Paddington 22 csillagozás

A legsötétebb Peruból érkezett medve igaz története
Michael Bond: Paddington Michael Bond: Paddington

A Legsötétebb Peruból potyautasként Angliába áthajózó kis medve története a világirodalom klasszikus értékei közé számít, nem csak a gyerekek számára. Medvénk egy szál bőrönddel, egy majdnem üres marmeládés üveggel érkezik London egyik pályaudvarára, a Paddingtonra, nyakában kartonlap, rajta írással: Kérem, törődjenek ezzel a medvével! Köszönöm. Mr. és Mrs. Brown figyel föl rá, tőlük kapja a Paddington nevet, s ettől kezdve házukban élhet és családtag lesz. A bájos medve mulatságos londoni kalandjainak ez a kötet csak a kezdetét meséli el…

Ciceró, Budapest, 2008
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635396757 · Fordította: Tandori Dezső · Illusztrálta: R. W. Alley

KMReni P

Michael Bond: Paddington A legsötétebb Peruból érkezett medve igaz története

Teljesen odáig vagyunk a fiaimmal ezért a medvéért!
Azt hiszem, új kedvencet avattunk.
Annyira kedves, annyira bájos, annyira szeretni, szeretgetni való mackó.
Egy este alatt olvastuk el Paddington történetét, mert hiába akartam abbahagyni 1-2 fejezet után a mesét, én sem akartam és a fiam is a folytatást akarták.

Jean P

Michael Bond: Paddington A legsötétebb Peruból érkezett medve igaz története

A filmet nagyon szerettem, akkor el is határoztam, hogy be fogom szerezni az összes részt.
Kedves történet, egy még kedvesebb mackóról. Jó élmény volt most elolvasni :)

Wish P

Michael Bond: Paddington A legsötétebb Peruból érkezett medve igaz története

Gyönyörű kiadás, nagyon szép képek, kedves történet. De miért, könyörgöm, miért adnak Tandori kezébe gyerekkönyvet fordítani :(

brittta

Michael Bond: Paddington A legsötétebb Peruból érkezett medve igaz története

Paddington egy édes kis cukorborsó. :) Annyira imádni való és bájos az egész történet – melyet a gyönyörű illusztrációk még szebbé tesznek –, hogy a harmadik oldalon úgy tűnt, a könnyem is kicsordul a meghatottságtól, holott még nem is történt semmi különös! (Micsoda menthetetlen érzelgős vagyok!) Aztán valahogy csak-csak erőt vettem magamon, így végül megtudtam, hogyan talált családra ez a Legsötétebb Peruból érkezett, marmeládémajszoló tünemény. Olvassátok el ti is minél többen, hiszen a nyakában lógó papírra is az van írva: „Kérem, törődjenek ezzel a medvével! Köszönöm!” :)
Vigyázat! Tapasztalt mellékhatás: félórás könyvölelgetés. :)

Izolda P

Michael Bond: Paddington A legsötétebb Peruból érkezett medve igaz története

Ez nagyon cuki. Jöhetnek a folytatások. :)

motyi11 P

Michael Bond: Paddington A legsötétebb Peruból érkezett medve igaz története

Nagyon aranyos. Az egyik kedvenc.