A ​sárkánylovagok átka (Gryphony 4.) 10 csillagozás

Michael Peinkofer: A sárkánylovagok átka

Melody és barátai kalandjai folytatódnak! A gonosz erőkön aratott legutóbbi győzelem sajnos nem volt végleges, mert Morgana le Faye még egy esélyt kap titokzatos mesterétől, hogy megvalósíthassa ördögi szándékait. Sikerül-e hőseinknek megakadályozni, hogy a Sárkányok Rendje újjáéledjen, és a világot romlásba döntse? Agravain, a hatalmas griff és párja utódot várnak. A tojással azonban valami nincs rendben: a parányi fiókát sötét átok fenyegeti. Hogy megtörhessék a szörnyű varázslatot, Agravainnek és hű barátjának, Melodynak útra kell kelniük a Himalájába, a griffek legendás szülőföldjére. Régi és új ellenségeik mindent megtesznek, hogy meghiúsítsák a küldetésüket…

Eredeti cím: Der Fluch der Drachenritter

Eredeti megjelenés éve: 2016

Scolar, Budapest, 2018
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632449036 · Fordította: Bartók Imre

Marée_Noire>!
Michael Peinkofer: A sárkánylovagok átka

Ez a sorozat hűen önmagához végig tartja a bűvös hangulatát, nincs ingadozás, nincs kevésbé jó rész, egyszerűen varázslatosan édes minden sora. Nyilván itt már hajszállal komorabb, mint az elején, hiszen főszereplőink is növögetnek, mégis annyira jól ötvözi az izgalmat és a „tündérmesét”, hogy az csak na. :)
A veszteségek megráztak, de értem, hogy elkerülhetetlen és még talán szükséges is volt, mégis kissé elszomorodtam tőle… :(
Először tartottam attól, hogy az eredetileg trilógiának induló sorozatnak meglepetésszerűen megjelent egy negyedik része, féltem, hogy felesleges elnyújtásnak, hozzátoldásnak érződik majd, ám erről szó nincs, tökéletesen passzol a helyére, ezzel a könyvvel teljesedett ki ez a történet, igazi, szép lezárás, kár lett volna lemaradni. ;)
Mr. Clue végig a kedvenc szereplőm maradt, a Kőház Panzióban bármikor ellaknék, és már csak egy dolog maradt hátra:
Ember és griff, kéz és mancs, szív és bátorság! :)

rex501>!
Michael Peinkofer: A sárkánylovagok átka

Úgy hiszem hogy ezzel a résszel méltó befejezést kapott Melody és Agravain története. Bőven akadtak izgalmas, pörgős jelenetek, és igen a végére jutott egy igencsak szívszorító pillanat is. Én pedig pont ez miatt érzem, olyan szépen lezártnak ezt a sorozatot. Ha mégiscsak folytatódna, remélem hogy a griffek újabb nemzedékével fog. Kicsit kevesebb benne az illusztráció, de ez nem baj, mert a színvonalat így is hozzák.

RoseMarry>!
Michael Peinkofer: A sárkánylovagok átka

Nagyon jó kis történet volt, főleg hogy nem is számítottam folytatásra :D
A grafikákat még mindig nagyon szeretem benne, és a sztori is jó volt. A végén természetesen elsírtam magam nem is én lennék, ha nem
Rednick egy igazi futóbolond volt, de a végén csak azt kapta, amit megérdemelt :D

Szédeli_Futó_Tímea>!
Michael Peinkofer: A sárkánylovagok átka

Igazából sok újat nem hozott, de továbbra is izgalmas :-)
Tipikusan olyan könyv, amiért imádom, hogy az első bekezdésétől izgalmas és letehetetlen.
Továbbra is a lehetetlen, a váratlan fordulatok, a titkok , a barátságok, és a szerelmek megjelenése. A csodák, mítoszok, a jó kűzdelme a gonosszal.
Érdemes betárazni a sorozatot és a kiskamaszok kezébe adni :-)
Talán azt is mondanám, hogy bár lány a főszereplő, elég unisex :-)