Paddington ​külföldön (Paddington 4.) 12 csillagozás

Michael Bond: Paddington külföldön Michael Bond: Paddington külföldön

Paddingon egy nap izgalmas hírrel állít be magyar származású barátja, Gruber úr régiségkereskedésébe: a Brown család vakációra megy Franciaországba. Ráadásul a családfő Paddingtont bízza meg az útiterv összeállításával. Persze a tévéből is jól ismert mackó nem is lenne önmaga, ha nem okozna felfordulást, ahová csak lép, legyen az a bank, a repülőtér, vagy egy lakatlan sziget, de a végén valahogy mindig jó sül ki belőle.

Eredeti megjelenés éve: 1961

Mojzer, 2021
144 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158191609 · Fordította: Kövesdi Miklós Gábor · Illusztrálta: Peggy Fortnum
Mojzer, Budapest, 2021
144 oldal · ISBN: 9786158191623 · Fordította: Kövesdi Miklós Gábor · Illusztrálta: Peggy Fortnum

Michael Bond: Paddington külföldön

Micimackó mellett Paddington a kedvenc medvém :). Azt hiszem ezzel a rövid, de ütős mondattal a lényeget el is mondtam :D. Paddington és a Brown család ezúttal külföldi vakációra ment, ami termesztésen, hiszen Paddington, vagyis ezúttal néhányszor Monsieur Le Brumme (ez különösen tetszett) is itt van tele van galibával és viccesebbnél viccesebb történésekkel, azonban a végén minden jóra fordul, mégiscsak egy szórakoztató történetről van szó. Különösen jól esett, hogy a legnagyobb részét a könyvnek egy szuszra olvastam el, miközben várakoztam, így még ki sem zökkentem és az sem zavart ha a mellettem ülők furcsán nézhettek rám (bár ez egyébként sem szokott érdekelni :D). Monsieur Le Brumme mindig olyan cukin keveredik bajba, amitől sokkal inkább melegséggel töltött mosolygás jár át, mint kellemetlenség, aztán persze úgyis kiderül, hogy Paddingtonnak meg van a magához való esze, csak egy példát említve, amikor útlevél kell neki, de azt hiszik nincs és kiderül, hogy nagyon is okos medve, mert van neki, csak elzárva tartja :).
Ezek a történetek abszolút az újraolvasós kategóriába tartoznak :)

Praetorianus P>!
Michael Bond: Paddington külföldön

Megtört a varázs, élveztem egy Paddington-kötet olvasását. Eltűntek az értelmetlen körmondatok, az idegesítő szóviccek, az emészthetetlen nyelvezet. Aztán megnéztem, ki követte el a fordítást, és rájöttem, hogy mi (ki) a pozitív változás oka. Tandori régi fordításaival vért izzadtam, mire felolvastam a kislányomnak, ezzel szemben az új kötet szövege kifejezetten gördülékeny. A történet(ek) sem volt(ak) rossz(ak), a Brown család most Franciaországba utazik, ahol akár telhetne békés nyugalomban is a vakáció… ha nem lenne velük a kicsit nagyon naiv sz..bajkeverő medve, aki szokásához híven megannyi kalamajkába keveredik. Kissé csüggedten fogtam neki, de egészen belendültem a végére, és most nagyon örülök a pozitív csalódásnak.

B_Szimonetta>!
Michael Bond: Paddington külföldön

Folytattam Paddington kalandjait, igazán aranyos, vidám történettel.
Örültem, hogy Franciaország az úticél, de végül mégis más helyeket ismertünk meg a kis barna mackó jóvoltából.
Annyira cuki, hogy mindig kisebb kalamajkába keveredik, de aztán, mint a mesékben szokott:
Minden jóra fordul.;)
Várakozás, buszozás közben tökéletes kikapcsolódás volt. ;)

kerimaci P>!

Paddington érdeklődve követte a tekintetét.
– Szerintem az nem az életvonal – állapította meg. – Azt hiszem, csak odaszáradt narancslekvár.

kerimaci P>!

– Ezért olyan jó medvének lenni – állapította meg Mrs. Bird. – A medvékkel mindig történik valami.

Paddington sorozat · Összehasonlítás