Egyetlen ​igazság (Sebastian Bergman 6.) 147 csillagozás

Michael Hjorth – Hans Rosenfeldt: Egyetlen igazság

Sebastian Bergman kriminálpszichológus már beletörődött, hogy nem dolgozhat a királyi gyilkossági nyomozóhatósággal, ezért visszatért a könyvíráshoz. A lánya, Vanja Uppsalában talált munkát, és éppen egy elvetemült bűnöző után kutat. A tettes az áldozatai mögé lopódzik, altatóinjekciót ad be nekik, majd zsákot húz a fejükre, és megerőszakolja őket.
Amikor az egyik áldozat meghal, bevonják az ügybe a királyi gyilkossági nyomozóhatóságot. A helyi nyomozócsoport vezetője pedig felkéri szakértőnek Sebastiant.
Az újra egyesülő csapat tagjai kénytelenek félretenni a személyes gondjaikat és konfliktusaikat, hogy elfoghassák a brutális erőszaktevőt, aki rettegésben tartja a várost. Rájönnek, hogy nem véletlenszerűen választja ki az áldozatait. Már csak az a kérdés, mi lehet a kapcsolat közöttük. És miért szeretnék olyan sokan, hogy ne derüljön fény az elkövető kilétére?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Skandináv krimik Animus

Animus, Budapest, 2019
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633246795 · Fordította: Dobosi Beáta
Animus, Budapest, 2019
400 oldal · ISBN: 9789633246801 · Fordította: Dobosi Beáta

Michael Hjorth – Hans Rosenfeldt: Egyetlen igazság

A sorozat népszerűsége változatlanul töretlen, ami igen figyelemreméltó olyan krimik esetében, melyek szinte minden egyes része ugyanarra a vázra építkezik. A csapat és persze Sebastian feladata mindig ugyanaz: a hátrahagyott nyomok, az összes fellelhető háttér-információ, valamint a hosszú évek alatt szerzett (ember) ismereteik alapján megtalálni a gyilkost, és ezzel megakadályozni az újabb bűntettek elkövetését. A kérdés persze nem csak az, hogy ki lehet a bűnös, hanem egyrészt, hogy (a szarkasztikus humorú, néhol durván sértő, részben megkeseredett, nőfaló) Bergman segítségével hogyan sikerül őket elkapni, másrészt pedig az, hogyan alakul a főszereplők magánélete. Nincs vérfürdő, nincs idegborzolás, nincs ítélkezés, csak az emberi viszonyok hiteles, kifinomult lélekrajza, rendkívül árnyalt élethelyzetekbe beágyazva. Nincsenek a szó szoros értelmében előre leosztott szerepek, mint ahogy az elkövetők is mindig mások, így az esetek felderítése is folyamatosan megújuló módszerek használatát követeli meg. A legtöbb főszereplő már az előző részekben megkapta a saját kis történetét, a többiek inkább egy-két ecsetvonást kaptak, ezáltal (így együtt) a karakterizálást a tökéletesség szintjére emelték. Ezek azok az írói bravúrok, melyek igazán képesek függővé tenni, és már alig várom, hogy a következő részből kiderüljön, hogyan alakul a szereplők sorsa.

Michael Hjorth – Hans Rosenfeldt: Egyetlen igazság

A szerzőpáros az érdeklődést végig tudta tartani ezúttal is, már csak azért is, mert egyik kedvenc sorozatomról van szó. Szeretem az írók írásmódját, és talán furcsa lehet egy sorozatnál, de szeretem az összes szereplőt. Hjorth és Rosenfeldt megbízhatóan mélyed el a szereplők motivációjának ábrázolásában, mutatja meg, mi lakik a lelkek mélyén, hozza a jó krimit most is.

Kókuszka>!
Michael Hjorth – Hans Rosenfeldt: Egyetlen igazság

A Sebastian Bergman sorozat 6. része egy brutális erőszaktevő utáni, több szálon futó nyomozás, melyben titkok, hazugságok, bosszú keveredik. Sokszínű karakterek, emberi kapcsolatok sokasága, a nyomozók magánéleti problémáinak további bemutatása az előzményekre utalással. A fő kérdés, hogy mi köti össze az áldozatokat, nincs sok gyanúsított, de az elkövető igazi meglepetés.

Bla IP>!
Michael Hjorth – Hans Rosenfeldt: Egyetlen igazság

A nyomozócsoport hatodik elém került története – örök hála a balatonalmádi Pannónia Központ és Könyvtár lelkiismeretes dolgozóinak. Nagyon kíváncsi voltam az V. rész után, hogyan tudja folytatni Billy tragédiába torkolló drámáját a szerzőpáros – bravúrosan megoldották. Számomra ez tán még érdekesebb is volt, mint a sorban következő eset, amely újra egy korábbi esemény miatti bosszúállás, amelyet ismét nők sínylenek meg.Miközben a csoport nyomoz mindegyik tagjának magánéleti helyzetét is folyamatosan nyomon követhetjük, s bár ez igen érdekes és sajátos, talán már kissé aránytatalanul sok. De a cselekményt nem zavarja. Egy újabb jó, szórakoztató krimit olvashatunk a szerzőpárostól egy olyan váratlan befejező fordulattal, amelyre kevés olvasó számíthatott.

Michael Hjorth – Hans Rosenfeldt: Egyetlen igazság

Amikor befejeztem a sorozat kezdő kötetét, már akkor éreztem, hogy a Hjorth & Rosenfeldt szerzőpárosra érdemes odafigyelni, aztán jött a Tanítvány és rögtön a kedvenceim szerzőim közé kerültek, és most már túl vagyunk a hatodik részen is. Szép szám ez és még hol a vége, ennyi könyv alatt természetesnek vehetné az olvasó, hogy akadhat színvonal csökkenés vagy belecsúsznak gyengébb történetek is a sorozatba, ám Sebastian Bergman személyében igazán egyedülálló karaktert teremtettek az írók ami hozzájárul, hogy ez a sorozat nem veszít régi fényéből. Bár a tapasztalt olvasó tudja, hogy szerkezetileg milyen könyvre számíthat, történik egy gyilkosság vagy bűncselekmény, aztán még egy, majd így sorban és színre kell lépnie a királyi gyilkossági nyomozóhatóságnak és kénytelenek Sebastiant is bevenni a nyomozásba, hogy a rejtélyek megoldódjanak, általában ez az alapeset, de még is olyan jól szövik a történetszálakat amik kiemelik a tucat krimik közül. A másik nagyon fontos alappillére a szerzők történeteinek a magánéleti szálak kuszálása. És ennél a könyvnél nálam ez emelet 5 csillagra, hihetetlen jó arányban van megosztva a nyomozás és a magánéleti szálak elosztása. Olvastam értékelésekben, hogy a szereplők élete már-már jobban érdekelte az olvasót, mint az aktuális nyomozás, milyen érdekes ez, a harmadik kötetben ami itt a legkevesebb százalékon áll ugyanez a helyzet, hogy ott nagyobb hangsúlyt kapnak a magánéleti szálak, mint a nyomozás és ezt akkor ott még hibának lehetett felróni mára pedig annyira szerves része lett a sorozatnak, hogy unalmasnak is neveznénk ha nem történne valamelyik szerelővel valami.
Két évente szokott jönni az új rész ebből a sorozatból, hát mit ne mondjak megint a falat fogom kaparni a megjelenésig, de már nagyon várom, Jennifer esetét most már tényleg le kellesz zárni, azt tovább nem húzhatják az írók, Sebastiannak és az egész csapatnak pedig biztos, hogy a leggpróbára tevő nyomozásuk lesz.

smetalin>!
Michael Hjorth – Hans Rosenfeldt: Egyetlen igazság

Elég sokan írták már előttem, hogy kezd hasonlítani egy teleregényhez ez a sok magánéleti szál. Ezzel én is csak egyetérteni tudok, a nyomozás alig haladt, bezzeg a kirohanások, a lelkizések! Nem ártana kicsit ezt visszafogni, hisz ez egy krimi lenne nem családregény.
Amiért mégis emelkedett a csillagok száma, az a vége miatt volt, de nem mondanám a könyvre hogy feszített tempójú volt. Maga az egész krimivonal, olyan semmilyen volt, tébláboltak, volt is gyilkosság meg nem is. Tudnak jobbat is, bízom benne.

Kovaxka P>!
Michael Hjorth – Hans Rosenfeldt: Egyetlen igazság

Valószínűleg hiba volt zsinórban olvasni, mert ez a rész nem hozta nekem a várt színvonalat. Megint túlírnak éreztem, sok volt a magánéleti huzavona. Egyes hölgyszereplők már az idegeimre mennek. Az azért bravúros, hogy Sebastian Bergman mindig rá tud tenni egy lapáttal a saját hülyeségére! Az ügy érdekes volt, de elképesztő lassan haladt a nyomozás, és a végkifejlettel sem vagyok elégedett. Nem is árt most egy kis pihenő.

Mariann_ P>!

Fantasztikus volt !!!
A sorozat hatodik kötete hozza a megszokott hangulatot.
A szerzőpáros megint a könyvhöz szegezi az olvasót.
Sebastian Bergman egy roppant szimpatikus kriminálpszichológus, aki a régi dolgai miatt bűnhődik, de a szakmájában zseniális, nincsen nála jobb.
Az érzései nem csapják be. (Én nagyon szeretem ezt a mindenre odafigyelő énjét . )
A nyomozóstáb egyik tagja is rettegésben él, sorra követi el a hibákat, meg kell játszania magát, de fél, mert a stáb olyan, hogy akár egy mimikából is észreveheti, hogy valami nincsen rendben körülötte …
Tehát ez a sorozat egy cseppet sem tökéletes emberek csatája, legtöbbször önmagukkal.
Azt vettem észre, hogy a nyomozóstáb élete sokkal jobban érdekel, mint az ügy , amin dolgoznak. Főként, hogy érintettekké válnak a bűnesetben.
Totális káosz a végén, gondolataim vissza-visszatérnek .
Kedvencem lett ez a kötet is.

Nefi>!
Michael Hjorth – Hans Rosenfeldt: Egyetlen igazság

Nagyon szertem ezt a sorozatot, bár kezd ellaposodni egy idő után, mert amlilyen elemet csak lehet, azt már az író felhasználta. Bár tény, hogy mindig és mindig tud egyet-egyet csavarni a történetein :) A rajongóknak kötelező, a többiek pedig ne ezzel a résszel kezdjék. Megint függőben hagyta a történet végét, úgyhogy alig várom a folytatást.

cicus61 P>!
Michael Hjorth – Hans Rosenfeldt: Egyetlen igazság

Hát ez a rész most annyira nem tetszett. A történet nagyon lassú és vontatott, túl sok magánéleti szállal. Elég bugyuta volt, nem tetszett a sztori. A szereplőket is néha nagyon unom, a folytonos ki ha nem Én harc. Sebastian hozta a szokott barom formáját, nagyon utálom! :) A következő részekben Én is kíváncsi vagyok, hogy kapja el Billyt, mert tuti, hogy el fogja kapni. A vége is ugyanolyan bugyuta, mint a könyv maga.

mate55>!

Nem gondolkodtál még azon, hogy ahelyett hogy szar alakként viselkedsz, majd bocsánatot kérsz érte, inkább ne legyél szar alak?

Egy magányos ember.
A városok tele vannak ilyenekkel. Minél nagyobb városról van szó, annál inkább

mate55>!

Irányítás. A hatalom részegítő érzése. Kielégülés.

robinson P>!

A település egyetlen könyvesboltját érdemes volt meglátogatni.

PRicsmond>!

Silas Franzén hatalmas volt. Ez volt Vanja első gondolata, amikor a férfi belépett a szűk helyiségbe. Izmos. A kék kockás ing feszült rajta. Bivalynyak, szögletes arc, tüsi haj. Vanja azonnal látta, mennyire hasonlít a fantomképhez. Az viszont kész rejtély volt, hogy Stella miért nem említette, hogy úgy néz ki, mint Hulk.

PRicsmond>!

A legjobb hazudozók a lehető legközelebb maradnak az igazsághoz. Mindent alátámasztanak, főleg azt, amit bizonyítani lehet. Kevés dolgot hallgatnak el és tagadnak le, csakis olyasmit, amit feltétlenül muszáj.

Sebastian Bergman sorozat · Összehasonlítás