Fatima ​titkai 6 csillagozás

A Mária-jelenések, a pápa – és az emberiség jövője
Michael Hesemann: Fatima titkai

A ​Vatikán 2000 júniusában hozta nyilvánosságra a „harmadik fatimai titkot”. A három pásztorgyermek látomásában egy idősödő pápa jelent meg, aki „a gondok súlya alatt görnyedve (…) egy félig lerombolt, nagy városon ment keresztül”, és akit végül meggyilkoltak. Sokáig mindenki úgy hitte, hogy a titok csak a múltra vonatkozik; a látomásban a XX. század szörnyű háborúinak és keresztényüldözésének szimbolikus megjelenítését látták, amelynek csúcspontja a II. János Pál pápa ellen 1981. május 13-án, az első fatimai jelenés 64. évfordulóján elkövetett merénylet volt.
Most, 2017-ben, a jelenések 100. évfordulóján újabb értelmezést nyerhet Fatima profetikus küldetése. Korunk keresztényellenes erői nemcsak általában az emberi civilizációnak üzentek hadat, hanem kifejezetten Európának és „Rómának”. A veszély egyre közelebbi. A Szűzanya 100 évvel ezelőtti intése ma is figyelmet érdemel.
A német történész és újságíró nemzetközileg ismert munkásságának egyik legidőszerűbb könyvét… (tovább)

Eredeti cím: Das letzte Geheimnis von Fatima

Magyar Nyugat, Vasszilvágy, 2017
436 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155145308 · Fordította: Laki Ferenc

graphoman IP>!
Michael Hesemann: Fatima titkai

Michael Hesemann: Fatima titkai A Mária-jelenések, a pápa – és az emberiség jövője

@PTJulia úgyszólván helyettem is megírta az értékelését; mindenesetre engem is magával ragadott a könyv, ha egy-két helyen (de nem többön) picit mesterkéltnek is találtam az érveit. A korábbi jelenések történetei különösen lenyűgöztek, és örültem a 20. századi történelem sűrített összefoglalásának is..

PTJulia P>!
Michael Hesemann: Fatima titkai

Alapos és hiteles összefoglaló a fatimai jelenésekről és a látnokok életéről. Az egész jelenséget 19-20-21. századi történeti távlatba helyezi, így olvashatunk például a korábbi Mária-jelenésekről is. Mindezt izgalmasan, helyenként letehetetlenül tálalja, mégis távol áll a bulvárosodástól.

Petya15 >!
Michael Hesemann: Fatima titkai

Úgy vélem az előttem hozzászólók, a könyvet értékelők mindent elmondtak, amit én magam is megerősítenék. Alapos és hiteles összefoglaló a fatimai jelenésekről, a látnokokról, a korszakon átívelő mondanivalókon keresztül egészen a Mária jelenések és a Mária tiszteletig. Az író, történész, alapos munkáját több kötetben is nyomon követhetjük, remek leíró stílusa, olvasmányos és nem száraz dokumentumok összessége. Nekem, mint hívő katolikusnak jól követhető, gondolatébresztő mű.
Ajánlom mindenkinek a figyelmébe!

Niki4>!
Michael Hesemann: Fatima titkai

Nagyon jó és hiteles könyv.