A ​kastély egerei 14 csillagozás

Michael Bond: A kastély egerei

Csipet úr, Csipet asszony és 13 gyermekük egy gazdag gróf kastélyában élnek boldogan egy babaházban. Csakhogy egy napon a babaházat elviszik…
A legendás Paddington medve megálmodójának új meséje.

Eredeti cím: The Tale of the Castle Mice

Eredeti megjelenés éve: 2016

Ciceró, Budapest, 2016
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634320074 · Fordította: Kleinheincz Csilla · Illusztrálta: Emily Sutton

Hintafa P
Michael Bond: A kastély egerei

Bréking: Paddington szülőatyjának új könyve jelent meg!! Főszereplői ezúttal is négy manccsal rendelkeznek. Legnagyobb örömömre A kastély egereinek a célközönsége -szemben Paddingtonnal- a fiatalabb korosztály (bár nekem úgy tűnik, hogy a nagyobbak is szívesen bogarásznak a könyvben).
Már a fiúk születése előtt elkezdtem gyűjteni nekik (és egy kicsit magamnak is) egy könyvtárat.* Mert az olvasóvá válás nem akkor kezdődik, amikor egy gyerek megtanulja elolvasni, leírni élete első betűjét. Az olvasás szeretete a könyvek szeretetével indul. Nekem például azonnal gyerek- és felnőttkorom kedvenc illusztrátora, F. Győrffy Anna jutott eszembe. A kastély egerei látványos példája ezeknek az első pillanásra imádnivaló könyveknek, elég csak ránézni a borítóra. Miután T megkapta és tulajdonjogát mindenki számára egyértelművé tette, mindjárt ötször egymás után felolvastatta magának. (Hatodik olvasás az én hibámból nem lett.) Talán a felnőtt telhetetlensége az oka, de én még szívesen olvastam volna részletesebben a népes egércsaládról. Hátha lesz következő rész.
Michael Bond szívmelengetően kedves történetével és Emily Sutton pompás, a viktoriánus kort idéző képeivel pillanatok alatt belopták magukat a szívünkbe. Nemcsak lapozgatni nagyon jó, de felolvasni is.
Folytatás itt: http://hintafa.blog.hu/2017/01/08/michael_bond_a_kastel…

Briggan
Michael Bond: A kastély egerei

Egyszerű kis történet, nem egy eget rengető a tanulság, de valami eszméletlenül szépek a rajzok hozzá!

meseanyu MP
Michael Bond: A kastély egerei

Gyerekkoromban imádtam az ilyen babaházas, kastélyos történeteket, és még most is rendkívül aranyosnak találtam. A képek is szépek, de ott valami hiányzott az igazi elvarázsolódáshoz.

Uzsonna P
Michael Bond: A kastély egerei

Bűbájos történet, bűbájos képekkel. 3-4 éves kortól már ajánlom, nem hosszú történet.

kedaiyun
Michael Bond: A kastély egerei

Bolti olvasás volt. Rövid, de nagyon aranyos kis történet arról, hogyan él titokban egy egércsalád a babaházban. Nekem tetszett, és a rajzok is aranyosak. Régi stílusú illusztrációra emlékeztetnek.

Anibell AP
Michael Bond: A kastély egerei

A történet és a tanulság számomra még nem tenné 5 csillagossá ezt a könyvet, de a rajzok zseniálisak, sok kedves, böngészni való részlettel.

Hermux
Michael Bond: A kastély egerei

Aranyos kis történet, csak picit rövid nekem. Lehet egy gyerkőcnek pont jó, de én még szívesen olvastam volna. A rajzok nagyon szépek! :)

berlin
Michael Bond: A kastély egerei

A történet nem nagy durranás, de a képek… valami fantasztikusak!