Szokj ​rá a coacholásra! 18 csillagozás

Michael Bungay Stanier: Szokj rá a coacholásra!

Miért kell vezetőként rászoknunk a coacholásra?

Hogyan kerülhetjük el a mikromenedzselés csapdáját?

Miként lehetnek valóban építők a coachingbeszélgetések?

Vezetőként sokszor egyszerűbbnek tűnik, hogy megmondjuk másoknak, szerintünk mit kell tenniük, vagy hogy megoldjunk helyettük egy-egy problémát. Pedig ez hosszú távon nem célravezető, mivel túlterheljük magunkat. A coacholás lényege, hogy egyszerű, jól megfogalmazott kérdésekkel támogassuk és fejlesszük csapatunk tagjait.

A téma elismert szakértője, Michael Bungay Stanier könyvében a legfrissebb idegtudományi és pszichológiai kutatásokra támaszkodva bemutatja a hét legfontosabb kérdést és használatukat. Ha a kérdezést mindennapos rutinná tesszük, akkor mindössze tízperces, jól strukturált coachingbeszélgetésekkel nemcsak fókuszáltabbak és rugalmasabbak leszünk, de jelentősen növelhetjük munkatársaink önállóságát és teljesítményét.

Eredeti megjelenés éve: 2016

HVG Könyvek, Budapest, 2020
272 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633049280 · Fordította: Weisz Böbe
HVG Könyvek, Budapest, 2020
272 oldal · ISBN: 9789635650163 · Fordította: Weisz Böbe

VeronikaNy>!
Michael Bungay Stanier: Szokj rá a coacholásra!

Michael Bungay Stanier: Szokj rá a coacholásra! Beszélj kevesebbet, kérdezz többet, és hozd ki a csapatod tagjaiból a maximumot!

Teljesen mindegy, hogy a cégedben, a családodban, vagy a barátokkal mikromenedzserkedsz, (vagy kéretlen tanácsokat osztogatsz facebook-kommentekben, de akkor mindegy, úgysem fogod elolvasni ezt a könyvet) mindegyik problémás, a tanácsadást le lehet, le kell cserélni kérdésekre (vagy csendre sokszor). Es a könyv a kérdésekről, kérdezésről szól. Természetesen a kérdésfeltevés is egy alaposan kutatott terület, így különböző vizsgálatokra, kutatásokra támaszkodva ad tippeket, hogyan lehet hatékonyabban kommunikálni, kérdezni. Mivel az egész könyv rövid, sok kiemeléssel, a könyv is hatékony, pici könyvben sok infó, aminek a nagy része kifejezetten gyakorlati tanács, persze mindenhol fel van sorolva néhány szakirodalom, amire támaszkodik, olvasásra ajánl.
Ahogyan egyre több menedzsment-könyvet olvasok, egyre inkább biztos vagyok benne, hogy minden szülőnek inkább ezeket kellene olvasgatni, nem a mindenféle gyereknevelési könyveket, ugyanis ezek tanítanak igazán jól kommunikálni, dönteni, csapatot építeni, hitelesnek lenni. Mondjuk le is van írva mindegyikben, hogy a leírt módszereket bátran használd a házasságodban, családodban, ezek a könyvek emberekkel való kommunikációt tanítanak, az mellékes, hogy az egy problémás ügyfél, munkatárs, vagy dacos gyerek, esetleg kamasz. Nem, ettől az egy könyvtől nem változik meg senki élete, de ha több könyvet elolvasol a témában, az azért tud jól látható irányt adni.

furizsuzsa>!

A változás egyik törvénye az, hogy amint valami újjal próbálkozunk, valahol ellenállásba fogunk ütközni.

36. oldal - Hogyan alakítsunk ki új szokást? (HVG, 2020)

Mesii>!

Nehéz megváltoztatni a viselkedésünket, továbbá bátorság kell ahhoz, hogy valami merőben eltérőbe kezdjünk, és kellően rugalmasak legyünk ahhoz is, hogy ne adjuk fel akkor sem, ha elsőre nem sikerül tökéletesen (mert nem fog).

paf P>!

Bárhogy is áll a dolog, a kerék forog, de a hörcsög döglött. (Úgy tűnik, senki sem tudja pontosan, honnan ered ez a kifejezés. De bárki találta is ki, emelem a kalapom előtte, pontosan írja le, miről van szó.)

117. oldal, A kérdező mesterfogásai VI.

Mesii>!

A nyitókérdés: „Mi jár a fejedben?”

Többet kérdezz, mint
Beszélsz, a tanácsaid
Úgysem olyan jók.

Mesii>!

A célirányos kérdés: „Számodra mi jelenti az igazi kihívást?”

Mesii>!

A csend sokszor a siker mércéje.

Mesii>!

A tanuló kérdés: „Mi volt számodra a leghasznosabb?”

Mesii>!

A coacholás lényege, segítsük mások rejtett képességeit előhozni.