Lezáratlan ​akták (Harry Bosch esetei 11.) 20 csillagozás

Harry Bosch nagy visszatérése
Michael Connelly: Lezáratlan akták

Harry Bosch többéves szünet után tér vissza a Los Angeles-i rendőrség kötelékébe. A lezáratlan ügyek osztályának nyomozójaként kemény kihívás vár rá: évtizedek óta megoldatlan gyilkossági ügyeknek kell egyszer s mindenkorra pontot tennie a végére.
1988-ban Los Angeles-i otthonából eltűnt a tizenéves Rebecca Verloren. Holtan találtak rá, a mellkasán lőtt sebbel. Az esetet kezdetben öngyilkosságként kezelték, ám hamarosan arra a következtetésre jutottak, hogy gyilkosság történt. S bár az ügyet megfelelő körültekintéssel kezelték, a tettest nem sikerült kézre keríteni.
A tizenhét éves ügy körülményeit felelevenítve Bosch pillanatok alatt felkavarja az állóvizet. Régi ellentétek izzanak fel, s miközben rendületlenül dolgozik, hogy napvilágra kerüljön az igazság, Boschnak el kell fogadnia a lehetőséget, hogy talán ez lesz az utolsó ügye. Aki a múltat háborgatja, talán begyógyítja a régi sebeket, ám eközben maga is sebeket ejt.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Alexandra, Pécs, 2008
398 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633707692 · Fordította: Babits Péter

Harry Bosch

Csabi P

Michael Connelly: Lezáratlan akták Harry Bosch nagy visszatérése

Ahogy a borító hirdeti: Harry Bosch nagy visszatérése. Én meg hozzátenném, hogy Connelly nagy visszatérése, már az előző kötethez, a Halálszoros-hoz képest, ami szerintem igencsak harmatosra sikerült. Bosch mégis csak akkor az igazi, ha a zsebében a jelvény. Mert hogy visszatér a LAPD kebelébe, a lezáratlan ügyek osztályára, ahol egy 17 évvel korábbi gyilkosság kiderítésébe kezd bele. Ennek megfelelően nekünk is meg kell ismerkednünk a rég döglött ügy részleteivel, és ez bizony 150 oldalnyi, nem annyira pörgő bevezetést igényel, felvezetve Bosch egykori főnökével, a vicces kedvű szülőkkel rendelkező Irvin Irvinggel való összecsapását is. Mert Bosch nem fér a bőrébe, ha az igazságról van szó, és tisztábbra mos mindent, mint Mr Proper. Még ha Gestapo-gallért is kell húznia ehhez.
Igazán jó, sötét hangulatú krimi ez, és nem attól, hogy kb tízszer olvashatunk benne baljóslatúra hangolt mondatokat a sötétség eljöveteléről. Azért senki sem tökéletes.

gazibla P

Michael Connelly: Lezáratlan akták Harry Bosch nagy visszatérése

Nagyon tetszett. :) Egy újabb zseniális Connelly könyv. Eddig minden könyve tetszett az írónak, de ez a könyv talán a legjobb eddig. :) Végig azon gondolkodtam ki lehet a gyilkos, de nem jöttem rá. :) Harry Bosch karakter nagyon a szívemhez nőtt. :) Bízom benne hogy még sok jó Bosch történet fog születni az író tollából. :)

EssentialHencsi P

Michael Connelly: Lezáratlan akták Harry Bosch nagy visszatérése

Na jó, az öregedő Harry Bosch nem igazán nyűgözött le, persze lehet, ha nem egy sorozat tizenegyedik részével kezdem, közelebb érezném magamhoz. De nem hiszem, hogy több részt elolvasnék, esetleg később. Nem akarom elspoilerezni, de össze-vissza nyomozgatnak, aztán ott a megoldás az orruk előtt, na mindegy. Egyébként nem rossz könyv, csak a sok skandináv krimi között ez most nekem túl amerikai volt, lehet, itt a probléma.

BabyBogyo

Michael Connelly: Lezáratlan akták Harry Bosch nagy visszatérése

Annak ajánlom, aki laza kikapcsolódásra, unaloműzőre vágyik. A történet logikusan van felépítve, nincs feleslegesen elhúzva. Nem egy világmegváltó olvasmány, csak egy jó kis krimi.

voltam

Michael Connelly: Lezáratlan akták Harry Bosch nagy visszatérése

Connelly ismét hozta a tőle megszokott, elvárt színvonalat. Boss visszatért és azonnal a dolgok sűrűjébe csöppent. Régi, új társával, Kiz Riderrel egy új részlegen áll munkába, ahol egy 17 évvel ezelőtti bűnügyet kell megoldania felgöngyölítenie. A végig izgalmas, fordulatos regényben Connelly mesterien szövi a szálakat és az utolsó oldalakig sikerült titokban tartania a tettes kilétét. A könyv lapjain betekintést nyerhetünk az ezerarcú Los Angeles mindennepjaiba, a fénybe, ragyogásba és a sötétségbe, nyomorba.
Kellemes kikapcsolódás, szórakoztató olvasmány.

Mió

Michael Connelly: Lezáratlan akták Harry Bosch nagy visszatérése

A „ miért” megvolt,csak a „ ki” nem.

mate55

Michael Connelly: Lezáratlan akták Harry Bosch nagy visszatérése

Nagyon szeretem Connelly könyveit,/nem először jegyzem meg/úgy szövi a szálakat, hogy számomra egészen a könyv végéig izgalmas marad.Színvonalas,tökéletesen felépített, sodró lendületű krimi.
Pihentet, kikapcsol, szórakoztat. Kell ettől több? Jön a következő „ A hazugság csapdájában”.

gazibla P

Nézni, hogy lássunk
Bízni, hogy higgyünk
Merni, hogy tegyünk

Csabi P

– Mikor is jött ki a Halálos fegyver? Nagyjából ekkoriban, igaz?
– Talán, de mit akarsz ezzel? A filmnek semmi köze a valósághoz.
– Épp ez az. Abban a filmben tartották oldalt és két kézzel a pisztolyt, egyik kézzel a másik felett.
[…]
– Mel Gibson sok életet megmentett. Aki oldalra fordítva tartja a fegyvert, szart se tud eltalálni.

Kapcsolódó szócikkek: Harry Bosch · Mel Gibson

Harry Bosch esetei sorozat · Összehasonlítás