Novron ​örököse (Riyria-krónikák 5-6.) 8 csillagozás

Kényszerű menyegző.
Kettős kivégzés.
És két tolvaj, akiknek más tervei vannak.

Az új Birodalom győzött, diadalát pedig nagyszabású ünnepséggel tervezi kinyilvánítani: Télvíz napjára nem csak Degan Gaunt és a Melengári Boszorkány kivégzésével készülnek, hanem a császárnőt is bele akarják kényszeríteni egy olyan házasságba, mely csak az ő érdekeiket szolgálja. Azonban az összeesküvők nem számolnak Royce-al és Hadriannal. Pedig a Riyria mindent feltett arra, hogy megtalálják Novron Örökösét, és bármi áron megakadályozzák a Birodalom sötét tervét…

Ez a fergeteges sorozatzáró kötet a hazánkban is nagy sikerű fantasysorozat, a Riyria-krónikák ötödik és hatodik kötetét tartalmazza: Télvíz idején és Percepliquis – Az elveszett város.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Fumax, Budapest, 2021
976 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634701965 · Fordította: Matolcsy Kálmán

Michael J. Sullivan: Novron örököse

Úgy, ahogy van, a komplett sorozat, csodálatos. Szeretetből írt és szeretettel olvasható, az első betűjétől a leges-legutolsóig.

krisztiii88>!
Michael J. Sullivan: Novron örököse

Ha lehetne többet adni 5 csillagnál, akkor ez a könyv az, ami megérdemelné. Méltó befejezése a sorozatnak, ami mostantól a kedvencemmé lépett elő. Michael J. Sullivan hihetetlen jó író. Az egész könyv alatt nem volt egy unalmas részlet se, pedig azt gondolná az ember, hogy a maga közel 1000 oldalával lesznek benne unalmas átkötések. De nem. Mint ahogy a végén is kiderül, minden apró részletnek fontos szerepe van. Egészen a végéig izgalomban tart, nem tudsz rájönni, kiről is szól a történet. De amikor kiderül, az igazán nagyon nagyot üt. Imádtam!!

Deidra_Nicthea IP>!

– Nem is ismer. Mi van, ha nem fog kedvelni? Kevesen bírnak engem elviselni.
– Lehet, hogy először nem fog. Maribor látja a lelkemet, az elején én sem szerettelek. De képes vagy hozzánőni az ember szívéhez. – A zsoldos mosolygott. – Tudod, mint a zuzmó, vagy a penész.

Deidra_Nicthea IP>!

– Itt vagy hát! – szólt oda neki Hadrian, aki eközben egy könyvecskével a kezében megjelent a folyosón. – Az apród mondta, hogy itt talállak.
– Soha ilyen fura dolog nem történt még velem! – felelte neki Myron, és a társalgó ajtajára mutatott.
– Hagyjuk ezt most! – nyújtotta neki a könyvet a zsoldos. – Ezt még ma éjjel el kell olvasnod. Az egészet. Menni fog?
– Csak ezt az egyet?

457. oldal (Percepliquis)

krisztiii88>!

A tolvaj egyetlen fürge mozdulattal talpon termett, aztán két lépés közben megtorpant és hallgatózott. Várt egy pillanatot, majd sebesen odasurrant a cellaajtóhoz, ami mögül a derengés jött. Lefeküdt, és a fülét az ajtó alatti réshez tapasztotta.
– Mit hallasz? – kérdezte a kalandor.
– Harcolnak – válaszolt nagy végtére a társa.
-Kik harcolnak?
-Nem hallom az egyenruhájuk színét – húzta el a száját gunyorosan a hallgatózó.