Árnyjáték 16 csillagozás

Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

Javul Charn a Xizor herceg vezette Fekete Nap bűnszervezet egyik kegyetlen hadnagyának elszökött menyasszonya. Legalábbis ő ezt állítja magáról. Dash Rendar, a leégett csempész elvállalja, hogy Javul mellett testőrködjön. Ám hamarosan rájön, hogy nem az egyenesség a nő legfőbb erénye, és amerre csak jár, halottak szegélyezik az útját. Miután hullákat talál a raktérben, és egy titokzatos hadihajó is megtámadja őket, Dash úgy dönt, itt az ideje, hogy kiderítse, ki tör az életükre…
Mikor Han Solo is csatlakozik Javulhoz, a tétek még tovább emelkednek. Dash, akinek már Soloval és Xizor herceggel is meggyűlt a baja, úgy dönt, hogy az ösztöneire hallgat és követi a nőt – egy olyan helyre, ahonnan még soha senki nem tért vissza élve…

Eredeti mű: Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

Szukits, Szeged, 2014
326 oldal · ISBN: 9789634973201 · Fordította: Oszlánszky Zsolt

Han Solo · Dash Rendar · Eaden Vrill

Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

Szórakoztató kis kaland volt Hannal és Dash-sal együtt, ahogy egy zizzent énekesnőt kísérnek a turnéján, aki persze nem is annyira zizzent, hanem valami egészen más. De az tény, hogy sokan vadásznak rá, így izgalmas hajsza kerekedik világokon át. Közben nyomoznak is, hisz sok az érthetetlen, egymással össze nem függő esemény. És nekem a nyomozásos sztorik a kedvenceim, úgyhogy ez jó pont volt, s bár lehet, hogy hamarabb is lehetett volna, de kb.1 mondattal a szereplők előtt találtam ki, ki is ez a Javul valójában.
Ezenkívül nagyon szimpatikus volt a nautoli, Erő-érzékeny harcművész, Eaden is. spoiler
Jópofa, hogy az Alderaanon fejeződik be a sztori (de nem nyomták a képünkbe Organáékat, bár én nem bántam volna), és utána mennek vissza a Tatuinra, ahonnan majd ugye…
Kicsit talán néha túlirt, és egy kicsivel több humor és több emlékezetes szöveg elkéne bele, de a szereplők jópofák, könnyedek, de ahol kell érzelmesek és komolyak plusz vagányak. És a nyomozással végig fenntartja a feszültséget, úgyhogy sokkal jobb könyv volt mint a borító vagy fülszöveg után sejtettem volna.

Trillian26
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

A történet igen akciódús volt. Emellett igen izgalmas, bár jó pár kiszámítható elemet tartalmazott. Dash szimaptikus volt, Javul már nem annyira, ráadásul a neve is zavart. A droidokat általában kedvelni szoktam, de Leedo kifejezetten idegesített. Picit jobb könyvre számítottam.

PAVideoStudio
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

Egy izgalmas krimi, Leebo nagyon jópofa, Dash, Eaden, JC és Han ugyancsak nagy forma.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/KNMGCNzzv5E

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Csokky
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

A cselekmény kellően pörög, a humora nagyon a helyén van, és az apró utalásokkal a filmekre és más könyvekre teljes egészében felteszi a pontot az i-re.

Jerico P
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

A maga nemében eléggé szórakoztató volt. Jobb szeretem a Birodalom és bukását követő érát, mint az Old Republic-ost vagy Clone Wars-ost. Ez a könyv jól hozza azt a könnyedséget amit a Han Solo-s vonal képviselt a Star Wars-ba, és ennyi nekem elég is volt, hogy jól szórakozzam amíg olvastam.

Kóródi
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

Miután letettem a könyvet, és átrágtam magam az elemzésén azt kell, hogy mondjam, hiába egy közép kategóriás regény, bennem még is maradandó élményt tudott hagyni. Visszaemlékezve a csempész és társai kalandjára, ahogy lassanként fejtik meg a rejtvényt, és megmentik közbe a holodíva életét, fordulatos és érdekes történetet kaptunk. A végén pedig egy kiváló csavarral fejezik be az írók a könyvet, amellyel a csempész történet, egy egészen mássá növi ki magát.

Teljes véleményemet itt olvashatjátok: https://korodi.wordpress.com/2017/02/20/michael-reaves-…

Hippoforaccus
Michael Reaves – Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

Érdekes könyv, jó történet, viszont nagyobb végkifejletre számítottam. Túl egyszerű befejezést kapott és így nem lett meg a várt p*psi érzés :) Leebo nagyon nagy karakter, róla szívesen olvasnék akár egy külön könyvet is.

Saille P

– Én a…a Sälãi Käsi Rend tagja voltam…a Titkos Kézé. Mindannyian Erő-érzékenyek voltunk, és …amikor a Birodalom leszámolt a Jedikkel…hamarosan ránk, mint potenciális veszélyforrásra került sor. Végül már csak hárman voltunk életben tanítványok, es a mesterünk, Neaed Fisto.
– Fisto? – kérdezte döbbenten Dash. – Van neki valami köze Fisto tábornokhoz?
Kit Fisto tábornok a Klónháború egyik hadvezére volt, s a Jedi Rend bukásáig annak vezető tanácsához tartozott.
Ki csuda gondolta volna volna, hogy voltak rokonai a nautolik szülőbolygóján?
– Az egyik nagybátyja – bólintott Eaden. – És azt hiszem, az Erő legalább annyira segítette őt, mint Kit mestert.

Kapcsolódó szócikkek: a Birodalom · az Erő · Dash Rendar · Eaden Vrill · jedi · Jedi Rend · Kit Fisto
Hippoforaccus

(Han) – Talán zavarok?
(Dash) – Érdekelne, ha így lenne?
(Han) – Nem igazán.

Kapcsolódó szócikkek: Dash Rendar · Han Solo
Saille P

– Legalább tenyleg a Nova's Heart az! – bólintott az ablak felé Solo.
– Tudod, Han, öreg cimbora, ezen a ponton már azon se lepődnék meg, ha kiderülne, hogy a jachton mindenki Jedi lovag, es hogy maga Darth Vader jár a nyomunkban.
– Ugye most csak viccelsz? – kerdezte idegesen Solo.
– Persze, hogy csak viccelek – dörgölte meg az arcát Dash, nem sokkal a leragasztott jobb szeme alatt. – Mindenki tudja, hogy nincsenek többé Jedi lovagok.

Kapcsolódó szócikkek: Darth Vader · Dash Rendar · Han Solo · Jedi lovag
Saille P

A szerelő fáradt pillantást vetett a dokk közepén pihenő Outriderre, aztán felsóhajtott.
– Rendben! A jobb oldali és központi hajtóművekbe egy sor új energiaelosztót kell vegyek, es azt te is tudod, hogy Watto semmit se ad hitelbe.

Kapcsolódó szócikkek: Outrider · Watto