Kardtolvajok (Riyria-krónikák 1-2.) 11 csillagozás

Michael J. Sullivan: Kardtolvajok

Megölték a királyt.
Ráfogták két bűnbakra.
Ez végzetes hibának bizonyult.

Royce Melborn minden hájjal megkent mestertolvaj, társa, a kardforgató Hadrian Blackwater pedig elsőrangú harcos. Ők ketten alkotják a Riyriát, ezt a hírhedt, különleges szolgáltatásokat nyújtó párost, akiket gazdag nemesek bérelnek fel, ha már minden más lehetőségből kifogytak.
Egy nap azonban tőrbe csalják őket, és nem kisebb bűncselekményt kennek rájuk, mint a király meggyilkolását. Miközben a tömlöcben a kivégzésükre várnak, visszautasíthatatlan ajánlatot kapnak, amely egyedüli esélyük arra, hogy megmeneküljenek. Hamarosan nagyszabású, egyetlen kis királyságon jócskán túlmutató összeesküvésbe keverednek, új feladatuk ugyanis nem csak az ő sorsukat változtatja meg mindörökre, hanem alapjaiban rengeti meg az egész birodalmat.

Ez a kötet a hazánkban is nagy sikerű fantasy sorozat, a Riyria-krónikák első két könyvét tartalmazza: Trónbitorlók és Avempartha – Az elfek tornya.

Eredeti megjelenés éve: 2011

Fumax, Budapest, 2020
712 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634701699 · Fordította: Makai Péter Kristóf, Matolcsy Kálmán

Michael J. Sullivan: Kardtolvajok

Komplexitása miatt lassabban is ment, viszont élveztem főszereplő párosunk küldetéseit. Rengeteg szereplővel operál, így megértem a végén található névjegyzéket. A cselekményben nem szentel sok időt a karakterek bemutatására, így ha nagyon el van tévedve a kedves olvasó, akkor hátralapozva utánanézhet a részleteknek. Főszereplő párosunk mellett Arista, Myron és Deneck voltak a személyes kedvenceim. Ígéretes kezdet rengeteg lehetőséggel mind a világ, mind a múlt, mind a karakterek terén. Már alig várom, hogy Royce és Hadrian további kalandjairól olvashassak.

Bővebben: https://egy-lany-blogja.blogspot.com/2020/09/a-kaland-m…

Fumax KU>!

– A mágia kicsit olyan, mint a hegedűjáték. Kéz nélkül iszonyú nehéz művelni.

Deidra_Nicthea IP>!

– Meg kell mondjam, ezek a kardok borzasztóak. Nehezek, és rosszabbul vannak kiegyensúlyozva, mint amikor egy részeg, háromlábú kutya hugyozik.

Deidra_Nicthea IP>!

– Nézd meg alaposan, hány kardot hord magával! Akinél egy van, az vagy tudja használni, vagy nem. Akinél két kard van, annak fogalma sincs a vívásról, de szeretné elhitetni veled, hogy mégis. No de akinél három kard van… az nem kis teher! Senki sem fog ennyi acélt magával hurcolászni, ha nem ezzel keresi a kenyerét.

Deidra_Nicthea IP>!

– Várjunk csak! – emelte fel a kezét Arista. – Nekem is van beleszólásom!
A varázsló visszafordult, és a hercegnő szemébe nézett.
– Tudod a kifelé vezető utat?
– Nem.
– Akkor nincsen beleszólásod.

Deidra_Nicthea IP>!

A csatákat nem gyűlölettel nyerik. A haragtól és a gyűlölettől bátrabb és erősebb leszel, de ostobább is egyben. A végén orra buksz a saját lábadban.

Deidra_Nicthea IP>!

– Már tudom, hogy DeWittnek miért nem akaródzott ezt személyesen megcsinálnia – súgta a borostyánon lógó Hadrian. – Annyira összefagytam abban a vízben, hogy azt hiszem, ha most lezuhannék, a földet éréskor miszlikbe törnék.
– Képzelheted, hány éjjeliedényt ürítenek bele naponta – jegyezte meg Royce (…).
Hadrian felpillantott a sejthetően hálószobákból nyíló megannyi ablakra, és elfintorodott a gondolatra.
– Nem bántam volna, ha ez örökre titok marad előttem.

Kapcsolódó szócikkek: borostyán
Deidra_Nicthea IP>!

Az erdőség, amelyet általában csak a Kelet vagy Vadon néven említettek, érintetlen és szeplőtelen maradt.

Babó_Buca P>!

… a cápa nem azért eszik halat, mert szereti, hanem mert a csirkék nem tudnak úszni.

2. könyv – Avempartha – Az elfek tornya

Babó_Buca P>!

Amíg nyeregbe szálltak, Myron lehajtotta a fejét, és egy halk imát mormolt.
– Tessék – mondta Hadrian Royce-nak –, Maribor is velünk lesz. Most már megnyugodhatsz.
– Az igazat megvallva – javította ki Myron félénken – a lovakért imádkoztam. De elmondok majd értetek is egy imát – tette hozzá sietve.

251. oldal, 1. könyv – Trónbitorlók

Babó_Buca P>!

– Tehát – foglalta össze Royce – azt várja, hogy megszökjünk innét, elraboljuk a királyt, harcoljunk végig széles e vidéken, miközben kerülgetjük a katonákat, akik, felteszem, nem fogják elfogadni a mi históriánkat, és jussunk el egy másik titkos börtönbe foglyot látogatni?
Arista nem volt vicces kedvében. – Ezt, vagy felőlem halálra kínoztathatják magukat négy órán belül.
– Nekem elég jól hangzik ez a terv – jelentette ki Hadrian. – Royce?
– Minden terv bejön, amiben nem halok kínhalált.

83. oldal, 1. könyv – Trónbitorlók

Riyria-krónikák sorozat · Összehasonlítás