Az ​önszervezés iskolája 3 csillagozás

Michael LeBoeuf: Az önszervezés iskolája Michael LeBoeuf: Az önszervezés iskolája

Gyakran ​fordul elõ, hogy délutánra kimerültnek és csalódottnak érzi magát, mert aznapi munkájának nem volt kézzelfogható eredménye?

– E könyvbõl megtanulhatja, hogyan lehet néhány egyszerû ötlet segítségével minden napot értékessé tenni úgy, hogy közben idõt és energiát takarít meg.
Elõfordult már, hogy agyonhajszoltan igyekezett betartani határidõket, mégis egyik válságból a másikba zuhant?

– E könyv megmutatja, hogyan tarthatja a határidõket, és hogyan szakíthat a kapkodással.
Gyakran fordul elõ, hogy képtelen szót érteni kollégáival, s felesleges konfliktusokba keveredik velük?
– E könyvbõl megismerheti a leggyakoribb kommunikációs csapdákat és azokat a módszereket, ahogyan elkerülheti õket.

Michael LeBoeuf, Ph.D. A New Orleans-i Egyetem professzora, a vezetéstudomány kiemelkedõ képviselõje, nemzetközi hírû szerzõ és elõadó. Tanácsadóként sok ismert cég vette igénybe szakértelmét a vezetõi tevékenység eredményességének növelésére. Az… (tovább)

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Kulcs Könyvek Bagolyvár · Időgazdálkodás Bagolyvár

Bagolyvár, Budapest, 1999
206 oldal · ISBN: 9639197130 · Fordította: Bulath Éva
Bagolyvár, Szolnok, 1994
206 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637423435 · Fordította: Bulath Éva

takacsot>!
Michael LeBoeuf: Az önszervezés iskolája

Még egy könyv az időgazdálkodás oltárám.

És megint egy nagyon jó könyv. Meglepő módon az időgazdálkodás csak egy töredéke. Rengeteg tanács és ötlet van benne a szervezés és célok megvalósítás gondjaira. Javaslatok a kommunikációs javítására, nehéz emberek kezelésére. Jó könyv. Mondjuk sok gondolatot már ismerek, hiszen manapság ez az egyik heppem. Az időgazdálkodás. De nem baj. Ezek olyan dolgok, amiket hallani kell anniszor, ahányszor csak lehet. Rögzül. A motiváció és önsimeret egy folyamatos tevékenység. Ráadásul kiderül mik a tényleges problémás dolgok. Például: A megszakítások leküzdése eddig monden könyv része volt. És éppen emiatt olyan meglepő, hogy milyen kevés ember ismerte fel, hogy mekkora hatékonyságcsökkentő probléma.

Konkrétan ebben a könyvben tudatosul bennem mélyen az, hogy nem a munka mennyisége számít, hanem az eredmény. A munka mítoszának lerombolása roppantúl tetszik. Igazából a könyv egységes felépítése roppant szimpatikus. Elsőként a problémákra mutat rá. Mindenki felismeri magában és másokban a gondot, majd konkrét javaslatokat ad a leírt problémák megoldására.

Nagyon jó. Elolvasásra és tanulásra termett könyv.

Igazából nem is értem, hogy miért nem oktatják ezeket a dolgokat az iskolákban. Százszor több haszna lenne, mint a történelem leckéknek és barátainak.