Flamingó ​fiú 14 csillagozás

Michael Morpurgo: Flamingó fiú

A történet a dél-franciaországi Camargue egyedülállóan különleges vidékén játszódik a második világháború idején. A sós síkságok és flamingók között, a szülei farmján él egy autista kisfiú. Sok mindent nem ért, azt viszont tudja, hogy kell meggyógyítani az állatokat. Szereti a rendszerességet és a zenét: minden héten kimegy a piacra az édesanyjával, hogy a város körhintáján felülhessen a kedvenc lovára.

Ám egy nap bevonulnak a felfegyverzett németek, és elfoglalják a várost. A szeretett körhinta megrongálódik, a lovak és díszek széttörnek, és már semmi sem lesz ugyanolyan. Aztán, az egyre inkább széthulló világ jelképeként, az egyik katona beállít a farmra, kezében egy sérült flamingófiókával – egy ágyú sebesítette meg, és a fiú az egyetlen esélye a gyógyulásra.

Ám a németek között van egy kedves tizedes, aki talán meg tudja javítani mindazt, ami tönkrement – és együtt talán az egész várost rendbe tudják hozni…

Eredeti mű: Michael Morpurgo: Flamingo Boy

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás

Maxim, 2018
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632619781 · Fordította: Ipacs Tibor

Kezia

Málnika
Michael Morpurgo: Flamingó fiú

”…próbálom megérteni, hogy a remény mikor válik hitté, és mi a hit remény nélkül.

A Flamingó fiú ereje a maga egyszerűségében rejlik, egy hihetetlenül szép és példamutató történetet tár elénk. Az emberi gonoszsággal, igazságtalansággal szemben a mély tisztaságot jelképezi a körhinta, a flamingók, és természetesen Lorenzo, Kezia, de még Tize is. Nem az számít, hogy ki roma, ki zsidó, vagy éppen autista, mindannyian, egytől egyig emberek vagyunk. Kezia szépen folydogáló visszaemlékezése ugyanis nemcsak a gyerekkorukra és a második világháború rémséges idejére tekint vissza, nagy hangsúlyt kap a másság gyúnyolása, kirekesztése, elkülönítése is. Ugyanakkor a bizalom, a szeretet, a remény és a hit mindvégig fáklyaként lobognak, megmelengetve az olvasó szívét. A többszörösen körbeérő történet pedig nagyszerűen zárja a regényt.

Michael Morpurgo: Flamingó fiú

„…sose felejtsd el: minden okkal történik, a felhőkön túl ott a kék ég, a szomorúságon túl pedig mindig ott az öröm!”

Ismét egy új történet lopta be magát a szívembe, és került a „legleg” könyvek közé.
Olvassátok!
@brigi11, köszönöm, hogy te is megerősítettél abban, hogy kell nekem ez a könyv! *-*

”Szállj, flamingó, szállj!”

Rengeteg gombóc van ebben a könyvben. Gombócot érzel a II. világháború miatt. Gombócot érzel Lorenzo miatt. Nyeled a gombócokat az igazságtalanság miatt. Aztán vannak örömgombócok is, amikor a meghatottságtól nehéz a nyelés. És egy rakat gombóc a flamingók miatt, a körhinta miatt, a bizalom miatt és a sárkányok miatt. Na meg persze Tize… miatta a végén nem csak gombócok vannak, hanem könnycseppek is.

Szeretném, ha most, ebben a pillanatban megállna az idő. Ha még őrizhetném ezt az érzést, ha még enyém lenne a történet, ha még minden porcikámat átjárná ez a keserédes csoda…

Kókuszka
Michael Morpurgo: Flamingó fiú

A könyv különlegessége, hogy a rideg valóságot, a német megszállást, a kiközösítést ifjúsági irodalomként, megszelídített formában kapjuk. A barátságra épül és a bizalomról, elfogadásról, szeretetről, reményről szól. A flamingó fiú autista, beszéde, mozgása elfedi igazi énjét, holott intenzív érzésvilággal rendelkezik, számára fontos az állandóság, a hűség, a ragaszkodás, a feltétel nélküli szeretet. Kézia roma lány, aki nem érti miért más, mint társai, miért bántják, miért viszik el szüleit. Ugyanakkor a német egyenruha alatt is lehet érző szív, hisz ő is csak férj és apa. A roma család tönkrement és újjáépített körhintája pedig jelképezi a reményt, hogy összefogással képesek vagyunk legyőzni a nehézségeket. Mindezt az író a szeretet nyelvén, karakterek sokszínűségével idézi meg.

Mariann_ P
Michael Morpurgo: Flamingó fiú

Hát , én valami másra számítottam a fülszöveg és a csupa jó értékelések után.
Lehet bennem van a hiba, de egészen a végéig vártam valami nagy dologra, de nem jött.
Talán túl sok háborúról is szóló könyvet olvastam mostanában, ideje váltanom.
A fejezetek elején a repülő flamingók csodaszépek, a történet sem rossz, de nálam nem több, mint 4 csillag

zia
Michael Morpurgo: Flamingó fiú

Nagyon szép a könyv borítója és tetszenek a fejezeteknél lévő flamingók is.
A történet is tetszett, a vége pedig kifejezetten, amikor körbeért a történet. De valahogy mégse volt meg az a 'hű, ez nagyon jó' érzés. Hogy ez amiatt van, mert előtte egy engem sokkal jobban megérintő történetet olvastam, szintén második világháború témában vagy pedig azért, mert számomra ennyit adott ez a történet, azt nem tudom, de ez így most 4,5 csillag.

Yvonne37
Michael Morpurgo: Flamingó fiú

„Szeretem, ha valami körbeér.” És bizony ez a történet körbeér! A szívemig hatolt ez a regény és megszerettem a szereplőket, ahogy a mocsaras vidéket is tele flamingóval. Képzeletben én is ott jártam míg olvastam és a két szememmel láttam mindent.
Egész a történet. Nem maradtak bennem megválaszolatlan kérdések, nincsenek utalások, nincs űr….. csak az érzés van, hogy ismét egy csodálatos könyvet olvastam. Pont erre volt most szükségem.

Berrymoon
Michael Morpurgo: Flamingó fiú

Ez egy kedves kis történet a baràtsàgról amit egy körhinta köt össze. Elolvastam de nem jött úgy àt.

Málnika

De a való életben ritkán élnek boldogan, amíg meg nem halnak.

111. oldal, 14. fejezet

Sippancs P

Nem felejted el azokat a történeteket és embereket, akik megváltoztatják az életed.

Sippancs P

– Vincent, az életünkben oly sok minden csak véletlenül alakul úgy, ahogy – mi ezt franciául le hasard-nak nevezzük. Az, hogy mikor, milyen családba születünk, és hogy hol élünk, minden véletlen.

Kapcsolódó szócikkek: Kezia
Tóth_Orsolya_3 P

…még mindig próbálom megérteni, hogy a remény mikor válik hitté, és mi a hit remény nélkül.

Kapcsolódó szócikkek: Kezia
Sippancs P

– (…) Gyakran az a legjobb, ha az ember megosztja a szomorúságot, nem?

Kapcsolódó szócikkek: szomorúság
Sippancs P

Különös látvány volt, de folyékonyabban beszélt egy kis flamingóhoz vagy beteg borjúhoz, mint az emberekhez. Amikor velük volt, mintha áradtak volna belőle a szavak, sőt mondatok. Nem voltak érthetőek, legalábbis számomra, de ők megértették. Komolyan mondom, Vincent – és tudom, hogy nevetségesen hangzik –, hogy az összes állata figyelt rá, és valóban megértették.

Sippancs P

– Vannak olyan helyek, ahová elviszik a romákat.
– De tizedes, miért vitték el őket? – kérdezte Nancy. – Bár azt hiszem, ezt a kérdést még nehezebb megválaszolnia.
– Tudom rá a választ, madame – felelte a tizedes. – Azért, mert a világ megőrült, és mi őrjítettük meg.

Kapcsolódó szócikkek: II. világháború