Arthur ​király és a kerekasztal lovagjai 11 csillagozás

Camelot, a különös város
Michael Foss: Arthur király és a kerekasztal lovagjai

Sir ​Thomas Malory a Newgate börtön nyirkos cellájában ül, és azon töpreng, hogy az élet mennyire megváltozott. Ő amolyan szokatlan jelenség a 15. században, könyveket bújó lovag. A sors úgy hozta, hogy van ideje fiatalsága hősiességének régi történeteiről írni, melyeket már a háborúk, a vér és a tudatlanság eltöröltek.
Az Arthur királyról és a a kerekasztal lovagjairól szóló történetnek ezen jelentős bemutatásában Michael Foss Malory szerepét ölti magára, hogy átélje a meséket. Elképzeli őket, ahogy azt az „engedetlen” Malory lovag is tehette régi latin könyvei, hosszú francia és német lovagregények segítségével.
Megláthatjuk, hogyan lép színre Arthur, aki Uther Pendragon és a cornwalli herceg feleségének, Igraine-nak a fia. Aztán megismerhetjük Arthur fejlődését Merlin kezei között, és azt, hogy miként húzza ki a kardot a kőből, amiért is őt királynak választják. Majd pedig megkapja a Tó Hölgyétől az Excaliburt. Az ezután következő történetek közül néhány nem… (tovább)

Eredeti cím: The World of Camelot – King Arthur and the Knights of Round Table

Eredeti megjelenés éve: 1995

Gold Book, Debrecen, 2000
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639248517 · Fordította: Viczián Beáta

lovag

Hanaiwa>!
Michael Foss: Arthur király és a kerekasztal lovagjai

Érdekes könyv volt. Inkább történetgyűjtemény mint regény, Malory régies stílusának „olvashatóbbá” tétele. De semmi pluszt nem ad hozzá a Kerekasztal Lovagjainak mondaköréhez..jobbra számítottam…. Viszont a kiadás, a képek,a pluszoldalak nagy kövér tízpotontot érdemelnek.

Katherine_Grey>!
Michael Foss: Arthur király és a kerekasztal lovagjai

Hatalmas, mesei ívű fátdolgozása az Arthur mondakörnek az eredeti, Malory-féle változat nyomán. Kissé arra emlékeztet,. ahogyan Benedek Elek „újramesélte” a Szigeti veszedelmet. Valamennyi fantasztikus, csodás, mitikus esemény, titokzatos szereplő szerepel benne, korrekt újrafeldolgozása a mítosznak.

Lahara IP>!
Michael Foss: Arthur király és a kerekasztal lovagjai

Korábban csak innen-onnan, például filmekből értesültem a az Arthur-mondakörről, de így most már teljes a kép a fejemben. Jó volt olvasni, és most értettem meg a középkori képregények illusztrációk lényegét.

Cipúr>!
Michael Foss: Arthur király és a kerekasztal lovagjai

Ezt a témát ilyen komoly érzékenységgel még senki se írta meg. Bejövős volt.

Inimma>!

Ami a nemes harci tetteket és a háborús tisztességet illeti, 1453-ban az angol lovagok színe-java, azok, akik a kerekasztal lovagjaitól származtatták magukat, végül behúzott nyakkal sántikáltak haza a száz évig tartó francia háborúkból, számos mocskos és erőszakos tett után. Két évvel később Angliában ugyanezek a lovagok szégyent hoztak a fejükre a rózsák háborújában. Lovagok, akik addig barátok voltak, elvágták egymás torkát, pusztán egy lancasteri fejbólintásért, vagy egy yorkista mosolyért. A lovagokból gyilkosok lettek, akik a tartózkodó és undorodó helybéliek által emelt rothadó ravatalokon maradtak.

A lovagrend vége

Kapcsolódó szócikkek: lovag
Inimma>!

Bár a mennyezetről csepegett a víz, ha talált valami száraz helyet az asztalnak, máris munkához látott.