Legendás ​állatok és megfigyelésük – Filmkalauz 22 csillagozás

Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Minden, amit tudni akartál a LEGENDÁS ÁLLATOK ÉS MEGFIGYELÉSÜK világáról!

Ebben a csodálatos fotókkal és érdekességekkel teli könyvben megtalálod a legfontosabb szereplőket, helyszíneket, kellékeket, varázsigéket, és újra átélheted a film legvarázslatosabb pillanatait!

Eredeti megjelenés éve: 2016

Libri, Budapest, 2017
92 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155541292 · Fordította: Élő Csaba Jenő

Ferger_Jolcsi P
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Nagyon szép, színes, bár rövid kiadvány. Egy dolog zavart benne, hogy az Új Salemieket Második Salemieknek fordították.

Nikymeria
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Nagy kár, hogy sok benne az ismétlés. Egyébként tök jó lenne. Imádom ezt a filmet. :)

kratas P
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Hát ez felejthető volt. A képek rendben vannak, de a szöveg szánalmas :(

gregsys
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

A kivitelezés és a képek kapták a 3,5 pontot. Másfél pont a rengeteg sületlenségért, az egy helyen megtalált nyomdai hibáért, az egyébként sokszor telejsen feleslegesen szájbarágós információkért, a szemöldök-felhúzós mi van? szindrómáért. De tényleg a szájamba kell rágni, hogy a Central Park állatkertjében medvéket, majmokat lehet.megnézni? És tényleg a Blind Pig először Vak disznó, aztán négy sorral lejjebb Vak malac? És legjobb emlékeim szerint a filmben magyarul még mindig Alohomorát mond Göthe. Ezt az egyet miért nem sikerült lefordítani? Mindezt egyébként 3000 Ft-ért. Nagyon nagyon durván elkeserítő, mert még mindig azt érzem, mint a másik Legendás filmkönyvnél. Klasszisokkal olcsóbb is lehetett volna, ellenben ha már ennyibe kerül, akkor klasszisokkal jobb.

Joxer
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

A könyv a hangsúlyt a szövegre helyezve – mintha a Blu-Ray-lemez egy extrája lenne – ismerteti a film fontosabb elemeit, megfelelő kiegészítőt képezve a film Képes Kalauz köteteihez.

gaboo_1028
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Határozottan jobban bejött, mint a Képes kalauz, de itt is akadtak elgépelési hibák, meg néhány fordítási hiba is előfordult. Az összkép viszont nagy öröm a szemnek, a szövegek és a képek elhelyezése nagyon jól sikerült, már csak emiatt is kötelező legalább egyszer minden Hp és/vagy Legendás állatok rajongó számára.

Caledonia_Valley P
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Sokkal jobb és körültekintőbb filmes könyv, mint a társa, ami hemzseg a helyesírási hibától. Érdekes volt, sok információt tartalmazott. Kedves is kaptam újranézni a filmet. :)

Sz_Flóra
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Szívesen elevenítettem fel a filmet, ami tavaly ősszel nagy élmény volt a moziban. :) A kalauz fotói megidézték kissé a film lenyűgöző látványvilágát, a szöveg és pár zavaróan felesleges információ miatt viszont nem volt teljes az összhatás. Valamivel többre ácsingózom ennél. Inkább az eredeti forgatókönyv való nekem, ami régóta szerepel már a kívánságlistámon.

CarmenV
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Nekem tetszett, de ha valaki újdonságra vágyik, ne ezt vegye a kezébe. Semmi nincs benne se több se kevesebb mint a filmbe, maximum sorba veszi őket. Ami nekem a többiben jobban tetszett hogy kemény borítósok, míg ez az egy nem…
Valamint az annyira nem tetszik, hogy a kiegészítő szövegek angolul vannak (veszélyszint jelző, röplapok, újság) ha lefordították a szöveget ezek miért estek mégis ki???????????
Én kb mindent imádok ami Harry Potter és varázsvilág. Ezekben az esetekben tökéletesen passzolok a fogyasztói társadalom diktálta formákhoz, és megvettem a kiegészítő köteteket is, pedig a másik filmkalauz is ugyanez pepitába :D Sőt a mostani (egy bizonyos áruházlánci) vásárlásoknál kapott kis figurákat is gyűjtöm *-* (nem érdekel hogy elmúltam 6 éves…) és szerintem a hónapban meglepem magam egy bögrével is :D

AnitaZoé P
Michael Kogge: Legendás állatok és megfigyelésük – Filmkalauz

Csak azért vettem meg, mert fillérekért dobták utánam.
Csomó helyen szóról-szóra ugyanaz, mint a Képes kalauzban.
Felmerült bennem a kérdés, hogy a fordító látta-e a filmet, vagy mennyire ismeri Rowling világát? A szövegből nekem az jön le, hogy nem eléggé.
Érdekes, hogy mindkét filmes kötet említi Mildred-et, Jacob menyasszonyát, aki végül bele se került a filmbe, kivágták a jelenetét.
Azt is illett volna legalább a könyv elején megemlíteni, hogy a nevek TTB fordításai.
Van benne bőven elgépelés, hiba is. Le nem fordított szavak, nevek is. (Gnarlak – Gurban, például)
Vagy a fejezet címében szerepel, hogy Vak Disznó, majd pár mondattal később Vak Malac lesz belőle. Kis figyelmesség nem ártott volna.
A szövegezés néhol elég szájbarágósra sikeredett.
Az eredeti árát semmiképp nem éri meg. Éljenek a 80%-os akciók!