Az ​Echo Park titka (Harry Bosch esetei 12.) 68 csillagozás

Michael Connelly: Az Echo Park titka

1993-ban ​Marie Gestónak nyoma veszett, miután kisétált egy hollywoodi szupermarketből. A Los Angeles-i rendőrség nyomozója, Harry Bosch kapta a feladatot, hogy megtalálja, de a fiatal lány sosem került elő, se élve, se holtan, így Bosch sosem tehetett pontot az ügy végére. Bosch azóta a lezáratlan és megoldatlan ügyek osztályán dolgozik, ahol időről időre újra előveszi a Gesto-dossziét, míg egy nap megkeresik az államügyészi hivataltól. Egy férfi, akit két nő meggyilkolásával vádolnak, a halálbüntetés elkerülése érdekében hajlandó töredelmesen bevallani korábbi bűneit – köztük Marie Gesto megölését. Boscht bízzák meg azzal, hogy vegye fel az állítólagos gyilkos vallomását, és győződjön meg arról, nem próbálja meg félrevezetni a hatóságokat az enyhébb ítélet reményében. Boschnak eközben közel kell kerülnie a férfihoz, akit tizenhárom éven át keresett – és gyűlölt. Amikor pedig megtudja, hogy 1993-ban ő és a társa figyelmen kívül hagyott egy nyomot – s talán megakadályozhatott volna… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2006

Alexandra, Pécs, 2009
376 oldal · ISBN: 9789633709184 · Fordította: Babits Péter

Bla IP>!
Michael Connelly: Az Echo Park titka

Most már tán az ötödik könyv, amit Connellytől olvasok Harry BOSCH nyomozóról. Ez is jó volt, SŐT KITŰNŐ, szórakoztatott, lekötött. Együtt éreztem vele dühében, kesergéseiben, csalódásában, meg abban is, hogy a Mustangot részesítette előnyben. Marlowe méltó utóda ott az angyalok városában, s azt hiszem az összes történetét elolvasom majd – kedvelem a hivatásukhoz hű karaktereket…és embereket.

smetalin>!
Michael Connelly: Az Echo Park titka

Kitart még a lendület Bosch nyomozónknál szerencsére, jók ezek a régi ügyek. Rengeteg fordulat van benne, épp ezért olvastatja magát nagyon.
Nem is tudok többet írni, ez a sorozat nálam már egy életérzés, sajnos már nem sok van belőle, és már most tudom, hogy hiányozni fog.

fióka>!
Michael Connelly: Az Echo Park titka

Lássuk csak: az eleje kicsit unalmas volt, utána viszont istenigazából beindult. Nagyjából az utolsó percig nem tudtam elképzelni sem, hogy ki a szálak tulajdonképpeni mozgatója, bár – ha rutinos krimiolvasó lennék – rájöhettem volna hamarabb is, mert legalább két darab utalás is el lőn helyezve a megfelelő helyen és időben. Izgalmas volt, csavaros, ám néha azért mégis sejthető-várható egyik-másik apróbb történés. A végével szintúgy nem vagyok elégedett, teljesen összecsapottnak tartom, úgy terjedelmileg, mint levezetésileg. Nem mondom, hogy az embernek nincsenek revelációi, mert vannak és ugye egy reveláció a hirtelenségéről híres, ám akkor is lehetett volna bővebben, úgy, mint a többit, mert vannak a fafejű hisztisek, mint én, akik szeretik az alaposságot – pláne egy krimi esetében. No de azért nem volt rossz :).
P.S.: A nyelvezete kissé pongyola volt, ez zavart. Amint hazamegyek és elolvasok legalább egy Connellyt eredetiben, megtudom, ki okolható ezért, az író vagy a fordító.
PS.2: Fél év és pár eredetiben olvasott Bosch-történet után talán már kijelenthetem, hogy a fordítással van baj. Eredetiben messze nem annyira ponyvoid, mint amivé a magyar fordítás teszi. Jobb, ez a lényeg. Most már kezdek rájönni, hogy miért nem igazán olvastam krimit eddig: a magyar gyakorlatban a krimi ponyva s ha jól is van megírva, legtöbbször sikerül tenni róla, hogy ennek nyomai se legyenek felfedezhetőek a magyarra átültetett verzióban. Hiába, a besorolásnak meg kell felelni.

robinson P>!
Michael Connelly: Az Echo Park titka

Fordulatos, cselekményes és roppant csavaros! A kitartó nyomozó, Bosch jó figura. Fogom keresni a sorozat további részeit is. Jó hogy a figyelmembe ajánlotta Kovács Noémi, mert tényleg „nem semmi” a történet! Nem leszek „poéngyilkos”, de nagyon nagy csavar van a végére! Köszönet érte.
Nem is értem, miért nem olvassák többen, Connellyt itt a molyon?

Máté9112>!
Michael Connelly: Az Echo Park titka

Nem kétséges hogy Harry Bosch az új kedvenc krimi nyomozóm. Ismét kaptunk egy történetet mely zseniálisan van felépítve. Közben politikai összeesküvések, Nagy hatalmú emberek játékait is láthatjuk. A másik oldalon egy mindenre eltökélt nyomozó aki soha de soha nem adja fel. Abszolút az új kedvemce még ha nem is sorrendbe olvasom őket. De így is teljes mértékben érthető a sorozat. Nagyon pörgős, gyors tempójú könyv. Ez látszik azon is hogy egy nap alatt kiolvastam.

Csabi >!
Michael Connelly: Az Echo Park titka

Talán nem szerencsés egy krimi sorozatot a 12. résszel kezdeni, de ez volt kéznél. Nem csalódtam Connellyben, a legjobbakkal összemérhető a történetvezetési képessége. Az eleje kissé unalmas, de a könyv második felére felpörögnek az események, és onnan letehetetlen.
Boschról nem voltak korábbi élményeim, de ebben a könyvben kissé szürkének tűnt, amolyan slágerkrimiből előrángatott, túlfejlett erkölcsi érzékkel megáldott, született rendőr, szóval nem igazán rajzolódott ki előttem egy egyéniség ebből a történetből.
Hadd emlékezzek meg Babits Péter fordítói munkásságáról, aki kemény harcot folytat a magyar nyelvvel, de sajnos túl gyakran alulmarad.

mate55>!
Michael Connelly: Az Echo Park titka

Azt hiszem, ez az a könyv, amelyre öt csillag helyett legszívesebben hatot adnék. Zseniális és iszonyat erős, minden betűjét imádtam.

Timesz>!
Michael Connelly: Az Echo Park titka

Ez az egyik kedvencem Connelly-től. Nagyon jól megformálja a szereplőket,izgalmas,letehetetlen :)

meszmelinda>!
Michael Connelly: Az Echo Park titka

Nagyon-nagyon izgalmas könyv. Az első 240 oldalon átsuhantam. Kellemes írói stílus még nem olvastam tőle más könyveket, de ezek után biztos keresem még. Jó h bár nem az első könyv a sorozatból, egyikre sem tesz említést így még bármelyiket olvasom is nem lőtte le a poént a többivel kapcsolatban. Remek történet kellően kidolgozva. Zseniális a vége. Egyszerűen még még még.. :)

robinson P>!

– Van valami? – kérdezte.
– Nem hinném.
– Helyes.
– Helyes?
– Nem szeretem, ha a csomagtartóból kerülnek elő.
– De legalább meglenne az áldozat, és lenne egy szál, amin elindulhatnánk.

Harry Bosch esetei sorozat · Összehasonlítás