A ​medve, akit Paddingtonnak hívnak (Paddington 1.) 101 csillagozás

A Legsötétebb Peruból jött medve igaz története
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

„Paddington ​nekem mindig teljesen valóságos létező volt, élőlény – és máig az is maradt. Két lábon áll mindig a tények talaján, ráadásul erős érzéke van jóhoz és rosszhoz. Olyannyira, hogy mikor kétségeim vannak, valami igazi gyakorlati kérdésben mi lenne helyes, mi helytelen, hozzá fordulok, megkérdezem. Az pedig, hogy igen sokan ugyanígy vannak vele – legfőbb, legszebb jutalmam. Egy fiú azt írta például, hogy a „Paddington” név mindenestül medvénkhez kapcsolódott a számára, így csak ámult és bámult, hogy egy pályaudvart és metróállomást is így hívnak. Egy apáca, csak úgy teljesen váratlanul, kórházból írt nekem – gyógyíthatatlan betegségben szenvedett, azt hiszem –, megköszönve a sok boldog órát, melyet „Paddingtonnal tölthetett”. Medvénk nem kaphatott volna nagyobb dicséretet – meg is hatódhatott tőle. Mikor az első könyvet írtam, azt sem sejtettem, hogy életnagyságú bronz szobra lesz nevezett vasútállomáson. Talapzatára le-leülnek a népek, ott szendvicseznek, húzzák meg… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1958

Kossuth, Budapest, 2018
ISBN: 9789630993371 · Felolvasta: Pokorny Lia
Ciceró, Budapest, 2017
144 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634320692 · Fordította: Tandori Dezső · Illusztrálta: Peggy Fortnum
Ciceró, Budapest, 2017
144 oldal · ISBN: 9789634320746 · Fordította: Tandori Dezső · Illusztrálta: Peggy Fortnum

Paddington · Jonathan Brown · Judy Brown · Henry Brown · Mary Brown · Mrs. Bird

Paddington pályaudvar

KönyvParfé>!
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak A Legsötétebb Peruból jött medve igaz története

Sok helyen olvastam, hogy nehezményezik Tandori Dezső fordítását. Nos, erre nincs rálátásom. Az új kiadást a régi fordítás felhasználásával Till Katalin dolgozta át, és nekem teljesen átjött ez a régimódi, brit íz, amely a Paddington történetekre oly jellemző. Öröm volt olvasni, szerettem, ahogyan megismerhettem a Brown családot, és a medvét, aki piros kalapjában betoppan az életükbe. Paddington helyes kis figura, kedves és melegszívű, aki a legsötétebb Peruból érkezik, és aki hosszú, nehéz utat tesz meg egy mentőcsónakban, míg Dél-Amerikából Angliába ér. Csupán egy kevés marmeládéja maradt, és egy cédula fityeg a nyakában, amelyet Lucy nénikéje aggatott rá, ezzel a szöveggel:

KÉREM, TÖRŐDJENEK EZZEL A MEDVÉVEL! KÖSZÖNÖM.

A Brown család tagjai pedig pontosan ezt teszik. Törődnek ezzel a kis medvével, sokszor átölelik, és nagyon, de nagyon szeretik.
A könyvről bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2018/01/03/michael_bond_a_med…

Jagika>!
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

„Ha valamiből könyvsorozat lesz, mindig az első megírása a legnagyobb öröm.”
Paddington medvénk igazi jelenség és persze igazi egyéniség. Ahogy rácsodálkozik érdekes világunkra, ahogy helytáll különböző helyzetekben és természetesen amilyen hűségesen ragaszkodik a szokásaihoz. Mint például és FŐLEG a marmeládés kenyér… Leginkább ezeket a történeteket kedvelem (pl. Paddington a föld alatt), de azokat, amelyekben tönkre tesz valamit – hát azt nehezen viselem el (pl. Medve a forró vízben). A Bűvésztrükkökben igazán mókás helyzeteket produkált Mr. Curry nagy bánatára…

Klodette >!
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Itthon voltam sajnos, beteg lettem és a leadták az első részt a tévében. Egyből kedvet kaptam hozzá. Nem érzem magam túl felnőttnek hozzá. ;)
Egyszerűen csodálatos kis mese, Paddington annyira édes. Kicsit butuska, kicsit ügyetlen, de képtelenség nem szeretni ezt a csacsi medvét. Nekem például sokkal jobban tetszik, mint a Micimackó.
A Brown család, akárcsak maga Paddington maci, kicsit különcök, kicsit kilógnak a sorból, de pont ezért passzolnak ennyire egymáshoz.
Vidám, kacagtató történet, mindenképpen folytatom.

kratas P>!
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Hát ez tündéri volt, már alig várom, hogy olvashassam tovább Mr. Paddington Brown kalandjait! :)

kriszet_Paulinusz P>!
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Ez nagyon cuki történet, még felnőttként is nagyon jól szórakoztam. Nem tudom a film mennyire lett jó, de valószínűleg azt is meg fogom nézni.

" A medve előbb körülnézett óvatosan, csak utána válaszolt:
– Az a hely a Legsötétebb Peru. Onnan emirgáltam. – Újra kihúzta magát. – Emirgáns vagyok, illegálánsan vagyok itt.
– Hogy micsoda? Ön emigráns? – kérdezte ámulva Mr. Brown.
– Vagy úgy, igen, emigráns, mindig belebotlom ebbe a szóba."

Jó volt a humora, tetszett az elbeszélés és főleg az, hogy Paddington minden helyzetben komikusan aranyos, és mégis talpraesett.
Megnéztem, és elképedtem, hogy a világon milyen sok/sokféle Paddington szobor van :)
Nagyon szerettem olvasni, kár hogy hamar vége volt.

kerimaci P>!
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Újabb kedvencet avattam, bár ez nem hiszem, hogy bárkiben is kérdés volt, hisz, ha medve van a dologban, akkor az jó eséllyel nyerő nálam :D. Most sem volt ez másképp, bár meg kell valljam, először a filmeket láttam, és ott már elvarázsolt ez az über cuki medve :). Az első kötetben sem hazudtolta meg magát Paddington, annyi mókás kalandban volt része, hogy igazán nyugtató kikapcsolódást jelentett esténként – igen mint egy fajta esti mese magamtól nekem :D. Ki sem tudnék emelni egyet-egyet, bár ha nagyon muszáj, akkor talán a színházi kalandok és az áruházi expedíció lenne az. Ahogy az utószóban írja Michael Bond „könyv legyen hát a könyv, élvezhető legyen minden életkorban” ez esetemben abszolút megvalósult és nem csak az Ő de a mi nagy szerencsénk is hogy dünnyögése tárgya a medve lett – számomra különösen medves :D
Ki kell még emelnem az utószót, mely 2001-ben csapódott a történethez; egyrészt ahogy Bond itt is olyan kis bolondosan aranyosan fogalmaz, másrészt, hogy kulisszatitkokat oszt meg az olvasóval arról, hogy miképp alakult ki Paddington karaktere, honnan és kikből jött az ihlet.
u.i.: Paddingtonról nekem is mindig a medve jut először eszembe, hiába, hogy a pályaudvar volt előbb :P

Ciceró, Budapest, 2008
164 oldal · ISBN: 9789635396634 · Fordította: Tandori Dezső · Illusztrálta: Peggy Fortnum
Reni07>!
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

(Nem figyeltem eléggé, hogy a kihíváshoz szöveges értékelés is szükséges, így utólag, az azóta történtekkel is kiegészítem értékelésemet.) Kisfiamnak olvastam az első részt. Őt először a borító bűvölte el. Kedvenc színe a piros volt (azóta már kék és a zöld is megelőzte) és imádja a medvéket (pont most írt a barna medvékkel kapcsolatosan szövegértés dolgozatot, meglepetésemre, dolgozat után is felemlegette Paddingtont).
Nem gondoltam volna, hogy ennyire szívünkhöz nő ez a kis medvebocs. Aki megérkezik Londonba, lesz családja, ruhája. Aranyos csetlés-botlások, rajzok. Tanul viselkedni. Gyermek azt nem értette, hogy ez a mackó, hogyhogy a marmeládét szereti (azt el kellett magyarázni, hogy mi az), nem a mézet? Perut is meg kellett nézni a térképen, meg Angliát is.
Én nem értékeltem volna öt csillaggal, de gyermek ragaszkodott hozzá.
Utána megnéztük a Paddington első részét a tévében is. Tetszett.

Paulina_Sándorné P>!
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Vicces, humoros, cuki. Paddington aranyos medve, érdekes kalandokba keveredik. Valahogy mindig megtalálja őt a galiba. :-) Aranyos a család, ahová került. Valahogy azt várná az ember, hogy fejvesztve, sikoltozva menekülnek az emberek, mikor megjelenik Paddignton az utcán, boltban vagy bárhol. Jó, hogy meg sem ütköznek rajta.

BertaPalikSzilvi P>!
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Az egyik mesecsatornán szokták nézni a gyerekek a könyvből készült rajzfilmet,amit nagyon szeretnek.
Ebből a történetből,amit most hangoskönyvben sikerült megszerezni,megtudjuk hogyan találkozott a család a Peruból érkezett medvével, hogy honnan kapta a nevét és mit evett a hosszú út során.
Pokorny Lia előadásában nagyon jó volt hallgatni.
20-23 perc egy fejezet, összesen 8 fejezet van.Játék , színezés közben mi szoktunk olvasni vagy a Disney hangoskönyveket hallgatni,most is ezt tettük.
Engem nosztalgiával tölt el,eszembe juttatja amikor gyerekként a húgommal mesekazettán hallgattuk a Bambit vagy a Kis Mukk történetét.
A kis medve történetéből a második rész az egyik kedvenc,ahol Paddington borotvahabbal térképet rajzol a tükörre,de a metrós és tengerpartos részek is elnyerték a tetszésüket a gyerekeknek.

Habók P>!
Michael Bond: A medve, akit Paddingtonnak hívnak

Nagyon dicsérték, de annyira azért nem jó. Aranyosan csetlik-botlik a kismedve Londonban, de azért ez még mesének is túl rózsaszín. Az illusztrációk kedvesek, de a fordítás… nos, az nem jó. Nemcsak döcögős, de logikátlan is. (Például ha a pennyt meghagyja a magyar szövegben – jogosan – akkor miért nem írja magyarosan a többeszámot? Az emberek zömének, pláne a már olvasó gyerekeknek a pence zavaró.)

Jagika>!

Paddington sokféle módon volt a Meglepetések Medvéje.

92. oldal (Ciceró, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: medve
Belle_Maundrell >!

Akkor ez lesz az ő életének első saját kabátja. Saját életének első kabátja. A kabát életének első saját Paddingtonja.

67. oldal, Negyedik fejezet - Egy áruházi expedíció

NikoLetti P>!

Paddington , aki a dolgok alakulását egyáltalán nem ítélte mókásnak,máris talpon volt, de úgy, hogy egyik lába továbbra is Mr. Brown teájában ázott. Pofácskája fehér krémfoltokkal volt tele,bal fülén pedig egy lekvárdarab lógott.
-Hihetetlen- csóválta a fejét Mrs. Brown – ,hogy egyetlen süteménnyel ekkora ramazurit lehet csapni.

Belle_Maundrell >!

– A kakaó és a süti is kultúra? – kérdezte Mr. Grubert, aki csak hümmögött, de ezt Paddington igenlő válasznak vette. Semmiképp sem nemlő válasznak.
– Csak mert olyan níveás mindegyik – tette hozzá, ráemlékezvén az illatszerboltok tégelyeire: NIVEA.
– Nívós – mormolta Mr. Gruber.

87. oldal, Ötödik fejezet - Paddington és "a régi mesterek"

Belle_Maundrell >!

– Én egy nagyon különös, ritka medve vagyok – közölte fontoskodva. – Nem sokan vannak már belőlünk ott, ahonnan jövök.
– És hol lenne az a hely? – kérdezte Mrs. Brown.
A medve előbb körülnézett óvatosan, csak utána válaszolt:
– Hogy micsoda? Ön emigráns? – kérdezte ámulva Mr. Brown.
– Vagy úgy, igen, emigráns, mindig belebotlom ebbe a szóba.
– És illegálisan…? – hápogott Mrs. Brown.
– Vagy úgy, igen, úgy vagyok itt, illegálisan – dörmögte halkan, nagy zavarban a medve.

10. oldal, Első fejezet - Kérem, törődjenek ezzel a medvével!

Kapcsolódó szócikkek: Henry Brown · Mary Brown · Paddington
Belle_Maundrell >!

– Azt hiszem, ott dőlt el, hogy megemelte a kalapját. Meg ahogy megemelte. Belopta magát rögtön Mrs. Bird szívébe.
– Szíve csücske – toldotta meg Jonathan. – Bukik az udvarias fazonokra!

36. oldal, Második fejezet - Medve a forró vízben

Kapcsolódó szócikkek: Jonathan Brown · Judy Brown · Mrs. Bird · Paddington
Belle_Maundrell >!

Jonathan csak nézte Paddingtont, tekintetében őszinte csodálat fénylett. – Hát szuper! – mondta. – Gratula! Én soha életemben nem voltam képes ekkora disznóólat csinálni… jóformán semmi hozzávalóval, ráadásul!

42. oldal, Második fejezet - Medve a forró vízben

Kapcsolódó szócikkek: Jonathan Brown · Paddington
Belle_Maundrell >!

A férfidivatosztály alkalmazottja a Barkridges áruházban tisztes és óvatos távolságra eltartva magától Paddington sokat szenvedett kalapját, hangjában némi undorral közölte:
– Gondolom, az ifjú… khm, úrnak erre a micsodára nem lesz többé szüksége.
Paddington felháborodottan válaszolt az eladó szavaira:
– Már hogyne lenne! Ez a kalap pici korom óta a fejemen volt, és van és lesz.
Ez olyan volt, mint egy szónoklat. Meggyőződés volt benne és felelősség.

64. oldal, Negyedik fejezet - Egy áruházi expedíció

Kek P>!

Mr. Gruber öreg volt ugyan, sokan nevezték „vén guberánsnak”, ugyanis a „guberáns” valami csúnyát jelentett, kukázót, ilyesmit, de Paddington szerint a legérdekesebb ember volt messze a vidéken.

Kek P>!

Jó meleg kabát, állapította meg. Szerette ezt a kabátot máris, és remélte, hogy a kabát viszontszereti őt.

Paddington sorozat · Összehasonlítás