A ​kastély egerei 26 csillagozás

Michael Bond: A kastély egerei

Csipet úr, Csipet asszony és 13 gyermekük egy gazdag gróf kastélyában élnek boldogan egy babaházban. Csakhogy egy napon a babaházat elviszik…
A legendás Paddington medve megálmodójának új meséje.

Eredeti cím: The Tale of the Castle Mice

Eredeti megjelenés éve: 2016

Ciceró, Budapest, 2016
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634320074 · Fordította: Kleinheincz Csilla · Illusztrálta: Emily Sutton

Bea_Könyvutca P>!
Michael Bond: A kastély egerei

Nagyon aranyos, gyönyörűen illusztrált mesekönyv egy egércsalád életéről a kastély babaházában. Komolyan mondom, lassan megkedvelem az egereket.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2018/02/harom-szuper-gyerm…

Hintafa P>!
Michael Bond: A kastély egerei

Bréking: Paddington szülőatyjának új könyve jelent meg!! Főszereplői ezúttal is négy manccsal rendelkeznek. Legnagyobb örömömre A kastély egereinek a célközönsége -szemben Paddingtonnal- a fiatalabb korosztály (bár nekem úgy tűnik, hogy a nagyobbak is szívesen bogarásznak a könyvben).
Már a fiúk születése előtt elkezdtem gyűjteni nekik (és egy kicsit magamnak is) egy könyvtárat.* Mert az olvasóvá válás nem akkor kezdődik, amikor egy gyerek megtanulja elolvasni, leírni élete első betűjét. Az olvasás szeretete a könyvek szeretetével indul. Nekem például azonnal gyerek- és felnőttkorom kedvenc illusztrátora, F. Győrffy Anna jutott eszembe. A kastély egerei látványos példája ezeknek az első pillanásra imádnivaló könyveknek, elég csak ránézni a borítóra. Miután T megkapta és tulajdonjogát mindenki számára egyértelművé tette, mindjárt ötször egymás után felolvastatta magának. (Hatodik olvasás az én hibámból nem lett.) Talán a felnőtt telhetetlensége az oka, de én még szívesen olvastam volna részletesebben a népes egércsaládról. Hátha lesz következő rész.
Michael Bond szívmelengetően kedves történetével és Emily Sutton pompás, a viktoriánus kort idéző képeivel pillanatok alatt belopták magukat a szívünkbe. Nemcsak lapozgatni nagyon jó, de felolvasni is.
Folytatás itt: http://hintafa.blog.hu/2017/01/08/michael_bond_a_kastel…

meseanyu P>!
Michael Bond: A kastély egerei

Gyerekkoromban imádtam az ilyen babaházas, kastélyos történeteket, és még most is rendkívül aranyosnak találtam. A képek is szépek, de ott valami hiányzott az igazi elvarázsolódáshoz.

Uzsonna >!
Michael Bond: A kastély egerei

Bűbájos történet, bűbájos képekkel. 3-4 éves kortól már ajánlom, nem hosszú történet.

anni_olvas>!
Michael Bond: A kastély egerei

Nagyon szépen, gazdagon illusztrált mesekönyv egy egércsalád életéről. Még böngészőnek sem utolsó, szülő és gyerek kedvence lehet. Nekünk nagyon tetszett!

kedaiyun>!
Michael Bond: A kastély egerei

Bolti olvasás volt. Rövid, de nagyon aranyos kis történet arról, hogyan él titokban egy egércsalád a babaházban. Nekem tetszett, és a rajzok is aranyosak. Régi stílusú illusztrációra emlékeztetnek.

Anibell P>!
Michael Bond: A kastély egerei

A történet és a tanulság számomra még nem tenné 5 csillagossá ezt a könyvet, de a rajzok zseniálisak, sok kedves, böngészni való részlettel.

Gabye>!
Michael Bond: A kastély egerei

Kissé egyszerű történet nagyon bájos rajzokkal. Kisebb gyerekekkel remekül el lehet veszni a részletekben.

Hermux P>!
Michael Bond: A kastély egerei

Aranyos kis történet, csak picit rövid nekem. Lehet egy gyerkőcnek pont jó, de én még szívesen olvastam volna. A rajzok nagyon szépek! :)