Harry ​Potter & Legendás állatok 15 csillagozás

Útmutató a varázslóvilághoz
Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok

Ez a gyönyörű album tökéletes bevezetés a Harry Potter- és a Legendás állatok-filmek világába. A kötet számos ponton kapcsolódik a Legendás állatok és megfigyelésük – Grindelwand bűntettei című új mozifilmhez is; megleshetjük ALBUS DUMBLEDORE 1927-ES OSZTÁLYTERMÉT és a CIRCUS ARCANUS misztikus csodáit. Mozipremier: 2018. november 15.!
ÚJRA ITT VANNAK A LEGENDÁS ÁLLATOK!
ELJÖTT AZ IDEJE, HOGY GYORSAN ÁTISMÉTELD
A VARÁZSLÓVILÁG FILMJEIT!
Minden megtalálható benne, amire a rajongóknak szüksége lehet, hogy különbséget tudjanak tenni a hippogriff és a horcrux között, hogy végigböngészhessék a legelőkelőbb varázslócsaládok vérvonalát, felfedezzék a varászlókormányzatokat, és az 1900-as évek elejétől tanulmányozzák a Roxfort történetét. A jól áttekinthető kézikönyvet családfák, infografikák és más érdekességek teszik teljessé.

Eredeti mű: Michael Kogge: Harry Potter & Fantastic Beasts

Eredeti megjelenés éve: 2018

Móra, Budapest, 2018
128 oldal · ISBN: 9789634861164 · Illusztrálta: Betsy Peterscmidt

Ferger_Annamária I

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

A részletes borítókép teljesen levett a lábamról, egyszerűen zseniális. Nagyon tetszett, hogy ez a könyv egyszerre beszél 1927-ről, Göthe idejéről, és 1990-es évekről, Harryékről. Tetszettek az ábrák, az idővonalak, és az is, hogy interaktív olvasásban vehettem részt, hisz a könyvet párszor forgatni is kell olvasás közben.
Bár már számos alkalommal láttam a filmeket, így is sikerült új dologra bukkannom a könyvben, és az a Weasley-óra, és annak mágikus tulajdonsága. Nem tudom, hogy felejthettem el, vagy hogy miként siklottam át efölött a tény fölött, de most már legalább ezt az információt is elraktároztam.
A Macusában található Mágikus Lebukás Esélye Óra is nagyon ötletes, ami azt jósolja meg, mekkora esélye van a varázslóvilágnak a leleplezésre.
Jó volt látni a 4 iskola címerét is, Ilvermornyé igazán leegyszerűsített.

Dorina_S

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

Miután megnéztem a Legendás állatok második részét, muszáj volt valami olyasmit olvasnom ami egyszerre Harry Potter és Legendás állatok témával foglalkozik, mert annyira a film hatása alá kerültem, hogy nem tudtam elvonatkoztatni. Nem kötött le más kötet. Már korábban megrendeltem, sőt előrendeltem ezt a könyvet, amit nem bántam meg. Tökéletes kis összefoglaló a HP és LÁ filmekhez. Nagyon szépen illusztrált, tele fényképekkel, érdekességekkel. Igaz, hogy nem a könyvekhez készült, de szerintem tökéletes kiegészítő olvasmány a varázslóvilághoz. Örülök, hogy elolvastam és sikerült feldolgozni a látottakat az új film kapcsán. :)

loci93 IP

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

Ez a könyv csak a filmek rajongóinak készült. Semmi újat nem ad nekik sem, és a könyvek olvasóinak sem. Ez egy összegzés, esetleg gyorstalpaló azoknak, akik csak mostanába csatlakoztak be ebbe a világba a filmek hatására. Kétségtelen viszont, hogy nagyon szép, és képek, illetve rajzok tekintetében igényesen összeállított munka. Egy tipikusan fanoknak adható, teljességgel felesleges rókabőr könyv.

Ezt a könyvet azoknak ajánlom, akik még nem olvasták a Harry Potter könyveket. De nem tudom ajánlani azoknak, akik szerint a Varázsvilág filmjei nem lettek igazán jók.

E könyv elolvasása nekem 143 percet vett igénybe.

Barbus87 P

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

Mivel annyiszor láttam a filmeket/olvastam a könyveket, hogy elmondani nem lehet, új információval nem lettem gazdagabb.
DE!!! Nagyon szép a könyv és élvezettel olvastam.
Minden varázslónak és boszorkánynak kötelező :)

Saku28

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

Ez valami elképesztően szép kiadás, igazi kis kreatív, sokszor „scrapbook” hangulatú oldalakkal, rengeteg iszonyatosan király illusztrációval. Imádtam, hogy végre egybe veszi az összes eddig ismert infót, nem választja külön a Harry Potter és a Legendás állatok sorozatokat, hanem valóban egy világot alkot – és megpróbálja sokszor időrendileg is összefűzni. Ugyan az alapvető információkat dolgozza csak fel, amit egy igazi rajongó már amúgy is tud – ezért is az egy csillag levonás, mert újat nem igazán nyújtott a szemgyönyörködtetésen kívül, – de örültem neki, hogy egy kicsit jobban belemegy az apróságokba is, nem csak a szokásos karakterek/helyszínek/lények infóknál marad. Az újságcikkes dolgok, a foglalkozások, a divat és az egyenruhák változása az évek folyamán például remek apróságok, amiket jó feleleveníteni. Nagyon jót nevettem, hogy a divat rovatnál egy fél oldalt csak Dumbledore felöltőivel foglalkozik. :D Szóval nem bántam meg, hogy átbogarásztam, de sajnos igazán újat sem hozott. Ajándékkönyvnek remek, magamnak azonban mindezek ellenére sem hiszem, hogy be fogom szerezni.

PerczeneNiki

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

Szép könyv! Elsőre megfogott mikor lattam a libri oldalán, viszont nagyon örülök neki, hogy nem vettem meg. Igazán max azoknak ad infokat, akik csak a filmeket látták, bár itt ott elgondolkoztam rajta, hogy téves/hiányos e benne egy egy info, de végül nem mentem bele ebbe a dologba, feltételezem, a filmben nem minden pont úgy van, mint a könyvekben és én csak olvastam. Ettől eltekintve mivel imádom az infografikakat, tetszett, egyszer jó volt végigolvasni. Esetleg, ha nem egy hónappal a teljes sorozat elolvasása után fogtam volna hozza, jobban magával ragadott volna, de így annyira nem.