Hazugságok ​pajzsa (A Fekete Flotta fenyegetése 2.) 8 csillagozás

Michael P. Kube-McDowell: Hazugságok pajzsa

Mialatt Leia az Új Köztársaságot összetartó törékeny szövetséget igyekszik megmenteni, Lando foglyul esik egy ismeretlen eredetű, menekülő hajón. Luke a fallanassik között tovább folytatja a kutatást anyja után, s eközben még az Erőbe vetett hite is meginog. És mialatt Leia diplomáciai megoldást keres a kíméletlen yevetha faj agressziójára, Han kémhajójával a yevethák közé merészkedik, ahol a kegyetlen hadvezér irányítása alatt akkora hadiflottát talál, amelynek az új Köztársaság hadereje aligha lehet ellenfele…

Lap-ics, Debrecen, 1997
382 oldal · ISBN: 9634342981 · Fordította: Nemes Ernő

Michael P. Kube-McDowell: Hazugságok pajzsa

Hát azt először is meg kell mondjam, hogy a borítón könnyesre nevettem magam. Mi ez a Farkasember fejű Han és ez a Maugli szerű Luke?
A továbbiakban sajnos szó sincs nevetésről. Ugyanúgy, ahogy izgalmakról, vagy bármiféle akcióról. Egy ilyen lenne talán a Leia szálban, de aut meg biztos, ami biztos kihagyták, és csak utólag hallunk róla egy párbeszédben. hogy már megtörtént.
Ugyanígy kihagyták Csubakkát is, akit megemlítenek az elején a szereplőknél, hogy szülinapi buli van, és ennyi. A továbbiakban semmii hír róla.
Meg kell még említenem, hogy szerintem a fordítás borzalmas. Tudom, hogy más kiadó, meg minden, de legalább, hamár az első kötetben magyarították a hajók nevét, akkor megtarthatták volna. Na jó ez még elmegy, de hogy az „ Oh my stars” felkiáltást „Az én csillagaim”-ra fordították…

PAVideoStudio
Michael P. Kube-McDowell: Hazugságok pajzsa

Ez egy nagy NULLA. A történet érdektelen, jellegtelen, az egyik legunalmasabb SW sztori.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/S7_i4to6I2Y

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Hippoforaccus

… tapasztalatom szerint nem kell ismernünk egy gép működését ahhoz, hogy tönkretegyük.

Hippoforaccus

A legtöbb szkenner villanyborotvánk azonosítja a fénykardot – elvégre annak is lehet használni, ha az ember nagyon-nagyon óvatosan csinálja.

Kapcsolódó szócikkek: fénykard · villanyborotva

A Fekete Flotta fenyegetése sorozat · Összehasonlítás