Minden ​lében Paddington (Paddington 5.) 27 csillagozás

Michael Bond: Minden lében Paddington

“Amikor az első könyvet írtam, nem sejtettem, hogy Paddingtonnak életnagyságú bronz szobra lesz “a róla elnevezett” vasútállomáson. Talapzatára le-leülnek a népek, ott szendvicseznek, húzzák meg üvegeiket-flakonjaikat, beszélgetnek, nekitámaszkodnak medvémnek. Különös, de borzongatóan boldog érzés, hogy mikor én már rég nem leszek, az ő szobra ugyanott fog állni, ugyanily körülmények között. Remélem, gondolni fog majd rám.
Nem hinném, hogy úgy különben valaha is találkoznánk az utcán. Ha igen, engem lepne meg a legjobban. Járja már ő a maga útjait. De ha mégis szembejönne velem, biztos kalapot emel. Ezt súgja neki valami fura érzés. Én meg bánhatom, hogy rajtam nincs fejfedő – nem tudom őt tisztelettel visszasüvegelni.”

Eredeti megjelenés éve: 1962

Ciceró, Budapest, 2009
140 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635396801 · Fordította: Tandori Dezső · Illusztrálta: Peggy Fortnum

Mrs. Bird

Jagika P>!
Michael Bond: Minden lében Paddington

Új elemekkel bővült macihősünk jellemvonása: aranykezű kertész, képes egy kvízműsort is megnyerni, sőt a nagyérdemű közönséget is úgy, hogy nem is válik nevetségessé. A legmulatságosabb a Paddington és a jackpot című történet volt: a mackó ügyesen megoldotta a matematikai feladványokat. A Csokis parány viszont elég kényszeredettre sikerült: az „alkotás” nem igazán erőssége a medvénknek. Furcsa, hogy telik az idő, és már Brownéknál is plazmatévéről olvashatunk…

Klodette >!
Michael Bond: Minden lében Paddington

Paddington pedig folytatja, akárcsak én a Paddington történetek olvasását. Egyszerűen nem tudom megunni őket. Annyira kacagtatóak, szívmelengetőek, viccesen ügyetlenek. Mármint Paddington az, nem pedig a mesék, mert azok még mindig egy csodásan és kelekótyán megírt hírközlésekre emlékeztetnek, melyben a maci már megint alkot valami újat. ;)
Kedvenceim voltak: Paddington, a békebontó és Bonyodalmak a kincsesbarlangban, de persze a többit is imádtam.
Nem akarok még elköszönni ettől a medvétől…

Paulina_Sándorné P>!
Michael Bond: Minden lében Paddington

Most nem annyira kötött le, mint eddig. Valahogy már megszokottá vált, hogy Paddington mellett nem lehet unatkozni. Olyan, mint egy kisgyerek. Ha csönd van, az már baj. A házvezetőnő is ezt érezhette. Párszor már nem tudtam rajta mosolyogni, talán a hasonlóságok miatt.

amanda888 P>!
Michael Bond: Minden lében Paddington

Gondban vagyok. :-( Úgy érzem Paddington elveszítette a varázsát… Jönnek egymás után a történetek, és mind ugyanaz: Paddington kitalál valamit, félreértelmez valamit, kalamajka lesz, mindenki riadt, aztán úgy ahogy megoldódnak a dolgok, vagy megjutalmazzák… Az utolsó két történet volt a mélypont, ráadásul ez az áruházas jelenet már harmadjára tért vissza… Csalódott vagyok.

Σtella>!
Michael Bond: Minden lében Paddington

Sajnálom, hogy ennyire leértékelt lett ez a rész. Végig gondolkoztam, hogy miért is? És egy kis, aranyos medvére azt mondani, hogy nyomorék, elég erős kifejezés volt, köszönöm mindenki nevében a kulturált véleményt.

Na de vissza a könyvre. Vannak benne olyan jelenetek, amiken kicsit elgondolkodtam és kérdeztem, hogy most ezt miért kellett? Szóval, néhol fájt, néhol ugyanúgy megmosolyogtatott, de egy picit gyengébb lett az előzőekhez képest. De mégsem tudom leértékelni, mert ugyanúgy a szívem csücske ez az aranyos medve és történetei.

kókuszzserbó>!
Michael Bond: Minden lében Paddington

Paddington története határozottan az a mesetípus, amelyikből ki lehet nőni. A negyedik rész kalandjai egyre kevésbé szórakoztatóak. Kiszámítható, többé-kevésbé humoros, helyenként gyermeteg epizódokat olvashatunk. Az utolsó felvonást már nem hagyom ki. Talán várható valamilyen fordulat.

littlelinda>!
Michael Bond: Minden lében Paddington

Ez a kötet egészen élvezhető volt. A Csoki parány című történet kivételével mindegyik egészen jó volt, aranyos és végre rendesen vicces is – a Csoki parány viszont a kötet mélypontja. Nem tudom min változtatott a fordító, de ennek a kötetnek sokkal jobb volt a szövege, nem volt annyira értelmetlenül és furcsán megfogalmazva, mint az előzőek. Emiatt is volt sokkal élvezhetőbb és olvasmányosabb, jóval könnyebben lehet vele haladni, így hogy a szöveg nem értelmetlen :D Ebben a kötetben Paddington is sokkal szerethetőbb, nem viselkedett annyira idiótán, mint a korábbi történetekben. Remélem az utolsó kötet is ehhez hasonló lesz, vagy talán még jobb :)

Berike>!
Michael Bond: Minden lében Paddington

Paddington mellett soha nem unatkozik az ember. Sok újat nem tudok mondani a könyvről, ez már a 4. rész, amit olvasok. Szórakoztató, megmosolyogtató. Paddington semmit nem változott az előző kötet óta – kicsit szerencsétlen, néha kicsit esetlen, de mindig mókás. (Olyan, mint bármelyikünk, nem?) És nagyon hisz a marmeládéban.
A változatosság kedvéért most magyarul olvastam a kalandokat – kicsit fura volt az angol után. Kimondottan kedvelem a fanyar angol humort, és a fordítás igyekezett visszaadni a feelinget.

Praetorianus P>!
Michael Bond: Minden lében Paddington

Egyre „angolosabb” humor, egyre érdektelenebb történetek, a gyerekek számára egyre érthetetlenebb körmondatok.
Lejtmenet…

Michael Bond: Minden lében Paddington

Hát már nem számítok arra, hogy nagy változás lesz a történtekben, a forgatókönyv itt is ugyan az: medvénk kicsavarja a szó értelmét, kalamajkába kerül, aminek nevetés lesz a vége. Itt is megvan számomra a Micimackó párhuzam, amikor is a tévébe szorul be főhősünk, aztán a nagy ijedtségre eszik-iszik egyet. A karácsonyi bevásárlás is menetrendszerűen zajlott, azaz nem úsztuk meg kisebb bonyodalom nélkül, de ezzel együtt ismét hála és köszönet illette Paddingtont a történet végén. A kvíz műsorban elejtett poén mindent vitt…. éljen Paddington, na meg a Waterloo és a Victoria Station.

Bookswideopen P>!

Mert Paddington nagyon hitt a marmeládéban. Rajongásnál is több volt ez: meggyőződés.

szibolya>!

Persze, Paddington sem lett volna odahaza, ha eleget tesz Mr. Brown kérésének és visszavisz pár könyvet a könyvtárba, elsősorban pedig elhoz néhány újabb kötetet, melyre a ház urának szüksége volt.
De Paddington talán túlságosan is beebédelt, s felment a szobájába pihenni kicsit, mielőtt a közkönyvtárba menne, de ott azon nyomban el is aludt.

kerimaci P>!

Sokszor, úgy látszik, a legjobb tisztítószer is foltot hagyhat a medve lelkén.

kerimaci P>!

– Hogy medvénk mindig kivágja magát valahogy, én csak ámulok – mondta Mrs. Brown. – Hogyan csinálja?
– Medvének kellett volna születnünk, hogy ezt valaha is megtudhassuk, ugyebár – mosolygott Mrs. Bird.

Kapcsolódó szócikkek: Mrs. Bird
Bookswideopen P>!

Ez a kedvenc programja. Nem szabad lemaradnunk róla nekünk sem.
– Paddington…. és a Bárkinek Bejöhet! – háborgott Mr. Brown. – De maga Paddington akkor hol van?
– Kiment épp, de bármikor bejöhet – mondta Judy kuncogva.

Bookswideopen P>!

Hihetetlen! Paddington nem is hitt az ilyen rejtelmekben. Egyszerűen gondolkodott: ami van, az van, ami nincs, az nincs.

17. Old.

kerimaci P>!

– Uram, medve uram, bocsánat! Ezer bocsánat – nevetett a közeg szeretettel. – De mi járatban van akkor? Kihez van szerencsém?
– Egyelőre bejáratban vagyok – vágta ki Paddington élete első szóviccét.

kerimaci P>!

Ám küzdenie kell! Ha megfutamodik, vége a világnak!

kerimaci P>!

De mindenki halálosan boldog volt – hogy él.

Reni07>!

-Mások kalandjai mindig pezsdítőek a léleknek-mondta. -Annál jobban örülünk, hogy másnap is kisüt a nap, lehet tanulni és javítani, a bajbajutottakat pedig…
Magához szorította kis medve barátját:
-…szeretettel magunkhoz lehet ölelni.

Paddington sorozat · Összehasonlítás