Jógás ​srácok 5 csillagozás

Ülj le, és befelé figyelj!
Michael James Wong: Jógás srácok

„Egyesek ​úgy gondolják, hogy a jógától kevésbé leszel férfi. Az igazság az, hogy sokkal inkább az leszel!”

Nem könnyű manapság férfinak lenni. Rengeteg kimondatlan szabály határozza meg, hogyan is kell viselkednie egy igazi férfinak. Légy kemény, győztes típus, ne sírj, ne mutass érzelmeket, ne köss kompromisszumokat! Generációkon keresztül ez a felfogás uralkodott, ám a világ szerencsére változott. Sokkal nyitottabbá vált a figyelmes, tudatos és ítélkezésmentes életszemléletre.

A Jógás srácok a modern férfiakhoz szólnak, akik készek arra, hogy tegyenek valamit igazi identitásukért, testi és szellemi jóllétükért. Félre az előítéletekkel, hisz a jóga mindenkinek azt adja, amire szüksége van!

Képes arra, hogy megizzasszon és próbára tegye a tested; hogy csökkentse a fájdalmat, a feszültséget vagy a merevséget; hogy megnyugtassa az elméd, csillapítsa a feszültséget és megváltoztassa a világról alkotott képed. A jóga nemcsak valami torna, amit napi egy órában a… (tovább)

Bioenergetic, Budapest, 2018
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632913599 · Fordította: Tutor Krisztina

vorosmacska>!

Michael James Wong: Jógás srácok Ülj le, és befelé figyelj!

A jóga nem nevezhető a fiúk kedvenc mozgásformájának. Ha egy jógaórán tíz emberből kettő fiú, az már egész jó aránynak mondható. Szóval, minden könyv, ami a fiúkat a jóga felé tereli, üdvözlendő.
A könyv szerzője létrehozta a „boys of yoga” mozgalmat, és a világ minden tájáról vannak tagjai. Személyes történeteken és igazán „trendi” spoiler fotókon keresztül ismerhetünk meg közülük pár emberkét, akik mind arról vallanak, hogyan változtatta meg életüket a jóga. Ezeken túl 26 jógapózt is bemutat a könyv, aminek alapelve a „csak kezdd el, és csináld!”. Nem megy bele részletesen az ászanák felépítésébe, lebontásába, kiknek javasolt és kiknek egyáltalán nem ajánlott azt a bizonyos pózt elvégezni. Inspirációnak remek lehet a könyv, viszont az alapos tudást, ami a jógagyakorlatok pontos és precíz végrehajtásához szükséges, nem ebből a könyvből lehet megtudni.
A fotóanyag izgalmas, a mai trendeknek megfelelő: tetkós srácokat láthatunk városi környezetben, szokatlan helyszíneken, különféle jógapózokban. Mélyre nem megy a könyv, de érezni a jó szándékot és a jóga szeretetét a szerző és a résztvevők részéről, ami mindenképp jó dolog.

M_Réka_>!

Michael James Wong: Jógás srácok Ülj le, és befelé figyelj!

Nekem nagyon tetszett, végre egy mai modern írás a jógáról, ahol nemcsak az ászanák vannak hangsúlyban.
Tetszett a fordítás, a gondolatok és nem utolsó sorban a képek.

Bea_Könyvutca P>!

Soha ne köss alkut azokban a dolgokban, amelyek boldoggá tesznek, csak mosolyogj és élvezd az utazást!

Bea_Könyvutca P>!

[…] légy befogadó és jószívű, és lásd, hogy ha öleléssel vagy pacsival mész elébe, a világ csodálatos.

Bea_Könyvutca P>!

Mindig jusson eszedbe, hogy kockáztatnod kell, hogy az emberek tudtára kell adnod, hogy szereted őket, és hogy azt kell mondanod, amit gondolsz.

vorosmacska>!

Úgy gyakorlok, hogy a tükör elé állok, és magamra mosolygok. Ez nagyon hatékony módszer arra, hogy mély kapcsolatot teremtsek azzal az önmagammal, akit a külvilág lát. Még ha erőltetned is kell, csináld! Egy pillanat alatt meg fogja mutatni, hol a szíved. Kapcsolódj ezzel, akár rossz, akár jó, és válj eggyé vele a tükör előtt. Erőteljes gyakorlat, srácok!

Jonni Pollard, Melbourne

myrtus>!

Olyan sok az elhízott ember, aki emiatt nem megy jógázni. Azt hiszik, hogy csak a szupersoványaknak és az erőseknek való, pedig a jóga mindenkié.

myrtus>!

Tanárként a mi feladatunk az, hogy felvázoljuk a körvonalakat. Tanítványként olyanra színezheted, amilyenre akarod.

myrtus>!

“Lokah szamastah szukhino bhavantu." A világon minden élőlény legyen boldog és szabad.

myrtus>!

Amikor hibázol, mindig tanulsz valami újat. Az egyik első jógatanárom, Duncan Peak a Power Living Yoga Australia stúdióból ezt szokta mondani: „Ne félj attól, hogy arcra esel a varjúpózban; az igazság az, hogy az egyetlen dolog, ami sérülhet, az az egód, az pedig teljesen rendben van.” Emlékezz erre, és hibázz többet a jógában!

myrtus>!

„Om Gum Ganapatayei Namaha.” ("Meghajlok Ganésa isten előtt, aki elhárít minden nehézséget és akadályt az utamból. Áldást és védelmet kérek tőle.")