Az ​elengedés szabadsága 10 csillagozás

Út a tökéletes élethez
Michael A. Singer: Az elengedés szabadsága

A ​felszabadított lélek című, sok millió példányban eladott világsiker szerzője egy napon úgy dönt, hogy kiköltözik egy hatszáz hektáros, floridai, erdős-mezős területre, átadja magát a virágzó spirituális közösségnek, és minden mást elenged.
De hogy jön mindehhez egy milliárdos profitot termelő részvénytársaság, a legismertebb amerikaiak egyikének, Oprah Winfrey-nek elragadtatása, egy újabb világsikerű könyv, és végül FBI-vizsgálat…
Hogyan eredhet mindez egyetlen embertől, aki úgy döntött, hogy egyedül él az erdő közepén, elengedi magát, és magányos életet él?
Radikális döntést hozott… olyan döntést, amely egyszerre juttatta a siker csúcsaira és a szakadék szélére.

Michael A. Singer, A felszabadított lélek szerzője mondja el rendkívüli történetét: Mi történt, amikor mély spirituális eszmélését követően úgy döntött, hogy lemond személyes céljairól, és egyszerűen hagyja, hogy az élet húzzon helyette lapokat. Miközben bemutatja ezt a nagyszerű kísérletet,… (tovább)

Eredeti cím: The Surrender Experiment: My Journey into Life's Perfection

Eredeti megjelenés éve: 2015

XXI. Század, Budapest, 2015
348 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155373756 · Fordította: Bozai Ágota

Michael A. Singer: Az elengedés szabadsága Út a tökéletes élethez

"- Észrevetted már, hogy egy hang beszél a fejedben?
Ronnie kissé furcsán nézet rám, azután felcsillant a szeme:
– Igen! Pontosan értem, miről beszélsz. Az enyém sose hallgat el – felelte."

Ezzel a párbeszéddel kezdődik az út, melyet hősünk bejárt és megírt nekünk.
Bosszantotta a fejében lévő hang, amely folyamtatosan kommentálta az eseményeket. El akarta hallgattatni. Bújta a könyvtárakat, kereste az erről szóló könyveket,de semmit sem talált, míg a kezébe nem adtak egy zen buddhizmusról szóló könyvet. Ez volt az első lépcsőfok. Aztán szép sorban követték egymást az események.
Egy életutat ismerhetünk meg, amely, az: ahogy lesz, úgy lesz életfilozófiára épült fel.
Lám így is lehet élni. Nem ragaszkodni semmihez sem, hagyni a dolgokat egyszerűen csak megtörténni.
Rám nagy hatással volt.

dezirel

Michael A. Singer: Az elengedés szabadsága Út a tökéletes élethez

Mickey, a hippi jógaguru hatalmas fazon. Eleinte szörnyen idegesített ez az önhitt fickó, aki egyik napról a másikra úgy döntött, hogy kivonul a világból és arra teszi fel az életét, hogy meditációval elcsendesítse azt a bizonyos hangot a fejébe. Nem, nem örült a pasi, arról a hangról beszél, ami folyton kommentálja a dolgokat, ami megmondja, hogy mit is látsz, gondolsz, érzel. Na, ő ezt a hangot próbálta meg kikapcsolni, sikeresen.
Majd amikor ezt elérte, jöttek a következő lépések, tulajdonképpen az egész élete ez a könyv. És ráadásul egy nagyon érdekes és izgalmas önéletrajzi könyv a meditációról, és arról a gondolkodásmódról, amit a szerző az elengedésnek hív.

Jeffi SP

Michael A. Singer: Az elengedés szabadsága Út a tökéletes élethez

Tetszett is, meg nem is!
Nem tudok azonosulni az íróval, a felfogásával, ennek ellenére látókörszélesítésnek jónak tartom. Örülök, hogy elolvastam, és a másik könyve is tervben van. De én maradok annál, hogy márpedig érdemes tenni az életben azért, hogy az élet jobb legyen, és nem mindent ilyen hulla nyugodt állapotban, meditálva elfogadni, hogy márpedig így van, akkor azt teszem, amit az élet mond nekem. Ez is egy remek meglátás, de vagy nem jól fogalmazott az író, vagy nekem volt kicsit homályos a dolog.
Akik szeretik a spirituális dolgokat, a meditálást, jógát, és történeteket erről-arról azoknak tetszeni fog. Egy ember önéletrajza relatív az egész, hogyan lett elvonulós hippiből, milliárdos hippi fazon. Ami amúgy még tetszett is, csak a vége vontatott volt a sok perrel, meg „sötét a jövő” meg az „isteni beavatkozással”…. de ezt leszámítva tetszett :3

Bővebben a blogomban: http://jeffi-olvas.blogspot.hu/2015/12/michael-singer-a…

AnZsu_01

Michael A. Singer: Az elengedés szabadsága Út a tökéletes élethez

Nem volt rossz, de nem érzem teljesen meggyőzve magam, sőt…Valahogy nálam pont az ellenkezőjét érte el a könyv, mint hogy holnaptól az elengedést válasszam. Bizonyos élethelyzetekre igaz lehet, hogy jobb, ha az ember képes engedni, hogy a dolgok folyjanak a saját medrükben, de sok esetben biztosan nem szeretnék pusztán szemlélője lenni az életem történéseinek. Azt hiszem értem hogy a szerzőt mi motiválta, de nem vagyunk egyformák. Mindenesetre elgondolkodtatott és biztosan nem múlik nyom nélkül ennek a könyvnek az olvasása.

lilaköd P

(…) először a tudatunkból és a szívünkből elengedjük a személyes reakcióinkat, azt a szempontot, hogy mi személyesen mit szeretünk és mit nem, aztán egyszerűen figyeljük, hogy mit kíván az előttünk kibontakozó helyzet.

lilaköd P

Behódoltam azoknak a hatalmas erőknek, amelyek rám hatottak, és ezzel megengedtem, hogy az életemet egy sokkal hatalmasabb erő, maga az élet vezérelje.

Kapcsolódó szócikkek: élet
lilaköd P

Elköteleztem magam a transzcendens világnak, elhatároztam, hogy átlépek oda, véglegesen – és lám, az életemben bekövetkező változások teljes egészében segítettek megszabadulni lényemnek attól az elemétől, ami csak visszahúzott volna.

orsi2525

Csak hagytam, hadd történjenek a dolgok, az elengedés, a nem-ellenállás fegyelmét gyakoroltam, akár tetszett, ami épp történt, akár nem.

orsi2525

Általában nagyon fontos, nagy hatású eseménynek kell bekövetkeznie ahhoz, hogy olyan messze fordítsuk el a fejünket, hogy soha többé ne nézzünk vissza. Általában, mondom. De nem mindig.

orsi2525

Azzal indultam útnak, hogy tudni akarom, ki vagyok, mi figyeli a belső hangomat. De rájöttem, hogy a nagy szentek és a vallási hagyományok nagy tanítói mind meghaladták a személyes Ént azért, hogy megtalálják spirituális önmagukat.

orsi2525

Nem volt kivezető út. Egyetlen gondolat sem jutott az eszembe, egyetlen sóhaj sem hagyta el ajkamat. Ugyanazzal az erős céltudattal, ami bevitt ebbe a barlangba, megfordultam, és elindultam kifelé. Egyszerűen csak megvolt bennem annak a tudása, hogy más utat kell találnom.

lilaköd P

Azt is elhatároztam, hogy elolvasom a Bibliát. Azelőtt soha nem lapoztam bele az Újszövetségbe. Nagyon inspirálónak találtam, és tanításainak jó része teljesen összhangban állt azzal, amit én meditáció közben tapasztaltam. Például az elképzelés, hogy az újjászületéshez meg kell halni. Pontosan ezt próbáltam elérni: meghalasztani magamban, ami személyes, hogy spiritualitásként újjászülethessek.