Idézetek 126

SzRéka >!

– Ha te nem lettél volna… – Royce tétovázott. – Mindig sajnáltam, hogy nem tudtam köszönetet mondani.
– Én is szeretném kifejezni a hálámat, Royce.
Az elfkirály nem értette.
– Miért?
– Azért, mert emlékeztettél rá, hogy bármi rosszat is tesz valaki, találhat feloldozást, ha elég sokáig keresi.

Kapcsolódó szócikkek: Royce Melborn · Vernesi Nimbusz
SzRéka >!

– (…) Megvan az az ocsmány szokása, hogy reggelinél ropogtatja az ujjperceit, és mindennek a tetejébe még horkol is! Ez utóbbit úgy orvosolhatod, hogy követ teszel a takarója alá.
– Tehát az annyi éven át te voltál? – nézett rá Hadrian döbbenten.

Kapcsolódó szócikkek: Hadrian Blackwater · Royce Melborn
SzRéka >!

Megfogta Arista kezét, és rátette Hadrianét.
– Ezennel hivatalosan átadom neked. Mostantól a te gondod legyen. Neked kell rá vigyáznod, ami nem lesz könnyű. Ártatlan, hiszékeny, éretlen és borzasztóan naiv ember, semmit sem tud semmiről, és a végtelenségig idealista. – Elhallgatott, aztán úgy tett, mintha törné a fejét. – Továbbá határozatlan, betegesen őszinte, képtelen hazudni, és szavak nem írhatják le az erkölcsösségét. Éjszaka kétszer kel, hogy könnyítsen magán, gombócba gyűri a ruháját ahelyett, hogy összehajtaná, nyitott szájjal rág, és teli szájjal beszél. Megvan az az ocsmány szokása, hogy reggelinél ropogtatja az ujjperceit, és mindennek a tetejébe még horkol is! Ez utóbbit úgy orvosolhatod, hogy követ teszel a takarója alá.
– Tehát az annyi éven át te voltál? – nézett rá Hadrian döbbenten.

Kapcsolódó szócikkek: Arista · Hadrian Blackwater · Royce Melborn

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

– Hidd el nekem, amíg én élek, ezt a kislányt bántódás nem érheti!
Hadrian hirtelen felnevetett, és Arista kérdőn fordult a férjéhez.
– Mi az?
– Bocsánat, csak a lelki szemem előtt látom Mercédesz sanyarú sorsú kérőit. El tudod képzelni, milyen bátorság kell majd ahhoz, hogy egy fiatalember tőle kérje meg a lánya kezét?
Mindenki hahotázott, Royce-ot kivéve, akinek elkomorult az arca, és azt motyogta az orra alatt:
– Kérők? Ez eddig eszembe sem…

Kapcsolódó szócikkek: Arista · Hadrian Blackwater · Royce Melborn

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

– Tudod-e, mit csinált a mi jó lovagunk mindezen idő alatt? A mézesheteink idején? – Arista megbökte Hadriant a vállával. – Miért nem tudott részt venni a tornán?
Mindenki zavartan nézegetett, mert féltek, mi következik.
Arista egy percig hagyta, hadd találgassák, aztán kibökte:
– Hintindár kovácsaként dolgozott.
Magnus felkacagott, Modina szerényen mosolygott, de Russell Bothwick ordítva röhögött. Addig csapkodta a combját, míg a felesége, Lena nyugtatólag a lábára tette a tenyerét.

Kapcsolódó szócikkek: Arista · Hadrian Blackwater · Magnus
SzRéka >!

– (…) Algár, kérdezzed meg az asszonyt, van-még abbó’ a finom húsospitébű’, Clipperrel meg vágassá’ egy kis sózott gyesznót…
– Ne! – kiáltotta Hadrian, Arista, Mauvin és Degan egyszerre, megijesztve mindenkit. Aztán elnevették magukat.
– Kérlek, bármit, csak ne disznót!

Kapcsolódó szócikkek: Arista · Hadrian Blackwater · Mauvin Pickering
SzRéka >!

– Megőrültél? – kérdezte a zsoldos Myront.
– Sajnálom… – motyogta a szerzetes.
– Én viszont cseppet sem! – verte hátba Pickering gróf a csuhást, és teli szájjal vigyorgott. – Te vagy az én új hősöm!

Kapcsolódó szócikkek: Hadrian Blackwater · Mauvin Pickering · Myron

– Te is elf vagy.
A szakadt piperkőc elhúzta a száját.
– Én elf?
– Novron leszármazottja vagy, nem igaz?
– De… én nem akarok elf lenni.
– Majd megszokod – vigyorgott gúnyosan Royce.

Kapcsolódó szócikkek: Myron · Royce Melborn

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

– Elmagyaráztam neki, hogy Percepliquis ősi városában leledzik, és hogy hamarosan idehozzák neked. Remélem, nem léptem át a…
Modina két kezébe fogta Nimbusz arcát, és szájon csókolta.
– Szeretlek, Nimbusz.
A kancellár mámoros arccal lépett hátra, és megnézte, nem csúszott-e félre a parókája.

Kapcsolódó szócikkek: Vernesi Nimbusz
SzRéka >!

Magnus a hajóderékban ült, és egy adag kötelet göndörített karikává. Szakállas gyermeknek nézett ki, akit ott hagytak a padlón, hadd játsszon.

Kapcsolódó szócikkek: Magnus