A ​medve, akit Paddingtonnak hívnak (Paddington 1.) 37 csillagozás

A Legsötétebb Peruból jött medve igaz története
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

„Paddington ​nekem mindig teljesen valóságos létező volt, élőlény – és máig az is maradt. Két lábon áll mindig a tények talaján, ráadásul erős érzéke van jóhoz és rosszhoz. Olyannyira, hogy mikor kétségeim vannak, valami igazi gyakorlati kérdésben mi lenne helyes, mi helytelen, hozzá fordulok, megkérdezem. Az pedig, hogy igen sokan ugyanígy vannak vele – legfőbb, legszebb jutalmam. Egy fiú azt írta például, hogy a „Paddington” név mindenestül medvénkhez kapcsolódott a számára, így csak ámult és bámult, hogy egy pályaudvart és metróállomást is így hívnak. Egy apáca, csak úgy teljesen váratlanul, kórházból írt nekem – gyógyíthatatlan betegségben szenvedett, azt hiszem –, megköszönve a sok boldog órát, melyet „Paddingtonnal tölthetett”. Medvénk nem kaphatott volna nagyobb dicséretet – meg is hatódhatott tőle. Mikor az első könyvet írtam, azt sem sejtettem, hogy életnagyságú bronz szobra lesz nevezett vasútállomáson. Talapzatára le-leülnek a népek, ott szendvicseznek, húzzák meg… (tovább)

Eredeti mű: Michael Bond: A Bear Called Paddington

Eredeti megjelenés éve: 1958

Ciceró, Budapest, 2014
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635399185 · Fordította: Tandori Dezső · Illusztrálta: Peggy Fortnum
Ciceró, Budapest, 2008
164 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635399185 · Fordította: Tandori Dezső · Illusztrálta: Peggy Fortnum
Ciceró, Budapest, 2008
164 oldal · ISBN: 9789635396634 · Fordította: Tandori Dezső · Illusztrálta: Peggy Fortnum

Paddington · Jonathan Brown · Judy Brown · Henry Brown · Mary Brown · Mrs. Bird

Paddington pályaudvar

Anó P
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak A Legsötétebb Peruból jött medve igaz története

Nekem oroszul volt meg. Kölcsönadtam egy félorosz kislánynak, aki félreérthette a dolgot, mert „sohanapján” adta vissza. Azóta „vadászok a könyvre”, filmen láttam már, bűbájos és bugyuta:)
Nem szabad túl sokat várni tőle, de lehet szeretni.

Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

A hihetetlenül cuki film miatt szereztem be ezt a könyvet, és nagyon lelkesen olvastam. Hamar kiderült, hogy eléggé eltér a kettő, de nem zavart, mert Paddington ugyanolyan imádnivaló és ugyanúgy vonzza a bajt. Sajnálom, hogy csak néhány évvel ezelőtt adták ki, szerintem imádtam volna esti mesének.
Paddington szobrát pedig felírom a képzeletbeli „Mit kell megnézni, ha valaha Londonban kötnék ki” listámra. (Örök hála a gugliért, meg azokért, akik lefényképezték.)

Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Nem, még nem láttam a filmet és a történetet se ismertem. Egyszerűen megtetszett a könyvborító, mikor gyerekkönyvet kerestem. És megvettem és elolvastam és nem bántam meg. :) Nekem is Micimackót juttatta eszembe. Kedves, bájos, élvezhető, könnyen olvasható – csak ne lenne annyira angol. Ezért a fél mínusz.
A nyelvezete kicsit fárasztó (időnként mint a rétestészta…) – nekem ez a történetfolyam gyorsabb szöveggel jobban tetszene. De úgysem én vagyok a célközönség. A Harry Pottert olvasó, 10 éves keresztfiamnak már eszembe se jutna ajánlani, de mivel megtehetem, lehet, hogy mégis rá bízom a döntést, hogy kíváncsi-e rá, s belekezd-e az elolvasásába. A betűméret szerintem nem lett eltalálva, ehhez a komolysághoz és megcélzott életkorhoz még jól jönne egy picivel nagyobb méret. Amúgy a könyv jól tagolt, szellős, a közbeiktatott rajzok csak fokozzák az érdeklődést. Alkalmas-e a könyv olvasóvá nevelésre? Lányok esetében talán… Fiúk ettől nem kapnak kedvet betűtengert bújni – inkább megnézik filmen.

Hanna I
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Tanfori fordítása eléggé ellenáll a felolvasásnak (kicsit egyszerűsíteni kell), de Paddington csetlés-botlása bájos, és a gyereket abszolút meggyőzte.

Luna_Iceshard
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Paddington a legaranyosabb medve evör:) Először a filmet láttam, de könyvben, akció-elemek nélkül is élvezhető, imádtam minden egyes fejezetet. Úgy megnézném a szobrát élőben! Az író utószava is nagyon szimpatikus volt, emelem kalapom előtte :)))♥

kisandika
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

„- Ó, Paddington! – … – Muszáj neked marmeládés szendvicset hoznod a színházba?”
Vigyorgok, mint egy idióta. Esetlen és bűbájos :)
És nagyon, nagyon angol.

Zoe27
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Ha visszatekintek a gyermekkorom korai szakaszára valahogy ilyennek látom. Bár remek nosztalgia a felnőtteknek, én nem jöttem ki mindig a helyzetekből ilyen jól… A gyerekeknek pedig remek szórakozás és ötletbörze.
A szülőknek pedig hatalmas tanulság lehet, hogy miképpen lehet gyermekeinknek boldog gyermekkort adni.

kanga021
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Mókás esetek. Paddingtont üldözi Murphy, mindig történik vele valami. :-)

erabig
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Nagyon kedves, humoros történet. A Micimackót juttatta eszembe. Paddington nem olyan „csacsi öreg medve”… Ajánlom, hogy csak a könyv elolvasása után nézzék meg a filmet.

mohapapa I
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Régen élveztem ennyire gyerekkönyvet: kedves, bumfordi, leleményes! :-)

Belle_Maundrell

Akkor ez lesz az ő életének első saját kabátja. Saját életének első kabátja. A kabát életének első saját Paddingtonja.

67. oldal, Negyedik fejezet - Egy áruházi expedíció

Belle_Maundrell

– Azt hiszem, ott dőlt el, hogy megemelte a kalapját. Meg ahogy megemelte. Belopta magát rögtön Mrs. Bird szívébe.
– Szíve csücske – toldotta meg Jonathan. – Bukik az udvarias fazonokra!

36. oldal, Második fejezet - Medve a forró vízben

Kapcsolódó szócikkek: Jonathan Brown · Judy Brown · Mrs. Bird · Paddington
Belle_Maundrell

Jonathan csak nézte Paddingtont, tekintetében őszinte csodálat fénylett. – Hát szuper! – mondta. – Gratula! Én soha életemben nem voltam képes ekkora disznóólat csinálni… jóformán semmi hozzávalóval, ráadásul!

42. oldal, Második fejezet - Medve a forró vízben

Kapcsolódó szócikkek: Jonathan Brown · Paddington
Belle_Maundrell

A férfidivatosztály alkalmazottja a Barkridges áruházban tisztes és óvatos távolságra eltartva magától Paddington sokat szenvedett kalapját, hangjában némi undorral közölte:
– Gondolom, az ifjú… khm, úrnak erre a micsodára nem lesz többé szüksége.
Paddington felháborodottan válaszolt az eladó szavaira:
– Már hogyne lenne! Ez a kalap pici korom óta a fejemen volt, és van és lesz.
Ez olyan volt, mint egy szónoklat. Meggyőződés volt benne és felelősség.

64. oldal, Negyedik fejezet - Egy áruházi expedíció

Kek P

Mr. Gruber öreg volt ugyan, sokan nevezték „vén guberánsnak”, ugyanis a „guberáns” valami csúnyát jelentett, kukázót, ilyesmit, de Paddington szerint a legérdekesebb ember volt messze a vidéken.

Belle_Maundrell

– A kakaó és a süti is kultúra? – kérdezte Mr. Grubert, aki csak hümmögött, de ezt Paddington igenlő válasznak vette. Semmiképp sem nemlő válasznak.
– Csak mert olyan níveás mindegyik – tette hozzá, ráemlékezvén az illatszerboltok tégelyeire: NIVEA.
– Nívós – mormolta Mr. Gruber.

87. oldal, Ötödik fejezet - Paddington és "a régi mesterek"

Kek P

Jó meleg kabát, állapította meg. Szerette ezt a kabátot máris, és remélte, hogy a kabát viszontszereti őt.

Belle_Maundrell

– Én egy nagyon különös, ritka medve vagyok – közölte fontoskodva. – Nem sokan vannak már belőlünk ott, ahonnan jövök.
– És hol lenne az a hely? – kérdezte Mrs. Brown.
A medve előbb körülnézett óvatosan, csak utána válaszolt:
– Az a hely a Legsötétebb Peru. Onnan emirgáltam. – Újra kihúzta magát. – Emirgáns vagyok, illegálánsan vagyok itt.
– Hogy micsoda? Ön emigráns? – kérdezte ámulva Mr. Brown.
– Vagy úgy, igen, emigráns, mindig belebotlom ebbe a szóba.
– És illegálisan…? – hápogott Mrs. Brown.
– Vagy úgy, igen, úgy vagyok itt, illegálisan – dörmögte halkan, nagy zavarban a medve.

10. oldal, Első fejezet - Kérem, törődjenek ezzel a medvével!

Kapcsolódó szócikkek: Henry Brown · Mary Brown · Paddington
Hermux

– Mert, gondolom, sok hihetetlen kalandod volt ott.
– Hát volt… ott is, utána is – mondta igen komolyan Paddington. – Nekem mindig vannak kalandjaim, Én ilyen medve vagyok ugyanis.

20. oldal Első fejezet - Kérem törődjenek ezzel a medvével!

Mária P

Medve ritkán kap ilyen különös nevet, mivel azonban a pályaudvar neve Paddington volt, hát így lett ez.

7. oldal, London - Paddington Station

Kapcsolódó szócikkek: Paddington · Paddington pályaudvar