– Persze, hogy csak viccelek – dörgölte meg az arcát Dash, nem sokkal a leragasztott jobb szeme alatt. – Mindenki tudja, hogy nincsenek többé Jedi lovagok.

Kapcsolódó szócikkek: Darth Vader · Dash Rendar · Han Solo · Jedi lovag
Saille P

A szerelő fáradt pillantást vetett a dokk közepén pihenő Outriderre, aztán felsóhajtott.
– Rendben! A jobb oldali és központi hajtóművekbe egy sor új energiaelosztót kell vegyek, es azt te is tudod, hogy Watto semmit se ad hitelbe.

Kapcsolódó szócikkek: Outrider · Watto