Paddington ​a kertben (Paddington) 41 csillagozás

Michael Bond: Paddington a kertben

Paddington számára roppant boldogság, hogy a Brown család tagja lehet. De a legnagyobb öröm mégis az, hogy a Windsor Gardens 32. szépséges kertje is az övé.A kertek azonban nem a semmiből születnek, így a család mindig is odaadóan szorgoskodott az ő kis birtokuk építésén, szépítésén. És ebből a munkából Paddington is lelkesen kiveszi a részét: segítő mancsot nyújt, ahol csak tud, ám ezáltal elkerülhetetlen bonyodalmak felé kormányozza a család hajóját… azaz kertjét.

Paddington, a medve öt évtizede a gyerekek rajongva szeretett kedvence szerte a világon.

Ciceró, Budapest, 2008
30 oldal · ISBN: 9789635396764 · Fordította: Tandori Dezső

csgabi P>!
Michael Bond: Paddington a kertben

Bájos történet volt, és az illusztrációk is tetszettek. Meglepett ugyanakkor, hogy Tandori Dezső fordítása ilyen… furcsa lett. Néha egyáltalán nem magyarosak a mondatok.

Citrompor>!
Michael Bond: Paddington a kertben

Először filmen varázsolt el Paddington, a nagyon udvarias, bár kicsit körülményesen fogalmazó, bohókás, szeleburdi, néha pedig mindenféle galibát okozó szőrös mackó, piros kalapban a fején, akinek kabátján biztosan ott van még a reggeli marmeládé nyoma… Annyira tetszett, hogy nyomban el is akartam olvasni, ráadásul eredeti nyelven, de mindeddig nem volt még hozzá szerencsém. Most a könyvesboltban loptam magamnak pár percet, hogy ezt a részt magyarul átolvassam. A cukiság és a kotnyelesség ezúttal is garantált, amikor is kis barátunk kertészkedésre adja fejét. Aranyos történet volt, még ha idő hiányában nem is tudtam igazán beleélni magam. (Így legalább a többek által említett nyakatekert fordítás sem zavart. Egyébként maga a mackó is nyakatekerten fogalmaz, de ez eredeti jellemvonása.) Az illusztráció nagyon szép. Még több ilyet szeretnék olvasni!
Még egy apró megjegyzés: a film hatására vásároltunk narancsos marmeládét, nekem nagyon ízlett. :)

kerimaci P>!
Michael Bond: Paddington a kertben

Nagyon aranyos, amolyan Paddingtonos történet. Számomra az ilyen mesék egy estére kis kikapcsolódásként szolgálnak. A medvékkel amúgy is elfogult vagyok, hisz nagyon kedvelem őket :D. Akár felnőtt vagy, akár gyerek olvasd el nyugodtan, egy kis vidámságot csal a hétköznapokba :) És ha nem láttad a filmet, azt is ajánlom ;)

tilia_tomentosa>!
Michael Bond: Paddington a kertben

Paddington ebben a részben kertészkedik. Egy kis kalamajkába keveredik, de aztán minden megoldódik és együtt örülünk. Három éves kisfiamnak meséltem, aki nagy örömmel hallgatta.

Millázs>!
Michael Bond: Paddington a kertben

A mese kedves és nagyszerű. A mackónak dunsztja sincs, mit kezdjen a kertrészével, aztán a vicces véletlen folytán csodás sziklakert kerekedik ki belőle.
A fordítás viszont hagy némi kívánnivalót maga után, lehetnének a mondatok gördülékenyebbek.

eeszter>!
Michael Bond: Paddington a kertben

Kicsit furcsának találtam ezt a mesét, majdnem inkább azt mondanám, hogy a felnőttek jobban tudnák értékelni, mint a gyerekek. Részben a fordítás miatt, mert úgy érzem, hogy egy gyerek, aki épp beszélni kezd, nem feltétlenül vevő erre a stílusra. Bár már korábban, Vackornál találkoztunk olyannal, hogy egy medve az emberek világában mozgolódik, nekem egy kicsit mégis különös ez a „felállás”.

Vörös_Brigitta>!
Michael Bond: Paddington a kertben

Kolléganő ajánlotta a könyvtárban, a frissen beszerzett könyvek közül.
Az illusztráció szuper, a történet is kerek, a 3 éves kisfiam szerette.
És most jön a DE. A szöveg szörnyű volt, a mondatok sokszor elég magyartalanul, idegenül hangzottak (többedik olvasásnál esetleg már lehet átfogalmazni), a marmelade-t meg miért nem lehetett lekvárra fordítani? Egy könyvnél alapvető dolgok ezek, főleg gyerekkönyveknél, hisz sokmindent most alapozunk meg a gyermek és az olvasás kapcsolatában.

Hermux>!
Michael Bond: Paddington a kertben

Imádom Paddingtont. Ez egy rövidke történet, de minden benne van, ami Paddington! Cuki medve, akit mindenki szeret, még akkor is, ha „rosszat csinàl”! Folyton nagyszerű ötletei vannak, aztán csak kisül belőlük valami jó!

Ratoncita P>!
Michael Bond: Paddington a kertben

Csodacuki kis könyv! A Paddington sorozat kicsiknek szóló kötetei kedvenceim. Nagyon szeretnivaló az illusztráció.
Ez a kertészkedésről szóló rész kisovisoknak tökéletes virághagyma-ültetés vagy más kerti munka előkészítéséhez vagy csak úgy. spoiler A kalamajka most is garantált!