Az ​igazság ára (Mickey Haller 1.) 110 csillagozás

Michael Connelly: Az igazság ára Michael Connelly: Az igazság ára

Mickey ​Haller sikeres bűnügyi védőügyvédként tevékenykedik napjaink Los Angelesének bűntől szennyes világában. Hallernek semmi sem drága, ha egy jómódú kliens akad a horgára, akiből a lehető legtöbb honoráriumot préselheti ki. Védőként folyamatosan azon a határon egyensúlyoz, amely a törvényesség és törvénytelenség, morál és bűn keskeny mezsgyéjét elválasztja egymástól. Haller csupán két dologtól retteg: attól, hogy nem ismeri fel a valódi ártatlanságot és az ördögi gonoszságot…
Most azonban egyszerre kell szembesülnie mindkettővel, ráadásul egyazon bűneset kapcsán.
Egyik éjjel a saját lakásán brutálisan megvernek és megpróbálnak megerőszakolni egy prostituáltat, legalábbis az áldozat ezt állítja. A helyszínen elfogott feltételezhető elkövető viszont arról beszél, hogy csapdába csalták és leütötték, hogy egy kártérítési per során elszedjék a pénzét.
Haller ennek az igen gazdag ingatlankereskedőnek a védelmét vállalja nem kevés díjazásért abban a hitben, hogy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2005

432 oldal · ISBN: 9789632973715 · Fordította: Morvay Krisztina

Michael Haller

eenca P>!
Michael Connelly: Az igazság ára

Nagyon tetszett a könyv, jók voltak az ügyek és tetszett, ahogy a tárgyalótermi életet is bemutatta. Fénypontban többek között az örökös ellentét jogászok és védőügyvédek között, pedig néha nem is annyira különböznek egymástól.
Szerintem megérte volna, hogy a Netflix feldolgozza az első könyvet is, de lehet a korábban készült film miatt nem vették fontolóra …

Niki_Salamon>!
Michael Connelly: Az igazság ára

Nagyon szeretem a tárgyalótermi krimiket, így izgatottan álltam neki az olvasásnak. Az első fele a könyvnek viszont nagyon nehezen rántott be. Eléggé száraz és kissé unalmas volt amikor megjelent egy új név és az író úgy érezte, hogy akkor ezt most részletesen el kell mondani, hogy kit mikor hogyan és miért ismert meg Mickey Haller, illetve mit csinált a védence. Barátnőm fel is adta az olvasását a könyvnek, én viszont szerencsére kitartó voltam és a türelem meghozta azt fantasztikus olvasmányt, amire vártam. Szerencsére a második felét nagyon élveztem, imádtam a bíróságon zajló tanúskodásokat, az ügyvédek csatáját és a persze az ügy kimenetelét. A vége pedig: bravó.

gazibla IP>!
Michael Connelly: Az igazság ára

Az elején nagyon megijedtem, mert azt hittem ez lesz az első Connelly könyv, amit le kell, hogy értékeljek. Nagyon lassan indult be a történet, szinte már untam és nem értettem, hogy miért kerültek bele olyan fejezetek a könyvbe, ami nem is fontos a cselekmény szempontjából.
De aztán beindult, egyre jobban felgyorsultak az események off, és minden látszólag lényegtelen esemény a helyére került. Fél csillagot az eleje miatt vontam le, de mindenképpen ajánlom e könyvet azoknak, akik szeretik a tárgyalótermi krimiket.

hcs23>!
Michael Connelly: Az igazság ára

Te szentséges ég, ez mi volt? Azt a mindenségit neki. Gondoltam, h jó könyv lesz, de h ennyire, arra álmomban sem gondoltam volna. Az írásmód, a karakterek, és a történet szempontjából is hibátlan. Connelly, megvettél kilóra!

Ananiila>!
Michael Connelly: Az igazság ára

Nagyon jó krimi volt, az nálam meg nagyot dobott rajta, hogy egy része a bíróságon játszódott. Szeretem az ilyen csavaros jogi történeteket.
Haller igazi dörzsölt ügyvéd, aki főleg kishalakra specializálódott, de most váratlanul ölébe hullt egy gazdag fiú védelme.
Tetszett szinte minden a könyvben, szórakoztató volt és érdekes, fordulatos, a fél csillag levonás az indulás miatt van, kicsit ez a rész vontatott lett, de aztán úgy beindul a sztori, hogy jobb ha az ember szabadságolja magát és csak olvas.
Filmet is benyomtam rögtön, egész korrekt lett.

FreeAngel P>!
Michael Connelly: Az igazság ára

Mindenekelőtt hálás köszönetem @hcs23 barátomnak, aki nemcsak felhívta a figyelmemet erre a könyvre, hanem – finoman szólva – addig buzdított, amíg rá nem szántam magam, hogy elolvasom. Utólag azt mondom, jó döntés volt. Nehezen indultunk, a fordítás nagyon fura volt az elejétől a végéig, de ahogy haladt előre a történet, ez egyre kevésbé volt zavaró. Az viszont igen, hogy amikor valaki meghalt meggyilkolták, akkor a rendőrök, nyomozók, ügyvédek, ügyészek mind úgy hivatkoztak rá vagy állapították ezt meg, hogy „elment”.. tök életszerűtlen. Én még életemben nem hallottam se élőben, se filmben hivatalos személy szájából hivatalos ügyben a halálra úgy hivatkozni, hogy „elment”. Vagy ha már nem tud rá megfelelő szót az illető, akkor van az az arckifejezés, amikor komoran és lassan megrázza a fejét, esetleg közben a szemét is lehunyja. De ez legyen és kb. ez is volt a sztori legnagyobb hibája..
Haller egy piszok görény és unszimpatikus $@!% volt az elején. Legszívesebben megrángattam volna jópárszor azt a simulékony, jól helyezkedő pöcsfejét a zakójánál fogva. Ahogy azonban haladtunk előre, előbújt belőle az ember, a végére pedig egészen szerethetővé vált. Ez jó pont. A fordulatok és csavarok szintén a helyükön voltak, és megkaptam a szükséges teret is a sztori alapján, hogy találgathassak.
Hiába fordulok ki a világból attól, hogy büntetőügyben alperesként hivatkoznak a vádlottra és nem ez az első eset, hogy ilyennel találkozok, nagyon tetszett, örülök, hogy @hcs23 rávett rászántam magam, mert remek kis tárgyalótermi krimi volt. A filmet is meg fogom nézni napokon belül, amit ráérek. Még sok ilyet kérek!!

fióka P>!
Michael Connelly: Az igazság ára

Bravúros volt, de csak a megoldás. A tettes nagyon hamar tudható, az, hogy van egy apró csavar a végén, ezen már nem sokat segít. Viszont a kivitelezés tényleg élvezetes volt – mondom ezt az én fejlett krimikultúrámmal. Igaz, hogy akadtak néha picit homályos pontok, ezt betudom a késői olvasási időpontnak s a fáradtságnak. A lényeg az, hogy átlátható, jól megírt, az elején picit akadozik ugyan és vannak benne idétlen mondatok, de ezt hamar feledteti a lendületes cselekményvezetés, roppant érdekesek a tárgyalások – legalábbis egy zöldfülűnek –, fordulatos, még izgalmas is, na meg természetesen a tanulság sem maradhat ki belőle. Kellemes olvasmány volt, ám Bosch nyomozó jobban tetszett, annak ellenére, hogy itt többfunkciós főszereplő kínálkozik.

Csabi >!
Michael Connelly: Az igazság ára

Ez volt az első nem-Bosch krimim Connellytől, és bár féltem tőle, hogy mi lesz most, Bosch nélkül, félelmemet hamar eloszlatta Mickey Haller. Ez egy egész más ügy, átkerülünk az igazságszolgáltatás másik oldalára. Hopp, már el is tévesztettem, igazságszolgáltatás legfeljebb a túlvilágon létezik, itt a földön jogszolgáltatás van. Mickey Haller pedig ennek a rendszernek a része, még csak azt sem lehet mondani, hogy nagy hal lenne. Törpeharcsa. Jönnek az ügyfelek futószalagon, és ő továbbítja őket a rendszer azon bugyrába, amit a játékszabályok megengednek. A rendszer pedig bedarál, ha ártatlan vagy, akkor vagy a legpechesebb. Aztán fordul a kocka, és a rendszer fogaskerekei elkezdik harapdálni Haller nadrágszárát, amitől ráébred, mi folyik itt, naná, nem hülyegyerek ő.
Ez az a fajta krimi, ahol már a regény közben nyilvánvalóvá válik, ki a rossz fiú, és a továbbiak arról szólnak, hogy el tudják-e kapni a jó fiúk. És ez csak akkor működik, ha az író végig fent tudja tartani a feszültséget. Connelly tudja ezt, és nem hibázik. Haller és a gyilkos macska-egér harca folyik, néha nem tudjuk, ki a macska, ki az egér. Mindeközben nagyszerű képet kapunk az Államok jogrendszerének működéséről (még ha nem is értek mindent, mert nem vagyok jogász). Végigkövethetjük a tárgyalást, és láthatjuk, milyen kevésen múlik, hogy a vádlott melyik ajtón távozhat a végén. Az igazságnak itt nem sok szerepe van.
Haller személye jól van felépítve, pontos képet kapunk egy emberről, akiről nehéz eldönteni, hogy szimpatikus-e, vagy sem. Majd elválik, már 5 regénynél tart ez a széria.

Update: karcom a regény és a film összevetéséről (erősen spoileres): http://moly.hu/karcok/457680

Csabi >!

A terjedelmes őr bevezetett az ügyvédek termébe, ahol korábban már sokszor jártam, számos különböző ügyféllel. Klienseim túlnyomó többsége férfi volt, és noha nem diszkriminálok, de az az igazság, hogy gyűlölök bebörtönzött nőket képviselni. A prostituáltaktól kezdve egészen a gyilkosokig – és valamennyiüket védtem már – mindig van valami szánalmas a börtönbe került nőben. Arra jöttem rá, hogy az általuk elkövetett bűn szinte minden alkalommal férfiakhoz vezethető vissza. Férfiakhoz, akik kihasználták, becsapták, elhagyták vagy bántották őket. Nem azt mondom ezzel, hogy nem felelősek a tetteikért, vagy hogy néhányuk nem érdemelte meg a kapott büntetést. A női társadalom ragadozói voltak, és sok tekintetben felvették a versenyt férfitársaikkal. Ám mindennek ellenére azok a nők, akikkel a börtönben találkoztam, végtelenül különböztek a másik toronyban lévő férfiaktól. A férfiak még itt is ravaszsággal és erővel élték túl. A nőknek semmijük nem maradt azután, hogy a lakat kattant mögöttük.

Judit_56 P>!

A rendőrségnek rendszerint vastagon fog a ceruzája, ha a vétségek felsorolására kerül sor.

hcs23>!

Hivatás. Az ő hivatástudata volt az, ami végső soron a házasságunkba került. Intellektuális szinten el tudta fogadni, hogy egy olyan ember a férje, aki a folyosó túloldalán dolgozik. Ám amikor a tevékenységünk realitására került sor, még szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy kitartottunk egymás mellett nyolc éven át. „Milyen volt a napod drágám? Ó, hét évet harcoltam ki egy fickónak, aki jégvágóval kinyírta a szobatársát. És a tiéd? Ó, rács mögé juttattam egy pasast öt évre, mert megszokásból ellopott egy sztereo berendezést valami kocsiból… ”

Judit_56 P>!

Gyakran úgy tűnt, hogy a Los Angeles-i autópálya-forgalom ugyanolyan titokzatos, mint a házasság. Előrearaszolt és hömpölygött, majd hirtelen megtorpant, látszólag minden megmagyarázható ok nélkül.

Judit_56 P>!

Nem megyek börtönbe olyasmiért, amit nem tettem meg.

Judit_56 P>!

A pénz szaga gyakran reszkető izgalmat vált ki […]

Judit_56 P>!

Mindig is azt mondtam, hogy az ügyek kezdetben elefánt nagyságúak, de a végére egérré zsugorodnak.

Judit_56 P>!

Az ő ügyfelei olyan helyekre mentek haza, ahol még a csillagok is úgy hunyorognak az égen, mintha csak a kiválasztottaknak világítanának.

Mickey Haller sorozat · Összehasonlítás