A ​szerencse fiai 10 csillagozás

A Korda testvérek regényes élete
Michael Korda: A szerencse fiai

Kellner ​Henrik uradalmi tiszttartó három fia, Sándor, Vince és Zoltán Túrkeve mellől, egy tanyáról vágott neki az országnak, majd a világnak. Már a kezdet kezdetén kiderült, hogy a határozott, erős egyéniségű Sándor a legtehetségesebb köztük. Az 1910-es években Budapesten tevékenykedett filmkritikusként, később rendezőként. A Tanácsköztársaság idején direktóriumi tagként a filmgyártás művészeti vezetője volt, ezért októberben el kellett hagynia Magyarországot. Ausztriában, Németországban, Hollywoodban dolgozott, majd 1932-ben megalapította a London Films céget, s az angol filmipar legmarkánsabb alakja, felvirágoztatója lett. (Ezért is kapta meg, a filmvilágban elsőként, a lovagi címet). Testvéreit maga után hozatva rendkívül összetartó, közös és nagy sikerű munkákra,de családi perpatvarokra is mindig kész együttest szervezett maga köré. A festőnek készülő Vincéből ötletes díszlettervezőt faragott, a függetlenebb természetű Zoltán pedig a maga tehetségéből (de természetesen bátyja… (tovább)

Európa, Budapest, 1983
586 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630731487 · Fordította: Fencsik Flóra
Európa, Budapest, 1983
586 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630731487 · Fordította: Fencsik Flóra

ElinorA>!

Michael Korda: A szerencse fiai A Korda testvérek regényes élete

Rájöttem… nagyon szeretek a 20. század első feléről olvasni… Sokszor izgalmasabbak a beszámolók, mint a kitalált történetek – ez a filmes Korda-testvérek esetben is nagyon igaz! Olyan nevek bukkannak fel a könyvben sok oldalon keresztül, mint Churchill, Vivien Leigh, Somerset Maugham… stb., stb. Érdekes egy közeli hozzátartozó szemén át megismerni a három film-mogult. Anglománságom számára külön kuriózum, hogy pont Londonban találták meg a boldogulást – ugyanakkor ismertek voltak Hollywoodban is, sőt… szerte a világban, hisz ázsiai, afrikai, ausztrál (ko-)produkcióik is voltak. Egy szó, mint száz – filmszeretőknek jó kis olvasmány. Mellette érdemes megnézni a filmeket, amikről szó van benne – én a Lady Hamiltonnal kezdtem.
8/10

robagra>!

Ez a könyv Alexander Kordáról szól elsősorban,
másodsorban pedig az íróról sajnos,
én meg azt vártam, hogy a három Korda fívérről fogok olvasni,
de Zoltán és Vincent nagyon mellékszereplők a történetben.

Nagy_Tibor>!

Minthogy diákok nem végezhettek éjszakai szerkesztőségi munkát (különösen nem ellenzéki lapnál), és újságíróként sem publikálhattak, Alex álnéven írt; talán Fáber iránti tiszteletből a „Sursum Corda” álnevet vette föl ("Emeljük fel szívünket"), ami mint a római katolikus miseszöveg része, nyilván különös jelentőséggel bírt mind Fáber, mind fiatal zsidó tisztelője szemében.