Rosszcsont ​Rodrigó és Filkó, a fegyverhordozója 19 csillagozás

Michael Ende – Wieland Freund: Rosszcsont Rodrigó és Filkó, a fegyverhordozója

Filkó biztos benne, hogy vérbeli rablólovagnak született. Ezért aztán magától a hírhedett Rosszcsont Rodrigótól akarja kitanulni a rablás minden csínját-bínját. Igen ám, de először is ki kell állnia a bátorságpróbát. Mikor Filkó belebotlik Rózsika hercegkisasszony hintójába, úgy érzi, itt a lehetőség. Lehet bármi veszélyesebb, mint hercegkisasszonyokat rabolni? És Filkó ekkor még nem is sejti, hogy a nagy hatalmú udvari varázsló, Rabanus Rochus el akarja kapni Rózsikát.

Rosszcsont Rodrigó története modern klasszikus. A világhírű német író, Michael Ende kezdte el, aki idén lenne kilencvenéves, és a díjakkal elhalmozott Wieland Freund mesélte tovább.

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: 5 éves kortól

Móra, Budapest, 2019
174 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634862734 · Fordította: Perczel Enikő · Illusztrálta: Regina Kehn

Gyula_Böszörményi IP>!
Michael Ende – Wieland Freund: Rosszcsont Rodrigó és Filkó, a fegyverhordozója

Ez a könyv szép. Nagyon szép. A borítón hosszan kalandozhat a tekintet, furtonfurt valami új apró, kedves, nevettető, érdekes részletre akadva. A kötet illusztrációi kivétel nélkül jól esnek szemnek és léleknek egyaránt. Olyan könyv ez, hogy ha még egyetlen sorát sem olvastuk, akkor is rögvest megszeretjük, mert békét, derűt, biztonságot áraszt. Erről itt https://librarius.hu/2019/06/14/remerdoben-jarunk-kaktu…

Michael Ende – Wieland Freund: Rosszcsont Rodrigó és Filkó, a fegyverhordozója

Ezer láplidérc és gyökérgnóm! – ez aztán jó mese volt! Van ebben minden: gonosz varázsló, buta de erős sárkány, szomorú király, (kicsit gyáva) rablólovag, beszélő papagáj. És persze bátor fegyverhordozó és elrabolt majd megszabadított hercegkisasszony. Minden van – úgy, ahogy egy mesében lennie kell. Illetve… persze… nem egészen úgy… De hogy miért nem egészen, azt csak az tudja meg, aki elolvassa. (És megnézi az illusztrációkat, merthogy azok is nagyon jók.) Kalandos, kedves, friss és mégis régi, mosolyogtató – bárkinek ajánlom.

zamil>!
Michael Ende – Wieland Freund: Rosszcsont Rodrigó és Filkó, a fegyverhordozója

Nem az első Ende könyvem, de ez a jobbak közül való. Igényes szép kiadás, jó történettel. A főhős szerethető, igazán mókás események történnek meg vele, jó mesekönyv. Tetszett, a gyerekeknek is és nekem is, jó kis történet.

anni_olvas>!
Michael Ende – Wieland Freund: Rosszcsont Rodrigó és Filkó, a fegyverhordozója

Szuper kis történet volt, egy igazi útkeresés, amiben kiderül, hogy mindenki megtalálhatja a saját útját, és mindenkit más tesz boldoggá, ám ettől még remekül megférnek egymással.

Vörös_Brigitta>!
Michael Ende – Wieland Freund: Rosszcsont Rodrigó és Filkó, a fegyverhordozója

7 éves fiam imádta na meg persze én is, és elgondolkodtunk rajta, hogy megvesszük itthonra is. Izgalmas végig, az illusztráció is tetszik. Egy apró negatívum: néhol kicsit túlírtnak éreztem egy-egy jelenetet, vagy sok volt a szóismétlés.

tashley>!
Michael Ende – Wieland Freund: Rosszcsont Rodrigó és Filkó, a fegyverhordozója

Kellemes, enyhén posztmodern mese, szépen illusztrálva. Kisebb gyerekeknek ajánlom, 5-10 éves kor között.

Milkatilla>!
Michael Ende – Wieland Freund: Rosszcsont Rodrigó és Filkó, a fegyverhordozója

Én nagyon élveztem ezt a mesét! Humoros nagyon. Esténként olvastam fel a 8 éves lányomnak.Neki is tetszett,főleg a párbeszédek. A hosszabb leíró részek viszont nem kötnek le egy hat-hét éves gyereket,szerintem. (A jó stílusa miatt nekem az is tetszett,de nem én vagyok a célközönség)

worsi P>!

Ahhoz nem kell bátorság, hogy gonoszak legyünk. Csak a jóhoz kell bátorság.

137. oldal, Tizenharmadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: gonoszság · jóság
worsi P>!

Bizonyos dolgokról, amik nagyon közel állnak a szívünkhöz, nem szívesen beszélünk csak úgy mellesleg.

137. oldal, Tizenharmadik fejezet

Uzsonna>!

Mert így áll a dolog a félelemmel: ha valaki fél, mindentől fél. Ha valaki legyőzi a félelmet, úgy elmúlik, mintha nem is lett volna.

90. oldal, Nyolcadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: félelem
Habók P>!

A sötét középkor legközepén, egy hétköznapi napon, ráadásul az éj kellős közepén egy doboz formájú kocsi, melyet három szamár húzott, a kátyúk és tócsák tarkította országúton csörömpölt és hörömpölt.

Habók P>!

A papagáj nem hitt a szemének. Olyan rablólovagról, aki krumplit termesztett volna a rablólovagvárában, nem olvasott az ősrégi mesekönyvben.

43. oldal, Negyedik fejezet

Habók P>!

Vagy talán olyan meséről van szó, amelyben pöttöm legények repülőtudományra tesznek szert? Vannak ilyen történetek a mesekönyvekben, de az éles elméjű papagáj ezeket nem értékelte túl sokra. Azokat a történeteket szerette, amik valóban létező dolgokról szóltak: például lovagokról, varázslókról és sárkányokról

145. oldal, Tizennegyedik fejezet