Álomfaló ​csodamanó 39 csillagozás

Michael Ende: Álomfaló csodamanó

A világhírű író ismét a fantázia és az álom birodalmába kalauzolja olvasóit, pontosabban Szunyókaföldre, ahol csak az számít, hogy édesdeden aludjál, de van akinek ez mégsem olyan egyszerű.

Eredeti megjelenés éve: 1978

Minerva, Szeged, 2003
30 oldal · ISBN: 9639492097 · Fordította: Aratóné Katona Ildikó, Leléné Nagy Márta · Illusztrálta: Annegert Fuchshuber

Coffee I>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Kellett ez a mese, emlékezetes marad a felolvasása nekem is, és szerintem Lilkónak is. Annyira édes, annyira szép, annyira szívet simogató…

A versikét, amivel elő lehet hívni az Álomfaló Csodamanót, leírtam egy cetlire (mivel könyvtári könyv), és ha fél Lili, hogy rosszat fog álmodni, akkor elmondjuk majd esténként. :)
Tegnap is ezt tettük. Gyönyörűen van megírva, nincs eltúlozva, ahogy a molyos értékelések 90%-os aránya sem.

Chöpp >!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Most és Mindig és Örökké. Ahányszor csak tudjuk.
Minden gyereknek – és felnőttnek – vannak rissz-rossz álmai.
Minden gyermek – és felnőtt – meg akar tőlük szabadulni.
Bóbiska „elit holdfény manója” az üvegvillájával és „bekaplak szájával” a megoldás minden gyermek – és felnőtt – lidérces álmaira.

anni_olvas>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Ajánlom ezt a rövid könyvecskét minden alvással küzdő kisgyermekes családnak, kedves rajzok, finom humorral átszőtt, megnyugtató történet…! Tipikusan az a fajta, ami sokszor olvasható, és bármikor felidézhető.

Jeffi P>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Rossz álmok ellen megoldások 2. rész :D Az első az ugyebár a A kislány, aki nem tudott aludni most meg ez :) Ez nekem mese, az a nagy betűs MESE. Tetszett nagyon, annak ellenére, hogy már kinőttem belőle. Minden esetre nagyon szép történet és a rajzolása is nagyon tetszett. A rémálmokat evő Álomfaló csodamanó meg kifejezetten szimpatikusra volt rajzolva, azzal a nagy tüskés hajával :D Eszméletlen jó :)

dianna76 P>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

A mese lényege gondolom a rossz álmoktól való félelem elűzése. Valami más történetre számítottam. Azt hittem, hogy mindenféle álmot lopkod az emberektől a manó, s így álom nélkül tudnak csak aludni, vagy nem is tudnak elaludni. Talán egy ilyen mesét jobban kedveltem volna. A történet népmeséhez hasonlóan indul, s ez tetszett. A manó megjelenésével – aki szebb alakot is ölthetett volna – kevésbé kötött le. Az illusztrációk sem tetszettek minden oldalon, de pl. a király vándorlási helyszíneinek egy oldalpáron való ábrázolása nagyon bejött.

Minerva, Szeged, 2003
dorkabuba>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Nagyon aranyos, a klasszikusokra hasonlító mese Szunyókaföldről, miközben egyértelműen az elalvási problémakört dolgozza fel. Az illusztrációk is gyönyörűek. Michael Ende tudom, hogy sokak nagy kedvence, én kicsit hadilábon állok vele. Zseniálisnak találom, amiket leír, de valahogy nem lopják be magukat a szívembe. Valahogy így voltam ezzel a mesével is.

bcsbcs>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Esti mesének egyszer éppen jó… klasszikusan az a könyv, amit kár lenne megvenni, inkább kikölcsönzöm a könyvtárból. ;)

puhakonyv>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Gyönyörű mese Bóbiska királykisasszonyról, aki a rossz álmok miatt nem tud aludni, és nem egy királyfi, hanem saját édesapja indul útnak, hogy visszaszerezze álmát… A legjobb rossz alvókról/nak szóló gyerekkönyv, amit ismerek.

Nienna001 P>!
Michael Ende: Álomfaló csodamanó

Bementem a helyi községi könyvtárba, és székmagasságban pont kézre esett. A szakkönyvek után pihentető volt olvasni ezt az aranyos könyvet. Bóbiska igazán örülhet :)

PTJulia P>!

Álomfaló Csodamanó,
Az éjszaka oly riasztó.
Hozd a késed, üvegvillád!
Tátsd ki nagyra bekaplak-szád:
Hamm!
Ha rémálmom mind felfalod,
s a szépeket békén hagyod,
Nyugton alszom.
Csodamanó!
Gye-
Re
Már!

Habók P>!

Szunyókaföldet nemhiába hívták Szunyókaföldnek. Lakóit egyetlen dolog érdekelte igazán: az alvás.

Sicc>!

Kitalálod, miért rettegett annyira az alvástól? Mert igen gyakran megesett, hogy rosszat álmodott. Ez pedig még a felnőtteket is megviseli, nemhogy egy gyereket. Mit szóljon akkor egy szunyókaföldi hercegkisasszony, akit ráadásul Bóbiskának hívtak?

Sicc>!

– Azt a telihas mindenedet! – zsörtölődött a manó. – Milyen unalmas teremtmények vagytok ti, vajaskenyér-emberek!