Varázslóiskola ​Vágyországban 18 csillagozás

Michael Ende: Varázslóiskola Vágyországban

Szilber Rozmarino varázslóiskolájában Máli és Mug, a két legtehetségesebb tanítvány lépésről lépésre sajátítja el a varázslás művészetét. Néha türelmetlenkednek, látványos mutatványt szeretnének véghezvinni, ám keservesen megbánják, hogy a saját fejük után akartak menni. Be kell látniuk ugyanis, hogy Szilber tanár úrnak igaza van: a varázslás leghathatósabb eszköze, a Fantázia veszedelmes jószág, szörnyeket is képes teremteni. A történet tehát hajszál híján rossz véget ér, de szerencsére a tanár úr nem hagyja cserben az imposztorokat. Ende szép meséje másodszor jelenik meg, ezúttal külön kötetként, Kathrin Treuber varázslatos illusztrációival.

Eredeti cím: Die Zauberschule im Wünschelreich

Eredeti megjelenés éve: 1994

Európa, Budapest, 2002
92 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630772523 · Fordította: Hárs Ernő

imma P>!
Michael Ende: Varázslóiskola Vágyországban

receptes könyv a varázsláshoz :) minden le van benne írva szépen sorjában, hogy hogyan kell csinálni.
sokáig méláztam, szabad-e ilyet, de kimondom: a Harry Potter könyvek ősével állunk szemben. varázslóiskola egy másik világban, Vágyországban, ahol a varázstudó emberek élnek, elkülönítve a Mindennapok Világának nem varázstudó embereitől.
a képek szépek, pontosak, ha gyerekként lett volna alkalmam végigolvasni, biztosan imádtam volna ezt a könyvet.

schesztiஐ>!
Michael Ende: Varázslóiskola Vágyországban

Gyakran van, hogy „elő-olvasok” a gyermekeimnek. Ez a könyv azt hiszem, épp a legkisebbem kezébe való – kedves, egyszerű történet varázslópalántákról. Számomra nem hozza a Ende-történetek megszokott báját, de alapjában véve egy aranyos kis mese.

Bill_Chr>!
Michael Ende: Varázslóiskola Vágyországban

Szép és kedves történet a kívánságaink fontosságáról, és a velük való bánásról – ezáltal arról is, hogy hogyan legyünk jó felnőttek.

Ágota_Duró>!
Michael Ende: Varázslóiskola Vágyországban

Nem csalódtam! Michael Ende könyvei gyerek szemmel és felnőtt szemmel is csodálatosak. Minden korosztály számára van mondanivalójuk.

NySara95>!
Michael Ende: Varázslóiskola Vágyországban

Barátnőméktől kaptam ajándékba, és nagyon megszerettem. Mindig is varázsolni akartam, ráadásul könyv stílus is elvarázsolt témáján kívül :)

schesztiஐ>!

1. Csak azt kívánhatod igazán,
amit lehetségesnek tartasz.

2. Csak azt tarthatod lehetségesnek,
ami a történetedhez tartozik.

3. Csak az tartozik a történetedhez,
amit valóban kívánsz.