Hogy ​ne halj meg 21 csillagozás

Michael Greger – Gene Stone: Hogy ne halj meg

Ételek, ​amelyek évekkel hosszabbíthatják meg az életedet – ismerd meg Dr. Greger napi tanácsait!
A hihetetlen népszerűségnek örvendő NutritionFacts.org weboldalt működtető orvos Hogy ne halj meg című könyvében földrengető tudományos bizonyítékokat ismerhetünk meg az egyetlen étrendről, amellyel számos halálos betegség kiváltó okai kivédhetők és visszafordíthatók.
A korai elhalálozás tizenöt vezető okaként ismert betegségek – például a szívbetegség, a rák, a cukorbetegség, a Parkinson-kór, a magas vérnyomás és egyebek – évente több millió ember életét követelik. Dr. Greger tudományos bizonyítékokkal alátámasztott tanácsait követve megtudhatod, mely ételek fogyasztása javasolt, és milyen életmódbeli változtatásokkal segítheted elő a betegségek megelőzését, illetve az ellenük folytatott harcot, hogy tovább élhess.

A Hogy ne halj meg című könyv amellett, hogy megmutatja, mit egyél, hogy legyőzd a leggyakoribb halálokokat, bemutatja Dr. Greger napi jó tanácsait is… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2016
536 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635296156 · Fordította: Kovács Zsuzsa

Dr. Robert Atkins · Oprah Winfrey

eeszter
Michael Greger – Gene Stone: Hogy ne halj meg

Michael Greger – Gene Stone: Hogy ne halj meg Tudományosan bizonyított módszerek, amelyekkel megelőzhetjük és visszafordíthatjuk a betegségeket

Nagyon élveztem a kötet olvasását, ösztönzően hatott rám. Alapos részletességgel mutatja be a különböző növényi ételek jótékony hatásait, biztos, hogy többször is előveszem majd, amikor már úgy érzem, kopnak az emlékeim. Külön hálás vagyok a könyvnek azért a nézetért, amivel rávett arra, hogy ha eszem valamit, akkor előtte gondolkodjak el rajta, hogy vajon tudnám-e valami plusz hozzávalóval még egészségesebbé tenni!

Rittus89
Michael Greger – Gene Stone: Hogy ne halj meg

Fantasztikus ez a könyv! Féltem hogy nagyon száraz lesz nekem, de egyáltalan nem volt az, sőt nem gondoltam hogy egy táplálkozástudománnyal foglalkozókönyv ilyen izgalmas is lehet! (Ezt az aggályt a Kína-tanulmányra alapoztam amivel elég nyögvenyelősen haladok)
Nagyon ajánlom mindenkinek. Találtam róla egy könyvértékelő blogbejegyzést hátha ez még ad egy kis segítséget hogy megvedd-e

Szemfelnyitós, újraolvasós, életmegváltoztatós

zics
Michael Greger – Gene Stone: Hogy ne halj meg

Egy nagyon tultolt iromany. Eros vega propaganda, felsorolva a halalnemeket, sok szaz oldalon korbebeszelve a majdnem semmit. Vannak hasonlo irasok az allati eredetu feherjek mellett is, egy darab segito konyv nem sokat hasznal, de kinek lenne ahhoz kedve, hogy mindet vegigolvassa es megszurje a sallangoktol. Az ember halando, bar abban tokeletesen igaza van, hogy eletunk jobb minosegehez hozzajarulhatunk. Termeszetesen vannak benne hasznos tanacsok, de tulsagosan is bo lere van eresztve. De talan azert lehet ez, hogy jo alaposan belenksulykolja azt a kicsinyke mondanivalojat, amit a lelkunk melyen valamennyien tudunk: ne dohanyozzunk, probaljunk meg zoldseget es gyumolcsot enni, es mozogjunk, legalabb napi fel ora seta erejeig. Es csodat iger. Senkinek nem ajanlom onmagaban ezt a konyvet. A taplalkozas tudomany, dietika egy komoly szakma, es bar itt hemzseg a sok adat, hatalmas felkeszultseget igenyel. Csak ovatosan ezzel a konyvvel! Es akit erdekel a tema, a tobbi iranyvonalas konyvben is melyuljon el.

TribeBubu

Az alapvető oka, hogy a betegségek „öröklődnek” a családokban az, hogy az étrendek „öröklődnek”.

29. oldal, Bevezető (Édesvíz Kiadó, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: betegség · család
TribeBubu

Napi egy-két ital valóban csökkentette a szívbetegség kockázatát azoknál, akik egészségtelen életmódot folytattak. Azok esetében azonban, akik valamilyen minimális szinten egészséges viselkedésmintákat követtek, már nem volt kimutatható az alkohol jótékony hatása. A tanulság: a szőlőt, az árpát és a burgonyát jobb nem lepárolt állapotban fogyasztani, és a Johnnie Walker nem helyettesíti az igazi gyaloglást.

195. oldal, 8. FEJEZET — Hogy ne halj bele a máj betegségeibe — A MÉRSÉKELT ALKOHOLFOGYASZTÁS JÓTÉKONY HATÁSÚ? (Édesvíz Kiadó, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: alkohol · árpa · bor · burgonya, krumpli · életmód · gyaloglás · Johnnie Walker · sör · szőlő · vodka · whiskey · whisky
TribeBubu

A kutatások azt mutatják, hogy akármilyen rossz genetikai lapokat osztottak is neked, az étrended segítségével esetleg újrakeverheted a paklit.

84. oldal, 3. fejezet - Hogy ne halj bele az agy betegségeibe - Genetika vagy étrend? (Édesvíz, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: genetika
TribeBubu

Ha mindkét szülőd szívbetegségben szenvedett, te még akkor is egészségesre eheted a szívedet. A családi kórtörténetnek nem kell a saját személyes sorsoddá válnia.

30. oldal, Bevezető (Édesvíz Kiadó, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: betegség · család · egészség · sors · szülő
TribeBubu

A másik oka, hogy az állati fehérje olyan káros a veseműködésre az, hogy általában több sav termelését idézi elő. Ez azért van, mert az állati fehérjében általában magasabb a kéntartalmú aminosavak, például a metionin mennyisége, mely a szervezetben zajló anyagcsere során kénsavat termel. A gyümölcsök és zöldségek azonban általában lúgokat képeznek, ami elősegíti a vesében lévő savak semlegesítését.
A szervezet táplálék révén bekerülő savasságát a savasító élelmiszerek (például hús, tojás és sajt) és a lúgosító élelmiszerek (gyümölcsök és zöldségek) egyensúlya határozza meg.

224-225. oldal, 10. FEJEZET — Hogy ne halj bele a vesebetegségbe — Az étkezési savterhelés csökkentése (Édesvíz Kiadó, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: aminosav · fehérje · gyümölcs · hús · kén · lúg · sajt · sav · tojás · vese (szerv) · zöldség
Katan

Milyen eredménnyel végzett a gyömbér az ibuprofenhez képest?
A kutatók egynyolcad teáskanál gyömbérport versenyeztettek meg 400 milligramm ibuprofennel, és a gyömbér ugyanolyan hatékonynak bizonyult, mint ez a vezető gyógyszer. A tablettától eltérően azonban a gyömbér a vérzés mennyiségét is körülbelül a felére (havi fél bögréről negyed bögrényire) csökkentette. Sőt, a menstruáció előtt egy héttel elkezdett, napi kétszeri egynyolcad kanálnyi gyömbérbevitel jelentősen enyhítette a menstruációt megelőző hangulati, fizikai és viselkedésbeli tüneteket is.

Katan

Miért? Miért írnak az orvosok még mindig recepteket, és alkalmaznak vízvezeték szerelői technikákat a szívbetegség puszta tüneti kezelésére és a korai elhalálozás kivédésére, amelyről amúgy még mindig úgy gondolják, hogy elkerülhetetlen?

TribeBubu

Napi egy orvos az almát távol tarthatja…

16. oldal, Bevezető (Édesvíz, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: alma · orvos
TribeBubu

A méreganyagok blokkolásának képessége azonban nem csak a növényi élelmiszerek sajátossága. Létezik egy olyan állati termék is, amelyről kimutatták, hogy képes blokkolni a dioxinok rákkeltő hatását – a tevevizelet. Ha tehát a gyerekeid legközelebb nem akarnak gyümölcsöt és zöldséget enni, mondhatod nekik, hogy vagy brokkoli, vagy tevepisi. És választhatnak…

119. oldal, 5. FEJEZET — Hogy ne halj bele a fertőzésekbe — Brokkoli (Édesvíz Kiadó, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: brokkoli · gyümölcs · teve
Katan

Abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy 19 orvosi egyetem fogadta el a jelentkezésemet. Azért esett a választásom a Tufts Egyetemre, mert ők büszkélkedtek a legtöbb táplálkozástani képzéssel; egy összesen 21 órányi kurzussal, mely a teljes kurrikulumnak így is csak kevesebb mint egy százalékát tette ki.