101 ​szörnyű kór 11 csillagozás

A világ legborzasztóbb betegségei
Michael Powell – Oliver Fischer: 101 szörnyű kór

Senki ​sem szeret megbetegedni, és megnyugtató abban a tudatban olvasni a kötetben szereplő betegségekről, hogy az otthonunkból kimozdulva mérföldkövek ezreit kéne utaznunk ahhoz, hogy lehetőségünk legyen némelyiknek csak a közelébe kerülni, nemhogy elkapni őket. A könyvben felsorakoznak a tények több mint száz kórról, a földkerekség – és minden bizonnyal a világegyetem – legvirulensebb halálos betegségeiről. A nemi betegségektől a retrovírusokig megtalálhatók itt mindazok a kórságok, amelyek képesek elpusztítani vagy megnyomorítani az embert, illetve helyrehozhatatlan elváltozásokat okozni a belső szerveiben. Szörnyű belegondolni abba, hogy a világ másik felén több mint 10 millió öt évnél fiatalabb gyerek hal meg évente olyan közönséges, jól kezelhető fertőzések miatt, mint a tüdőgyulladás, a krónikus hasmenés vagy a malária. Ennek a könyvnek az ára elég arra, hogy több gyerek halálát is meg lehessen akadályozni. Így mialatt végigsápítozzuk ennek a kézikönyvnek a lapjait, legyünk… (tovább)

Eredeti cím: 101 Illnesses you don't want to get

Alexandra, Pécs, 2006
144 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633695864 · Fordította: Pollák Edit

RoseMarry>!
Michael Powell – Oliver Fischer: 101 szörnyű kór

Michael Powell – Oliver Fischer: 101 szörnyű kór A világ legborzasztóbb betegségei

Már a mikrobi óra óta élvezem a különböző betegségek megismerését, még ha a hipochindriámnak ez kevésbé kedvez is (^-^'), ezért nagyon vártam ezt a könyvet is. Nem volt rossz, érdekesnek mindenképp érdekes volt. Viszont azt sajnáltam, hogy nem volt benne több kép, azzal azért csak jobban átadhatóbbá lehetett volna tenni. Illetve volt 1-2 betegség aminek szerintem mindenképp benne kellett volna lenni (lásd Hepatitis C, ha már az A-t is meg a B-t is belerakták).

PuPilla>!
Michael Powell – Oliver Fischer: 101 szörnyű kór

Forgattam. Nem rossz :) De tanulni azért máshonnan. Barátnőm teljesen kiakadt, hogy milyen „undorító könyveket vagyok képes megvenni” :D

bodr>!
Michael Powell – Oliver Fischer: 101 szörnyű kór

Kezdetben autóban várakozós könyvnek volt bekészítve, de valószínűleg vécés olvasmányként is kitűnően teljesít.

Tetszett benne, hogy gyakran nagyon borzalmasnak láttatta a világot, viszont mindig roppant csalódott voltam, amikor túl lájtos betegségek is felbukkantak a gyűjteményben, holott a cím alapján erre nem kellene számítanunk. Egyfelől nem hiszem, hogy nem léteznek ezeknél a gagyibb betegségeknél szörnyűbbek Földünkön, de ha valóban nincsenek, akkor meg nyugodtan legyen a címe „90 szörnyű kór”.

A könyv tanulsága, hogy ha nem szexelünk és nem cserélünk nyálat az emberekkel, valamint gyakran kezet mosunk, akkor egész sokat tettünk a biztonságos életért.

schummyka>!
Michael Powell – Oliver Fischer: 101 szörnyű kór

Ideális ajándék hipochonder ismerősnek! :)
Na de viccet félretéve…nem rossz kis könyv (tényleg kisebb méretű egyébként:). Szép fényes felületű lapokra van nyomtatva – Alexandra kiadó minőség, bár 1. lapon szerepel h Kínában nyomták :( ..és találtam is benne pár helyesírási hibát), jó pár színes fotóval illusztrált. De…és itt jön a könyv szerintem legnagyobb bakija: semmiféle magyarázat nincs a képekhez, full random h most az adott betegségnél ott van-e egy fotó v sem, ill. ha ott van, akkor azon az adott baktérium/féreg/vírus/akármi szerepel-e rajta (méretarány/nagyítás mértéke is lemaradt természetesen) vagy a beteg testrész (pl. egy elefántkóros vádli). A másik hiba pedig a szerkesztési anomália: a betegségekről döntő többségében amerikai vonatkozású adatok szerepelnek, de néha-néha megemlítik a magyarországi feltételezett fertőzés mértékét is. Idéztem egyet – eléggé hihetetlen adat szerepel benne…
Ezeket leszámítva tényleg informatív, bár ahogy megjegyezte itt valaki értékelésében – az is fura, hogy bekerült egy-egy „lightosabb betegség” is a listába, ami a hatásvadász címmel és a hátlapon szereplő ismertetőhöz nem igazán passzol.

Dorci19>!
Michael Powell – Oliver Fischer: 101 szörnyű kór

Érdekes, ismeretterjesztő könyv. Jó volt megtudni, hogy milyen szörnyű dolgok vannak a világba, de remélem közelebbről egyikkel se ismerkedek meg. :)
Azért kap csak 4 csillagot, mert találtam benne nyomtatási hibát, és ezért nagyon nem szeretem…

rekettyevirág P>!
Michael Powell – Oliver Fischer: 101 szörnyű kór

Huhh, de nagyon szerettem! Perverz módon vonzódom a betegségekhez, számomra lenyűgöző, hogy ezek a parányi mikroorganizmusok milyen károkat képesek tenni az emberi szervezetben. Bár elfért volna még jópár kép, de ettől függetlenül imádom.

Traclon >!
Michael Powell – Oliver Fischer: 101 szörnyű kór

Barátaimtól kaptam ajándékba, poénból. Elég jó leíró olvasmány, idegborzoló képekkel illusztrálva. Egyértelműen hatásvadász, de aki elszörnyülködni, megborzongani akar, annak ajánlható.

Emerson>!

[…] abban a pillanatban, amikor valaki gyanítani kezdi, hogy sikerült összeszednie valami olyat, amit jobb, ha nem is nevezünk nevén, vagy elkezd férgeket felköhögni, azonnal jelenjen meg a helyi egészségügyi központban. Minden eshetőségre készen tartsa ezt a könyvet magánál, hogy a várószobában legyen mivel lekötnie a figyelmét.

schummyka>!

CHLAMYDIA
Főbb előfordulási területe
Világszerte elterjedt betegség, körülbelül 400 millióra tehető a fertőzöttek száma, de ez a szám folyamatosan növekszik. Magyarországon feltételezhetően a lakosság 30 százaléka fertőzött.

29. oldal (Alexandra, 2006)