100 ​híres ember 12 csillagozás

Michael H. Hart: 100 híres ember Michael H. Hart: 100 híres ember

1978-ban, ​amikor Michael Hart nagy port felkavaró könyve, a Száz híres ember először megjelent, a kritikusok a szerző szemére vetették: nem elég, hogy kiválasztja azt a száz embert, aki szerinte a legnagyobb befolyással volt a történelemre, hanem még ráadásul saját értékrendje szerint fontossági sorrendbe is állítja őket.
Az olvasók azonban nem törődtek a kritikusok aggályaival, hiszen azóta a könyv tízezer példányban kelt el. Hart közben úgy gondolta, hogy az első kiadás óta eltelt időben az eredetileg kiválasztott személyek befolyása csökkent vagy éppenséggel növekedett, új nevek tűntek fel a világ színpadán, ezért úgy döntött, hogy felfrissített változatban újra megjelenteti könyvét, amely 1994-ben magyarul is megjelent a Könyvklub gondozásában. A korábbi kiadáshoz hasonlóan mércéje ezúttal is a befolyásosság volt: azokat választotta ki, akik embermilliók sorsát irányították, civilizációk felemelkedését vagy bukását idézték elő, és megváltoztatták a történelem menetét.… (tovább)

Eredeti cím: The 100: A Ranking of the Most Influential Persons in History

Eredeti megjelenés éve: 1978

Magyar Könyvklub, Budapest, 1998
360 oldal · ISBN: 9635487398 · Fordította: Dániel Anna, Németh Orsolya, Szopkó Beatrix, Tóth Gábor
Magyar Könyvklub, Budapest, 1995
360 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635481241 · Fordította: Tóth Gábor, Németh Orsolya, Dániel Anna, Szopkó Beatrix
Magyar Könyvklub, Budapest, 1994
360 oldal · ISBN: 9638289279 · Fordította: Tóth Gábor, Németh Orsolya, Dániel Anna, Szopkó Beatrix

metahari
Michael H. Hart: 100 híres ember

nem rossz, nem rossz, de nem is olyan jo… nem vagyok benne… igaz, meg eletrajzom sincs, rovid se, no akkor talan hajra elet :)

blianhun
Michael H. Hart: 100 híres ember

Az eredeti címe „The 100: A Ranking of the Most Influential Persons in History”.
Hogy hogy lett ebből „100 híres ember”? Így nagyon félrevezető, félreérthető.
Azokat tartalmazza, akik a legnagyobb hatással voltak az emberiség történelmére, nem a leghíresebbeket. A sorrend persze mindenkinél más és más lenne, ezzel semmi baj nincs. A saját sorrendjét jól indokolja, teljesen elfogadható.
Mi magyarok szívesen láttuk volna pl. Semmelweis, Teller Ede vagy Szent-Györgyi nevét, de valamennyi ilyen esetben egy (általában angolszász) rivális került fel a listára helyettük.

padamak
Michael H. Hart: 100 híres ember

Nem mind a 100 életrajzot olvastam, ráadásul el is ment a kedvem a könyvtől, amikor a szerző megmagyarázta az általa felállított sorrend szabályait és Jézus Krisztus csak a 3. helyen találtam… Szerintem még haszonnal fogom forgatni.