A ​birodalom felemelkedése (Riyria-krónikák 3-4.) 3 csillagozás

Michael J. Sullivan: A birodalom felemelkedése

Báb fejére került a korona.

A valódi örökös kilétét homály fedi.

A tolvaj titka megváltoztathatja a világot.

Melengárt háború fenyegeti. A Nefronita Birodalom ugyanis megállíthatatlanul terjeszkedik, és Royce gyanúja egyre erősebb, hogy Ezrahaddon, a mágus eszközként használja a Riyriát saját, kifürkészhetetlen céljaihoz. Ha ki akarja deríteni az igazságot, meg kell fejtenie Hadrian titkát. Ám korántsem biztos, hogy Hadrian készen áll szembenézni rég eltemetett múltjával, így Royce felfedezése könnyen véget vethet a barátságuknak és örökre kettészakíthatja a Riyriát. Egykori barátokból lett ellenségek erednek a páros nyomába, akiknek útját cselszövés, kényszerű szövetségek és veszélyes kelepcék övezik…

Ez a kötet a hazánkban is nagy sikerű fantasysorozat, a Riyria-krónikák harmadik és negyedik kötetét tartalmazza: Birodalom születik és A Smaragdvihar.

Eredeti megjelenés éve: 2011

Fumax, Budapest, 2020
816 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634701729 · Fordította: Matolcsy Kálmán

WoD>!
Michael J. Sullivan: A birodalom felemelkedése

Remek könyv volt és végig nagyon élveztem. Szerencsére a fülszövegben írt ismertető kevésbé jelentős a történet szempontjából. Amikor először elolvastam elbizonytalanodtam és valami lelkizésre számítottam, de szerencsére nem így történt.
Szerethetőek és kidolgozottak a karakterek, ám a világon még lehetett volna csiszolni. Úgy érzem, hogy le van egyszerűsítve a helyszín, nehéz odaképzelnie magát az embernek. Azt se bántam volna, ha van egy méretarány a térképen, mert úgy tűnik egész Avryn kb. akkora, mint Magyarország. Hőseink pillanatok alatt végigutaznak három országot. Ez már az előző kötetben is fura volt, amikor a hercegnő egy kis kocsikázás után, már a szomszéd ország fővárosában volt.
Jó volt, nehéz volt letenni és már kezdem is a következőt. Fél pontot a világ következetlenségei miatt vonok csak le.