Álomfaló ​csodamanó 31 csillagozás

Michael Ende: Álomfaló csodamanó

A világhírű író ismét a fantázia és az álom birodalmába kalauzolja olvasóit, pontosabban Szunyókaföldre, ahol csak az számít, hogy édesdeden aludjál, de van akinek ez mégsem olyan egyszerű.

Eredeti megjelenés éve: 1978

Minerva, Szeged, 2003
30 oldal · ISBN: 9639492097 · Fordította: Aratóné Katona Ildikó, Leléné Nagy Márta · Illusztrálta: Annegert Fuchshuber

Coffee I>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Kellett ez a mese, emlékezetes marad a felolvasása nekem is, és szerintem Lilkónak is. Annyira édes, annyira szép, annyira szívet simogató…

A versikét, amivel elő lehet hívni az Álomfaló Csodamanót, leírtam egy cetlire (mivel könyvtári könyv), és ha fél Lili, hogy rosszat fog álmodni, akkor elmondjuk majd esténként. :)
Tegnap is ezt tettük. Gyönyörűen van megírva, nincs eltúlozva, ahogy a molyos értékelések 90%-os aránya sem.

Chöpp P>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Most és Mindig és Örökké. Ahányszor csak tudjuk.
Minden gyereknek – és felnőttnek – vannak rissz-rossz álmai.
Minden gyermek – és felnőtt – meg akar tőlük szabadulni.
Bóbiska „elit holdfény manója” az üvegvillájával és „bekaplak szájával” a megoldás minden gyermek – és felnőtt – lidérces álmaira.

anni_olvas>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Ajánlom ezt a rövid könyvecskét minden alvással küzdő kisgyermekes családnak, kedves rajzok, finom humorral átszőtt, megnyugtató történet…! Tipikusan az a fajta, ami sokszor olvasható, és bármikor felidézhető.

Jeffi P>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Rossz álmok ellen megoldások 2. rész :D Az első az ugyebár a A kislány, aki nem tudott aludni most meg ez :) Ez nekem mese, az a nagy betűs MESE. Tetszett nagyon, annak ellenére, hogy már kinőttem belőle. Minden esetre nagyon szép történet és a rajzolása is nagyon tetszett. A rémálmokat evő Álomfaló csodamanó meg kifejezetten szimpatikusra volt rajzolva, azzal a nagy tüskés hajával :D Eszméletlen jó :)

dianna76 P>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

A mese lényege gondolom a rossz álmoktól való félelem elűzése. Valami más történetre számítottam. Azt hittem, hogy mindenféle álmot lopkod az emberektől a manó, s így álom nélkül tudnak csak aludni, vagy nem is tudnak elaludni. Talán egy ilyen mesét jobban kedveltem volna. A történet népmeséhez hasonlóan indul, s ez tetszett. A manó megjelenésével – aki szebb alakot is ölthetett volna – kevésbé kötött le. Az illusztrációk sem tetszettek minden oldalon, de pl. a király vándorlási helyszíneinek egy oldalpáron való ábrázolása nagyon bejött.

Minerva, Szeged, 2003
bcsbcs>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Esti mesének egyszer éppen jó… klasszikusan az a könyv, amit kár lenne megvenni, inkább kikölcsönzöm a könyvtárból. ;)

puhakonyv>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Gyönyörű mese Bóbiska királykisasszonyról, aki a rossz álmok miatt nem tud aludni, és nem egy királyfi, hanem saját édesapja indul útnak, hogy visszaszerezze álmát… A legjobb rossz alvókról/nak szóló gyerekkönyv, amit ismerek.

Nienna001 P>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Bementem a helyi községi könyvtárba, és székmagasságban pont kézre esett. A szakkönyvek után pihentető volt olvasni ezt az aranyos könyvet. Bóbiska igazán örülhet :)

berlin>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Tetszett, ahogy indult a történet, aztán a csodamanó megjelenésével már kevésbé. A manó illusztrációja is inkább félelmetes, mint megnyugtató. Nagyobb reményekkel álltunk neki.

Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Bírtam a kis tüskeböki Álomfaló Csodamanót!:) Nagyon aranyos mese: az apuka, még ha király is, a világ végére is elmegy, hogy megszüntesse a pici lánya rossz álmait… Ennyi!:)

Sicc>!

Kitalálod, miért rettegett annyira az alvástól? Mert igen gyakran megesett, hogy rosszat álmodott. Ez pedig még a felnőtteket is megviseli, nemhogy egy gyereket. Mit szóljon akkor egy szunyókaföldi hercegkisasszony, akit ráadásul Bóbiskának hívtak?

PTJulia P>!

Álomfaló Csodamanó,
Az éjszaka oly riasztó.
Hozd a késed, üvegvillád!
Tátsd ki nagyra bekaplak-szád:
Hamm!
Ha rémálmom mind felfalod,
s a szépeket békén hagyod,
Nyugton alszom.
Csodamanó!
Gye-
Re
Már!

Sicc>!

– Azt a telihas mindenedet! – zsörtölődött a manó. – Milyen unalmas teremtmények vagytok ti, vajaskenyér-emberek!