Korok, ​divatok 16 csillagozás

1978
Nem ​tudjuk megmondani, mikor vette kezdetét az öltözködésnek az a módja, amikor a viselet már nemcsak a test védelmét szolgálta. Idővel már arra is törekedtek az emberek, hogy „szép” legyen. Talán innen számítjuk a viselettörténet kezdetét.
Az, hogy az öltözék hogyan alakult, természetesen függött az éghajlati, a természeti adottságoktól, a kialakult társadalmi viszonyoktól. De ezen belül mennyi stílusáramlatot, a fantázia milyen csapongását figyelhetjük meg! Szinte végtelen az a leleményesség, amivel az emberek mindenkor különbözni akartak elődeiktől.
Könyvünk az európai öltözködés gazdag múltjából villantja fel a legérdekesebb, legjellemzőbb stílusirányzatokat, a nemesen redőzött római tógától az 1920-as évek charleston-szoknyájáig. E két véglet között tanúi leszünk a legképtelenebb ötleteknek, amelyekkel egyes korok divatdiktátorai megpróbálták megváltoztatni az emberi test természetes arányait. Minden kor új sziluettet igyekezett kialakítani: hol a test… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kolibri könyvek Móra

Móra, Budapest, 1978
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 963111032x · Illusztrálta: Mialkovszky Erzsébet

Csoszi >!
Mialkovszky Erzsébet: Korok, divatok

Rövid áttekintés egy-egy korszak meghatározó viseletéről kezdve a görög-római kori divattól egészen az 1930-as évekig. A ruhák időnként egyszerűsödtek, időnként bonyolultabbakká váltak. Sok esetben nem a praktikusság volt a fő szempont. Tetszettek a szép, színes illusztrációk.

Nienna001 P>!
Mialkovszky Erzsébet: Korok, divatok

Rövid, tömör, de a terjedelem többet nem is engedne. Tájékozódásra jó.

serengeti>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 5
Ötlet (eredetiség): 5
Tartalom (mondanivaló): 5

Szakmailag és műfaját tekintve kifogástalan könyv. Érdekes, kissé nosztalgikus élmény egy 1978-ben íródott könyvben viszontlátni gyermekkorom modernnek titulált – mára már erősen retro stílusúnak mondható – ruháit. Ugyanakkor nagyon jól esik végigtekinteni az öltözködés a és a különböző korok divattörténetén ennek a kis könyvnek a segítségével. Érdekes, izgalmas időutazás a könyv végigolvasása. Külön figyelmet érdemelnek a gyönyörű illusztrációk.

husza68>!
Mialkovszky Erzsébet: Korok, divatok

Nagyon szerettem nézegetni a letűnt idők viseleteit. Néhányat szívesen hordanék ma is!

Nity>!
Mialkovszky Erzsébet: Korok, divatok

„Zsebbe való kicsi könyv, kicsi is, színes is, akár a nagy madarak között a csillogó-villogó kolibri.” Tetszett, egész jól összeszedett kis könyvecske, csak sajnos túl rövid. Szép rajzokkal illusztrált, egyedül a rokkokónál csalódtam kicsit az ábrázolásban, ott sokkal jellemzőbbet is lehetett volna hozni.

Holdbéli_nyúl P>!

A férfiviselet változatlanul angolosan egyszerű maradt. A gavallér legfeljebb a mellények és sétapálcák terén tombolhatta ki magát – volt például egy magyar mágnás, aki háromszázhatvan sétapálcával büszkélkedhetett.

48. oldal, A turnűr divatja

Kapcsolódó szócikkek: sétapálca