100 ​gazdag ember 7 csillagozás

Michael Klepper – Robert Gunther: 100 gazdag ember

A könyv a múlt és a jelen 100 leggazdagabb amerikai polgárát rangsorolja – Benjamin Franklintől Bill Gatesig. Érdekes, érzékletes, szinte lebilincselő képet adnak ezek a mini-életrajzok (mindegyike a tárgyalt személy képével illusztrálva) az „Amerikai Álom” megvalósítóiról. Minden egyes szereplő élete „kész regény”, és a százféle élet mozaikja pontosan kirajzolja az amerikai társadalmat – a tizennyolcadik századtól napjainkig.

Magyar Könyvklub, Budapest, 1998
352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635487118 · Fordította: Gellért Marcell

Angieolvas>!
Michael Klepper – Robert Gunther: 100 gazdag ember

Te jó ég mennyi gazdag ember…
Ki innen, ki onnan szedte a vagyonát. Sokakat nem ismertem., de érdekes volt olvasni róluk.

Relentless>!
Michael Klepper – Robert Gunther: 100 gazdag ember

Nagyon tetszett. Elgondolkodtató, motiváló. Megmutatja a történelem gazdag embereinek viszontagságait, küzdelmeit, kitartását, leleményességét amik a sikerhez kellettek. Nagyon érdekes. Sokszor azt gondolnánk milyen könnyű lehetett régen pl az autóiparban sikereket elérni amikor még alig volt autó. A történelem megmutatja, hogy pont akkor volt sokkal nagyobb a verseny és nehezebb a beindulás, fennmaradás.

Tiger205>!
Michael Klepper – Robert Gunther: 100 gazdag ember

Már korábban olvastam, de most 2010-es karácsonyra újra megkaptam…s ez jó… sok érdekes élet van benne.
Furi megnézni, hogy a legnagyobb harácsoló, embergyűlölő pénzimádó milliomosok hogyan lesznek életük végére „jó emberekké”.

Tiger205>!

Az álmok igenis valóra válthatók. Legalábbis az Amerikai Álom.