A ​Krytos-csapda (X-szárnyúak 3.) 19 csillagozás

Michael A. Stackpole: A Krytos-csapda

Karcsúak, gyorsak és halálosak: ezek az X-szárnyúak. A világűrben dúló csatákban az őket vezető férfiak és nők az életüket és gépeik biztonságát veszélyeztetik. Ezúttal a legnagyobb kihívással kell szembenézniük – az árulással. A Lázadók elfoglalják Coruscantot, de ezzel a problémáik közelről sem oldódnak meg. Egy krytos nevű gyilkos vírus tizedeli a lakosságot. Kirobban az ellenforradalom. A vihar kellős közepén kerül sor az áruló Tycho Celchu tárgyalására. A provokátorok terrorakciói közepette a születendő új államot csak a Zsiványkommandó képes megvédeni. A harcok során Corran Hom Ysanne Isard börtönében sínylődve rájön, hogy egyedül az ő kezében van Coruscant felszabadításának kulcsa.

Eredeti mű: Michael A. Stackpole: The Krytos Trap

Eredeti megjelenés éve: 1996

Lap-ics, Debrecen, 1998
400 oldal · ISBN: 963434335x · Fordította: Nemes Ernő

Corran Horn

Noro MP
Michael A. Stackpole: A Krytos-csapda

Stackpole nagy igyekezete, hogy valami mást mutasson a Zsiványkommandós könyvekben, mint ami a Star Warsban megszokott, talán még itt sült el a legjobban. A rasszista indulatokat felkorbácsoló vírus meglepően érett téma volt az akkori SW-könyvek között. Ettől függetlenül ez a sorozat sosem tudott megfogni – talán a túl sok szereplő, vagy a világból kilógó megoldások miatt. Plusz ott volt a szöveggondozás: előfordult, hogy valaki X-szárnyúba szállt be, és Y-szárnyúból szállt ki. (Jó, lehet, hogy csipkésre lőtték, de ennyire? :D)

Michael A. Stackpole: A Krytos-csapda

Egy kicsit nehezen indul be a cselekmény (az első 80-100 oldalt eléggé unalmasnak mondanám), de miután elkapja a fonalat érdekes, nem igazán pörgős, viszont izgalmas történetté válik. Ackbar vizes utalásain jókat mosolyogtam, a Lusankya szál is nagyon jóra sikerült, Tycho tárgyalását viszont nagyon elnyújtották.
Egy hibára is felhívnám a figyelmet miszerint az elején a karakter bemutatásnál Winter ember hím-ként van titulálva. Illetve a fordítótól kérdeném még meg, hogy a wingman-t (szárnysegéd) mi a pék haragjáért nem fordította le?
Összegzés: Jó könyv egy-két kisebb hibával.

Baraby P
Michael A. Stackpole: A Krytos-csapda

Ez a rész meglepően jól sikerült, eddig ez tetszett a legjobban.
Bár helyenként ellaposodott a történet a végére azért sikerült fokozni az izgalmakat. Jöhet a következő rész ;-)

Balázs_Erőss
Michael A. Stackpole: A Krytos-csapda

Kiváló iparosmunka, bár néhány helyen érződik az erőlködés. Egy-két megoldás még a Dörmögő Dömötörben is egyszerű lenne, de elviselhetőek. Egyedül az idősíkon nem tudtam elhelyezni az eseményeket, ott egy picit megakad a folyamat, de majd meglátom mit hoz a negyedik rész. Nem rossz választás.

Michael A. Stackpole: A Krytos-csapda

Ez a rész sokkal jobban tetszett mint az első kettő. Lendületesebb, szövevényesebb, a Zsiványok jócskán többet repülnek mint az előző részben, és végre nem visz el jópár oldalt a karakterek, a helyszínek és a gépek részletes bemutatása.
A Lusankya-szál kifejezetten jó volt, kellőképpen izgalmas és titokzatos, még úgy is nagyon hatásos volt az utolsó csavar, hogy korábban már olvastam a könyvet. Tycho perét nagyon vontatottnak éreztem, a lezárása viszont az egyik kedvenc jelenetem a könyvből.
Az utolsó jelenetsor pedig különösen szórakoztató volt, igazán méltó az osztaghoz :D

Ebe_Endocott
Michael A. Stackpole: A Krytos-csapda

Hmmm, hát ez a tárgyalás sztori az én szememben nagyon túl lett erőltetve. A könyv feléig kb másról sincs szó, és annyira azért nem profi bűnügyi író, h SW köntösbe bújtatva egy jogi procedúrás regény is izgalmas maradjon, a sci-fi az ő asztala. Erre biznyság a második fél, vagy inkább harmadik harmad, ahol a meglepetések záporoznak. Fény derül az árulóra, Corran múltjára, és grandiózus események zajlanak! Összességében kicsit „középső gyerek” könyv, de a vége nagyon odatett és nem kérdés, hogy rohanok a folytatáshoz.

PAVideoStudio
Michael A. Stackpole: A Krytos-csapda

Dinamikus űrcsaták és politikai ármánykodások váltogatják egymást. A szereplőket még jobban megismerjük, Corran történetszála tetszett a legjobban.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/CsErnWSqidA

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

ViraMors P

– Tehát azt mondod, csodára volna szükségünk?
Nawara bólintott.
– Elfogadnám, ha egyet fel tudnál ajánlani. Akkor nem kéne ennyit aggódnom. Ezt a pert megnyerni majdnem lehetetlen, de Zsiványok vagyunk, ezért megnyerjük.
– Vagy meghalunk – sóhajtott Tycho.

ViraMors P

Még sosem láttam rohamosztagost sisak nélkül, de biztosan nem így néznek ki.

Mirax vállat vont.
– Én csak fuvaroztam, a munkát Qlaern végezte el.
Luke megint wedgre pillantott.
– Egy koréliai csempész aki nem pózol?
– Több esze van mint a legtöbb csempésznek – mosolygott Wedge.

ViraMors P

– Tehát a szökés lehetetlen?
Jan kacsintott, és suttogásra fogta a szavát.
– Sosem mondtam, hogy lehetetlen, csak azt, hogy nem lehet kivitelezni.
Corran halkan felnevetett.
– Én a Zsiványkommandóból vagyok. Mi a lehetetlennel üzletelünk, és mindig pontosan szállítjuk.

Kapcsolódó szócikkek: Corran Horn
ViraMors P

– Arra gondolsz, amire én?
Tycho bólintott.
– Ha az én nyomomban volna a Zsiványkommandó, én is menekülnék, még ha Szuper Csillagromboló van is a fenekem alatt.

Hippoforaccus

Még jobban érezte volna magát, ha valamivel világítani is tud, de hát a rabok a lapátnál kifinomultabb technikai ezközhöz nem férhettek hozzá.

Hippoforaccus

A roncs egy zuhanó hutt kecsességével tűnt el a szem elől.

Kapcsolódó szócikkek: Hutt

X-szárnyúak sorozat · Összehasonlítás