A ​Bactaháború (Star Wars: X-szárnyúak 4.) 30 csillagozás

Michael A. Stackpole: A Bactaháború

Miközben a Szövetséges Flotta összevont támadást indít a kegyetlen hadúr ellen, Ysanne Isard magához ragadja a hatalmat a Thyferrán, hogy a kincset érő bactakészlet segítségével destabilizálja és megsemmisítse az Új Köztársaságot. A tönkrevert, a Szövetség támogatását és a fegyvereit is elvesztett Zsiványkommandónak kell szembenéznie a Csillagrombolókkal, hogy felszabadítsa a Thyferrát a vaskezű zsarnok uralma alól. És amikor Ysanne Isard felfedezi a Zsiványok támaszpontját, a lerongyolódott pilótáknak az életben maradásért kell megküzdeniük Isard mindent elsöprő és látszólag mindenható erejével szemben.

A baktaháború címen is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1997

LAP-ICS, Debrecen, 1998
396 oldal · ISBN: 9634343368 · Fordította: Nemes Ernő

Corran Horn

ViraMors P>!
Michael A. Stackpole: A Bactaháború

Nagyon humorosan, lendületesen kezdődött ez a rész, kifejezetten jól szórakoztam, főleg Mirax és Corran dumáin, meg amikor Booster és Corran egy légtérben tartózkodtak. Aztán a közepe felé kissé mintha leült volna. Az akció és az események a helyükön voltak, de ekkora mennyiségben a töprengés életről halálaról etc. nem tett jót szerintem a történetnek, ez lehetettt volna kissé visszafogottabb. A végére szerencsére megint belelendültek, visszatértek a remek dumák, és persze a kihagyhatatlan űrcsata a végére.

Balázs_Erőss>!
Michael A. Stackpole: A Bactaháború

Messze az eddigi legszórakoztatóbb regény az egész Star Wars-univerzumban. Kivéve persze az eredeti trilogiát. Ennek a sorozatnak mindenképpen ez a legerősebb epizódja, látványos (nagyon látványos) űrcsatákkal és leszámolásokkal. Kedvem támadt előásni valami oduból az eredeti játékot is. Bár egy elég hosszú sorozat rész, de mindenképp éredemes nekivágni.

Michael A. Stackpole: A Bactaháború

Az űrcsaták olyan látványosak, hogy ihaj, a szereplőkért izgultam. Nagyon jó sorozat.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/q-pZu5bRz08

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Trillian>!
Michael A. Stackpole: A Bactaháború

Eddig talán ez a könyv tetszett legkevésbé a sorozat részei közül, bár lehet csak a nevek felcseréléséből, és a hasonló problémából volt már elegem. Mirax, Corran és Booster szóváltásait élveztem. Isard eddig tetszett főgonosznak, de ebben a könyvben már elég sok olyan tette volt amit nem tartottam hozzá méltónak (amik egyáltalán nem voltak okos ötletek…) .A végső csata is egészen izgalmasra sikerült. Kíváncsian várom miben lesznek változások a szerzőváltás után.

Michael A. Stackpole: A Bactaháború

Na ez egy jó könyv… lene, ha 200 oldallal rövidebb lenne. Annyi benne a „blablabla”, hogy bezsibbadt tőle az agyam. A végső nagy ütközet mondjuk valamelyest kárpótol, de mégse mégse mondanám azt, hogy nagyon élveztem a könyvet.

lustica>!
Michael A. Stackpole: A Bactaháború

Szeretem az X-szárnyúak sorozatot. Bepillantást enged a katonák életébe, nem csak az „elitet” mutatja.

Busmen>!

Nagyon tetszett , kimondottan hangulatos , hozza az érzést :D

Eynregiujkonyvek I>!
Michael A. Stackpole: A Bactaháború

Ezt a részt élveztem a legjobban ebből a sorozatból, mintegy felrakja a koronát az addigi előzményekre. Igaz, hogy a tetőpont után is folytatódik, de cseppet sem volt unalmas, nekem bejött. Az X-szárnyúak könyvsorozatról, létrejöttéről, történetéről itt olvashatsz bővebben: http://starwarskonyvekportal.blogspot.hu/2017/11/x-szar…

ViraMors P>!

A sok hulla nem győzelmet jelent, csak azt, hogy sok ember meghalt.

Hippoforaccus>!

Vaktában kiugrani a hiperűrbe legalább annyira veszélyes és kockázatos vállalkozás, mint kövérviccet mesélni egy huttnak.

Hippoforaccus>!

– Mint látjátok, elég komoly ellenféllel állunk szemben, amely ráadásul jól fel is van fegyverezve. Szembe kell néznünk a ténnyel, hogy a célunkat nem fogjuk tudni elérni. Isard elmozdítása pillanatnyilag lehetetlennek tűnik.
A Gavin mögött ülő Corran előrenyúlt, és megveregette a kölyök fejét.
– Gavin, te ilyenkor szoktad azt mondani, hogy nem nagy ügy, alig több, mint a Tatuinon buckapatkányokra vadászni.

Kapcsolódó szócikkek: Corran Horn

Iella felemelte a fejét.
– Azt akarod mondani, hogy nincs élet a halál után?
– Azt akarom mondani, hogy nem számít. – Elscol a mennyezet felé nyújtotta a kezét. – Egyrészt, ha nincs halál utáni élet, akkor folyton arra kell emlékezned, amit életedben elkövettél. Másrészt, ha van, akkor meg tudod osztani a tapasztalataidat azokkal, akik előtted haltak meg. Akárhogy is van, addig élj, ameddig csak lehet, és tégy meg mindent, amit csak tudsz! Én úgy döntöttem, hogy nem akarok ismert személy lenni sem itt, sem a halál után, nehogy hiányozzak valakinek. És azt hiszem, ezzel te is így vagy.
Iella elgondolkodott.
– Igazad van, de a fájdalom néha… – Kezét a mellére szorította. – Néha annyira fáj az élet.
– Butaság. – Elscol barna szeme megvillant. – A fájdalom az egyetlen módja annak, hogy tudd: életben vagy.
– Mi?
– Ha a halál utáni életet olyan különösnek, csodásnak és boldognak tartod, márpedig kevés elmélet szól másként, akkor abból az következik, hogy ha fájdalmad van, akkor élsz. Ne hagyd, hogy elhatalmasodjon rajtad, ne add meg magad neki, akkor életben is maradsz! – Elscol összekulcsolta a kezét, és a padlóra meredt. – Az év bizonyos időszakaiban rám is rám tör a fájdalom, de nem hagyom, hogy legyűrjön.
– Én sem hagyom, hogy felülkerekedjen rajtam.
– Nem, azt látom. Iella, te erős vagy, igazán erős. – Elscol kényszeredetten vigyorgott. – Csakhogy amikor a dolgok rosszul mennek és a stressz megszűnik, a fájdalom azután kezdődik. Akkor kell megküzdeni vele, amikor már mindennek vége.

266-267. oldal, 28. fejezet – A bactaháború (Lap-Ics, 1998)

Szelén>!

„A természetes kőből épült kastély apró, mesterséges vulkánként emelkedett ki a környező dzsungelből. A háttérben a hegyoldalról lezúduló vízesés tette a környezetet a Paradicsomhoz hasonlatossá.

PAVideoStudio>!

– Ez a célpont: a Thyferra. Normális, Föld típusú bolygó, két holddal, melyek közül egyiknek sincs saját atmoszférája, ennél fogva nem is lakott.

41. oldal, 5. fejezet – A bactaháború (Lap-Ics, 1998)

PAVideoStudio>!

A bátyjának vásárolt egy Luke Skywalker-holobiót, mert tudta, hogy Skoloc leghőbb vágya az volt, hogy megismerkedhessen Luke-kal és ő is jedivé válhasson.

103-104. oldal, 11. fejezet – A bactaháború (Lap-Ics, 1998)

Star Wars: X-szárnyúak sorozat · Összehasonlítás