A ​sárkányok szövetsége (Gryphony 2.) 22 csillagozás

Michael Peinkofer: A sárkányok szövetsége

Megérdemelt ​sikert aratott a magyar kamaszok körében is a Gryphony-sorozat első kötete, A griff bűvöletében. Fiatal olvasóink máris elmélyedhetnek az izgalmas fantasy folytatásában, amely A sárkányok szövetsége címet kapta. Melody nagymamájának panziójába egy nap titokzatos idegen érkezik. A lány követni kezdi a jövevényt, és hamarosan szörnyű titkokra bukkan. Az aggodalma csak fokozódik, amikor drága barátját, az Agravain névre hallgató griffet elrabolják. Úgy tűnik, Agravainon már csak a csoda segíthet…

A SZERZŐ ÉS ILLUSZTRÁTOR
Michael Peinkofer 1969-ben született, német irodalmat, történelmet és kommunikációt tanult. 1995 óta dolgozik íróként, filmes újságíróként és fordítóként. A rúnák testvérisége című regény repítette először a bestsellerlisták élére, és ma már Németország egyik legsikeresebb fantasyszerzőjének számít. A Gryphony – A griff bűvöletében című regényével régi álmát váltotta valóra: olyan történetet alkotott, amelyben a legendás griffmadarakat végre… (tovább)

Eredeti cím: Der Bund der Drachen

Eredeti megjelenés éve: 2015

Scolar, Budapest, 2016
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632446165 · Fordította: Bartók Imre · Illusztrálta: Helge Vogt

Ashley McLusky · Colin Lefay · McIntosh igazgató

Oláh_Zita P>!
Michael Peinkofer: A sárkányok szövetsége

Kaland, izgalom, kedves főszereplők, jó és rossz harca. Mi kell még? A folytatás.

tees06>!
Michael Peinkofer: A sárkányok szövetsége

Összességében tetszett a könyv, bár engem az első regény jobban megfogott. Itt kicsit úgy éreztem, hogy húzzák az időt, mert lassan indultak be az események. Csak sok találgatásra adtak időt. :) Mindezek mellett én izgalmasabb regénynek vártam, bár a kötet második felében ezt meg is kaptam. Kb az utolsó 100 oldalt egyszerre olvastam el, mert letehetetlen volt. :) Most is egy nagyon egyszerű, de szórakoztató történetet kapunk. Várom a folytatást.

rex501>!
Michael Peinkofer: A sárkányok szövetsége

Ez a történet most sokkal izgalmasabb, cselekmény dúsabb volt, mint az előző kötet. Alig bírtam letenni, annyira magával ragadott. Sok kérdés merült fel bennem,már alig várom, hogy mi lesz a vége Melody és Agravain történetének.

Marée_Noire>!
Michael Peinkofer: A sárkányok szövetsége

Egyre izgalmasabb ez a sztori, a karakterek érdekesek, a Kőház Panziót pedig egyenesen imádom, de a fő kérdésem továbbra is – és újból – az, mi történt Mr. Clue-val?!… :O :D

KönyvKircsi>!
Michael Peinkofer: A sárkányok szövetsége

Épp olyan izgalmas, mint az első rész. Nem tudom mit tettem volna Melody helyében.
Én se bánnám ha lenne egy griffem és ilyen kalandjaim. Szívesen élnék egy sárkányokkal és griffekkel teli világban.
Hamarosan kezdem a harmadik részt! :)

tbkrisztina>!
Michael Peinkofer: A sárkányok szövetsége

A sorozat második része is bővelkedik izgalmakban, olyannyira, hogy a végén a kisfiam már nem is merte hallgatni, csak vázlatosan kérte, hogy meséljem el neki a végét. De önállóan olvasó, bátrabb gyerekek biztosan nem hátrálnak meg tőle. Nekünk kicsit túl nagy adag volt benne gonoszságból. Emellett persze izgultunk Melody és Roddy barátságáért, és nem is csalódtunk, a bajban ismét sikerült összefogniuk. Az első kötet jobban tetszett, de ez is olyan érdekesen ért véget, hogy biztosan elolvassuk majd a befejező részt is.

Allanon>!
Michael Peinkofer: A sárkányok szövetsége

Számomra izgalmas és érdekfeszítő volt. Élveztem a könnyed lendületét, melyre egy griff szárnycsapása által létrehozott szélörvény repített fel, majd sodort végig a történeten. Roddy is sokkal poénosabbra vette a figurát. Egyik kedvencem lett. Alig várom a következő részt!

Egyiptom_Hercege>!
Michael Peinkofer: A sárkányok szövetsége

Jobb volt, mint az első rész.
Nagyon gyorsan lehetett vele haladni, szerintem ezt a tulajdonságát tartani is fogja a sorozat. A szereplők olyan átlagosak, viszont Ashley McLuskyt egyenesen rühellem. Egy 11 éves idióta kis p***a. Igazából nem tudom hány éves. A cselekmény bővelkedik izgalmakban és poénokban.
Egyetlenegy bajom van vele, mégpedig az, hogy nagyon klisének éreztem jó pár részt a könyvben, spoiler.
Ettől függetlenül ez a könyv elérte, hogy a Gryphony az egyik kedvenc sorozatom legyen. A folytatást is nagyon várom, amit majd szerintem egy kis pihenésnek fogok beiktatni. :D Egyébként engem nagyon meglepett, hogy érkezik egy negyedik rész, remélem az nem fogja elrontani a sorozatot.

PKatica>!

– Azt hiszem, mindannyiunk nevében szólok, ha azt mondom: légy üdvözölve, Connor.
– Colin – igazította ki az igazgató.
– Connor vagy Colin, nem mindegy?

Kapcsolódó szócikkek: Ashley McLusky · Colin Lefay · McIntosh igazgató

Gryphony sorozat · Összehasonlítás