Harry ​Potter & Legendás állatok 38 csillagozás

Útmutató a varázslóvilághoz
Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok

Ez a gyönyörű album tökéletes bevezetés a Harry Potter- és a Legendás állatok-filmek világába. A kötet számos ponton kapcsolódik a Legendás állatok és megfigyelésük – Grindelwand bűntettei című új mozifilmhez is; megleshetjük ALBUS DUMBLEDORE 1927-ES OSZTÁLYTERMÉT és a CIRCUS ARCANUS misztikus csodáit. Mozipremier: 2018. november 15.!
ÚJRA ITT VANNAK A LEGENDÁS ÁLLATOK!
ELJÖTT AZ IDEJE, HOGY GYORSAN ÁTISMÉTELD
A VARÁZSLÓVILÁG FILMJEIT!
Minden megtalálható benne, amire a rajongóknak szüksége lehet, hogy különbséget tudjanak tenni a hippogriff és a horcrux között, hogy végigböngészhessék a legelőkelőbb varázslócsaládok vérvonalát, felfedezzék a varászlókormányzatokat, és az 1900-as évek elejétől tanulmányozzák a Roxfort történetét. A jól áttekinthető kézikönyvet családfák, infografikák és más érdekességek teszik teljessé.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Móra, Budapest, 2018
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634861164 · Illusztrálta: Betsy Peterscmidt

Valcsa P>!

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

Olvasásnak azért nem nevezném, cirka 130 oldal, de nagy része illusztráció. :) Inkább csak időnként bele-belelapoztam, egy-egy témát elolvastam/megnézegettem, szóval nem volt ez folyamatos „olvasás”. Szerintem aki olvasta a könyveket (és mellé még a filmeket is látta), annak nem sok újat mond – viszont nagyon tetszik, ahogy témák szerint szépen összeszedték a fontosabb tudnivalókat, az ábrák is nagyon tetszettek (a borító is nagyon klassz), és hogy ennyi fotó szerepel benne a filmekből is. :) Talán mintha a Legendás Állatok kicsit háttérbe szorult volna a könyvben, de valószínűleg ez azért is van így, mert sokkal több HP könyv és film készült, erről bővebben akad írnivaló, a Legendás Állatok 2. része még a könyv megjelenésének idején jött ki, azt még épp csak érintette.
A pontatlanságok és az elgépelések kicsit zavartak, de csak fél *-ot vontam le érte, mert szerintem ezek sem annyira vészesek. :) Nemrég került hozzám a könyv, szépséghiba miatt leárazva, és örülök, hogy a polcomon van, biztosan elő fogom még kapni, felelevenítés/nosztalgiázás céljából. :) Aki egy részletesebb, összefoglaló könyvet szeretne erről a világról (bár az „album” megnevezés valóban helytállóbb, már csak a gazdagon illusztrált, teljes felületében színes lapjai miatt is), nekik bátran ajánlom – ha még sikerül valahol levadászni. Ebből is elkélne egy (javított) újra-kiadás. :)

Dorina_S>!

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

Miután megnéztem a Legendás állatok második részét, muszáj volt valami olyasmit olvasnom ami egyszerre Harry Potter és Legendás állatok témával foglalkozik, mert annyira a film hatása alá kerültem, hogy nem tudtam elvonatkoztatni. Nem kötött le más kötet. Már korábban megrendeltem, sőt előrendeltem ezt a könyvet, amit nem bántam meg. Tökéletes kis összefoglaló a HP és LÁ filmekhez. Nagyon szépen illusztrált, tele fényképekkel, érdekességekkel. Igaz, hogy nem a könyvekhez készült, de szerintem tökéletes kiegészítő olvasmány a varázslóvilághoz. Örülök, hogy elolvastam és sikerült feldolgozni a látottakat az új film kapcsán. :)

Aniza I>!

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

A részletes borítókép teljesen levett a lábamról, egyszerűen zseniális. Nagyon tetszett, hogy ez a könyv egyszerre beszél 1927-ről, Göthe idejéről, és 1990-es évekről, Harryékről. Tetszettek az ábrák, az idővonalak, és az is, hogy interaktív olvasásban vehettem részt, hisz a könyvet párszor forgatni is kell olvasás közben.
Bár már számos alkalommal láttam a filmeket, így is sikerült új dologra bukkannom a könyvben, és az a Weasley-óra, és annak mágikus tulajdonsága. Nem tudom, hogy felejthettem el, vagy hogy miként siklottam át efölött a tény fölött, de most már legalább ezt az információt is elraktároztam.
A Macusában található Mágikus Lebukás Esélye Óra is nagyon ötletes, ami azt jósolja meg, mekkora esélye van a varázslóvilágnak a leleplezésre.
Jó volt látni a 4 iskola címerét is, Ilvermornyé igazán leegyszerűsített.

Vandaboszi P>!

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

Tetszett, hogy a két különböző időben és mégis a varázslóvilágban játszódó történeteknek született ez a könyv. Annyiszor láttam a filmeket és olvastam a könyveket, hogy igazán új információt nem leltem a lapokon, de mégis jó érzéssel töltött el olvasgatni ezt a szépen illusztrált gyűjteményt.
Mugliknak nem ajánlom, de mindenki másnak kötelező :) !

Barbus87>!

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

Mivel annyiszor láttam a filmeket/olvastam a könyveket, hogy elmondani nem lehet, új információval nem lettem gazdagabb.
DE!!! Nagyon szép a könyv és élvezettel olvastam.
Minden varázslónak és boszorkánynak kötelező :)

Millázs>!

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

Átlapoztam a képek miatt, mert nagyjából minden infó ismerős már.
Hmmm…
Ennyi erővel újra belefoghatnék a sorozat olvasásába, talán inkább az lesz, mint – bár kétségtelenül jól és tetszetősen tematizált – infómorzsákat szemezgetek.

Holdi_Boszi>!

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

Sok szép kép van benne, és rendszerezi a varázslóvilágról szerzett információinkat. Leginkább a filmre épül de szerintem így is szuper.
:-)

Katja_Magnus P>!

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

Hianypotlo konyv. Tokeletesen atgondolt, minden informacioval ellatott, rettentoen erdekes olvasmany. Aki ezt a kotetet tervezte, irta es szerkesztette, minden bizonnyal maga is rajongo. Meleg szivvel ajanlom.

Saku28>!

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

Ez valami elképesztően szép kiadás, igazi kis kreatív, sokszor „scrapbook” hangulatú oldalakkal, rengeteg iszonyatosan király illusztrációval. Imádtam, hogy végre egybe veszi az összes eddig ismert infót, nem választja külön a Harry Potter és a Legendás állatok sorozatokat, hanem valóban egy világot alkot – és megpróbálja sokszor időrendileg is összefűzni. Ugyan az alapvető információkat dolgozza csak fel, amit egy igazi rajongó már amúgy is tud – ezért is az egy csillag levonás, mert újat nem igazán nyújtott a szemgyönyörködtetésen kívül, – de örültem neki, hogy egy kicsit jobban belemegy az apróságokba is, nem csak a szokásos karakterek/helyszínek/lények infóknál marad. Az újságcikkes dolgok, a foglalkozások, a divat és az egyenruhák változása az évek folyamán például remek apróságok, amiket jó feleleveníteni. Nagyon jót nevettem, hogy a divat rovatnál egy fél oldalt csak Dumbledore felöltőivel foglalkozik. :D Szóval nem bántam meg, hogy átbogarásztam, de sajnos igazán újat sem hozott. Ajándékkönyvnek remek, magamnak azonban mindezek ellenére sem hiszem, hogy be fogom szerezni.

PerczeneNiki >!

Michael Kogge: Harry Potter & Legendás állatok Útmutató a varázslóvilághoz

Szép könyv! Elsőre megfogott mikor lattam a libri oldalán, viszont nagyon örülök neki, hogy nem vettem meg. Igazán max azoknak ad infokat, akik csak a filmeket látták, bár itt ott elgondolkoztam rajta, hogy téves/hiányos e benne egy egy info, de végül nem mentem bele ebbe a dologba, feltételezem, a filmben nem minden pont úgy van, mint a könyvekben és én csak olvastam. Ettől eltekintve mivel imádom az infografikakat, tetszett, egyszer jó volt végigolvasni. Esetleg, ha nem egy hónappal a teljes sorozat elolvasása után fogtam volna hozza, jobban magával ragadott volna, de így annyira nem.

Vandaboszi P>!

Bár ritkán mutatkoznak a Rengetegben, mégis nagy tisztelet övezi az UNIKORNISOKAT, más néven egyszarvúakat.

III. rész Mágikus Lények