Legendás ​állatok és megfigyelésük – Filmkalauz 30 csillagozás

Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Minden, amit tudni akartál a LEGENDÁS ÁLLATOK ÉS MEGFIGYELÉSÜK világáról!

Ebben a csodálatos fotókkal és érdekességekkel teli könyvben megtalálod a legfontosabb szereplőket, helyszíneket, kellékeket, varázsigéket, és újra átélheted a film legvarázslatosabb pillanatait!

Eredeti megjelenés éve: 2016

Kolibri, Budapest, 2017
92 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155541292 · Fordította: Élő Csaba Jenő

Ferger_Jolcsi P>!
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Nagyon szép, színes, bár rövid kiadvány. Egy dolog zavart benne, hogy az Új Salemieket Második Salemieknek fordították.

Nikymeria P>!
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Nagy kár, hogy sok benne az ismétlés. Egyébként tök jó lenne. Imádom ezt a filmet. :)

kratas P>!
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Hát ez felejthető volt. A képek rendben vannak, de a szöveg szánalmas :(

gregsys>!
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

A kivitelezés és a képek kapták a 3,5 pontot. Másfél pont a rengeteg sületlenségért, az egy helyen megtalált nyomdai hibáért, az egyébként sokszor telejsen feleslegesen szájbarágós információkért, a szemöldök-felhúzós mi van? szindrómáért. De tényleg a szájamba kell rágni, hogy a Central Park állatkertjében medvéket, majmokat lehet.megnézni? És tényleg a Blind Pig először Vak disznó, aztán négy sorral lejjebb Vak malac? És legjobb emlékeim szerint a filmben magyarul még mindig Alohomorát mond Göthe. Ezt az egyet miért nem sikerült lefordítani? Mindezt egyébként 3000 Ft-ért. Nagyon nagyon durván elkeserítő, mert még mindig azt érzem, mint a másik Legendás filmkönyvnél. Klasszisokkal olcsóbb is lehetett volna, ellenben ha már ennyibe kerül, akkor klasszisokkal jobb.

Joxer >!
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

A könyv a hangsúlyt a szövegre helyezve – mintha a Blu-Ray-lemez egy extrája lenne – ismerteti a film fontosabb elemeit, megfelelő kiegészítőt képezve a film Képes Kalauz köteteihez.

booksta_girl01>!
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Határozottan jobban bejött, mint a Képes kalauz, de itt is akadtak elgépelési hibák, meg néhány fordítási hiba is előfordult. Az összkép viszont nagy öröm a szemnek, a szövegek és a képek elhelyezése nagyon jól sikerült, már csak emiatt is kötelező legalább egyszer minden Hp és/vagy Legendás állatok rajongó számára.

Caledonia_Valley P>!
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Sokkal jobb és körültekintőbb filmes könyv, mint a társa, ami hemzseg a helyesírási hibától. Érdekes volt, sok információt tartalmazott. Kedves is kaptam újranézni a filmet. :)

CarmenV>!
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Nekem tetszett, de ha valaki újdonságra vágyik, ne ezt vegye a kezébe. Semmi nincs benne se több se kevesebb mint a filmbe, maximum sorba veszi őket. Ami nekem a többiben jobban tetszett hogy kemény borítósok, míg ez az egy nem…
Valamint az annyira nem tetszik, hogy a kiegészítő szövegek angolul vannak (veszélyszint jelző, röplapok, újság) ha lefordították a szöveget ezek miért estek mégis ki???????????
Én kb mindent imádok ami Harry Potter és varázsvilág. Ezekben az esetekben tökéletesen passzolok a fogyasztói társadalom diktálta formákhoz, és megvettem a kiegészítő köteteket is, pedig a másik filmkalauz is ugyanez pepitába :D Sőt a mostani (egy bizonyos áruházlánci) vásárlásoknál kapott kis figurákat is gyűjtöm *-* (nem érdekel hogy elmúltam 6 éves…) és szerintem a hónapban meglepem magam egy bögrével is :D

Sz_Flóra>!
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Szívesen elevenítettem fel a filmet, ami tavaly ősszel nagy élmény volt a moziban. :) A kalauz fotói megidézték kissé a film lenyűgöző látványvilágát, a szöveg és pár zavaróan felesleges információ miatt viszont nem volt teljes az összhatás. Valamivel többre ácsingózom ennél. Inkább az eredeti forgatókönyv való nekem, ami régóta szerepel már a kívánságlistámon.

book__is__forever>!
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Ugyan az mint a film,de ez nem meglepő mert film kalauz. Bár én hiányoltam hogy a filmkalauzban,az állatokról nem igazán kaptunk információkat. Volt egy név,egy kép,és ennyi. Nekem például a kedvenc Legendás Állatom,a Holdborjak,és belőlük semmit nem kaptunk a filmkalauzból,még képet se,nemhogy leírást. És igaz,a filmben sincs nagy szerebe,de azért ő is Legendás állat. Ezek ellenére,a filmkalauz megnevezés tökéletesen illik rá. Nem több,nem kevesebb.