Finding ​Eden – Megtalálni Edent (A szerelem csillagjegyében 6.) 20 csillagozás

Mia Sheridan: Finding Eden – Megtalálni Edent

A Megtalálni Edent a Calder útja folytatása és befejezése.

Miből merítesz erőt, ha vége annak a világnak, amit ismertél, és a szeretteidet elmosta az özönvíz? Ha az új világban, amibe belecsöppentél, pont olyan magányos vagy? Hol találod meg a reményt, ha összetört a szíved, és bizonytalan a jövőd?

A Megtalálni Edent az erőről, a felfedezésről, a megbocsátásról és a halhatatlan szerelemről szól. Arról, hogy a sorsnak engedelmeskedve követni kell a békéhez vezető utat.

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek

328 oldal · ISBN: 89634573548 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria
328 oldal · ISBN: 9789634573555 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
328 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634573531 · Fordította: Sándor Alexandra Valéria

Calder Raynes · Eden · Xander

Mia Sheridan: Finding Eden – Megtalálni Edent

Mit is lehet mondani arról a könyvről, aminek 2018. áprilisa óta várod a megjelenését, és aminek az elolvasása – munka mellett – alig 1 napot vett igénybe?
Imádtam.
Az első szótól az utolsóig, minden Tejkaramellát és Hajnalkát, a Gyógyító Ágyat, az érzelmi lavinát, Calder képeit, Xander humorát, a nehéz pillanatokat és a boldogokat, az egymásnak elsuttogott szerelmes szavakat.
Gyönyörű és felemelő volt az egész könyv, akárcsak Calder és Eden kapcsolata.

„Menjünk, és keressünk valami sötét helyet, Calder Reynes, és vigyünk bele egy kis napfényt.”
Remélem sok olvasó szívéhez eljutott így, srácok!

Illatos_Hópehely P>!
Mia Sheridan: Finding Eden – Megtalálni Edent

Megérte várni erre a könyvre, minden sorát imádtam.
Kicsit hihetetlen volt, kicsit mesébe illő, de engem nem zavart.
Madisontól féltem egy kicsit, hogy bekavar, de szerencsére nem így volt.
Az epilógus annyira cukira sikeredett :)
Olvassátok, hátha elhozza a kiadó a többi részt is ! :)

Tóth_Orsolya_3 P>!
Mia Sheridan: Finding Eden – Megtalálni Edent

Annyira nagyon szerettem ezt a részt is.
Mia Sheridan olyan gyönyörűen ír, amire kevesen képesek. Calder, azt hiszem, én is menthetetlenül beléd szerettem.
Olvassátok Mia Sheridan könyveit!

Enikő_Darai_Enii P>!
Mia Sheridan: Finding Eden – Megtalálni Edent

Erre nincsenek szavak! Igaz, hogy kevésbé volt eseménydús, mint az előző kötet, ám mivel ez a könyv a valós életben való boldogulásukról szól, hogy hogyan veszik az akadályokat, nem hiszem, hogy lehetett volna ennél szebben megírni! A duológia szereplői annyira szépek, tiszta lelkűek és teljesen felépítettek (a múltjuk, a jelenük, a jövőjük), hogy egyszerűen csoda róluk olvasni! Mia egy zseni! Mint már fentebb is említettem, ez a könyv a páros boldogulásáról szól, hiszen ebben a kötetben már felnőttek. Mia többször is próbára tette Calder és Eden kapcsolatát. Velük nevettem, felfedeztem, elkenődtem, sírtam, megtörtem, majd gyógyultam. Amilyen részletesen és gyönyörűen építette fel az írónőnk ezt a történetet… nincsen rá szavak, de tényleg! Közben a háttérben mindig ott volt egy csöppnyi adrenalin is, hogy nem tudhatjuk mikor jön a következő fordulat és mi lesz az. Teljesen kiszámíthatatlan volt a könyv, amivel az őrületbe kergetett. De persze csak jó értelemben! Nem győzőm már hova ajnározni, de valóban egy csodálatosan megírt romantikus kötet ez, amit aztán nem egyszerű letenni. Az epilógusa egyszerűen lenyűgözően szívszorító, ahogy az várható volt: rendesen megkönnyeztem. spoiler

Evika82 P>!
Mia Sheridan: Finding Eden – Megtalálni Edent

És így vált teljessé Calder és Eden története. :)

Az első rész teljesen letaglózott, megérintett. Szerettem a szereplőket, szerettem volna arról olvasni ebben a kötetben, hogy helyrezökken az életük, megtalálják egymást, boldogok lesznek, családot alapítanak, lezárják a múltat, előre a jövőbe tekintenek.
Szerintetek azt kaptam, amire vártam, amiért drukkoltam?
Olvassátok el a könyvet és ti is megtudjátok. ;)
A KMK azt a kijelentést tette, hogy egyenlőre nem hozz el nekünk több könyvet magyarul az írónőtől. Ez a hír nagyon szomorúvá tett, mert imádom a könyveit, szerintem csodálatosan ír. Különleges történeteket, különleges szereplőkkel. Nem adom fel a reményt, nagyon bízom benne, hogy többen rálelnek az írónő munkásságára, megszeretik a történeteit, és így mi rajongók megkaphatjuk a sorozat folytatásait.

Indie P>!
Mia Sheridan: Finding Eden – Megtalálni Edent

Az előző rész igazán megrázó volt, a vége pedig még tett egy lapáttal a szenvedésükre, amelytől teljesen összefacsarodott a szívem. Nem csoda, hogy mennyire vártam ennek a könyvnek a megjelenését. Nem is vártam sokáig szinte a kézbevétele után rögtön neki is kezdtem. Eden és Calder története egyszerre volt édes és keserű. Az új esély, az eltelt idő, a szerelmes éjszakák, pillanatok, bánat minden meg volt benne amire vágytam. Mia gyönyörűen tud írni, ebben a részben ezt maximálisan bebizonyította számomra.

Emese_Szilágyi92>!
Mia Sheridan: Finding Eden – Megtalálni Edent

Gyönyörű történet, gyönyörű befejezése. Szívmelengető volt a könyv, ahogy azt az írónőtől megszokhattuk. Csodaszép könyv, csodaszép szavak. Nagyon örülök a happy endnek, mert a szereplők nagyon megérdemelték.
Egy élmény volt :)

Borgin>!
Mia Sheridan: Finding Eden – Megtalálni Edent

Örülök, hogy volt erőm, hogy megvárjam ezt a kis csodát és ne olvassam el Calder könyvét. Elég sokat kellett várni, de maximálisan megérte. Calder és Eden szerelme is csodálatosan szép.
Gyönyörűen ír az írónő, elég elkeserítő, hogy a KMK nem ad ki több könyvet tőle. :(
Remélem ez megváltozik és sokan felfedezik az írónő munkásságát.

Könyvmolyképző KU>!

Szeretlek, Tejkaramella. Neked van a világon a leggyönyörűbb szíved. Lehet, hogy néha kiborulsz, és az élet néha tényleg kiborító, de szerintem te vagy az a szépség, ami a felfordulásból lett.

Könyvmolyképző KU>!

Tudtam, hogy szerelmes vagyok. És azt is tudtam, hogy úgy szeretem, hogy abból soha, de soha nem fogok kigyógyulni. Tudtam, hogy a lényem legbelső magvával szeretem. És azt is tudtam, hogy ő viszontszeret.

Könyvmolyképző KU>!

Mindannyian a szívünkhöz ragasztjuk azt, amit értékesnek tartunk, amire szükségünk van, ami azzá tesz minket, akik vagyunk. De lehet, hogy ezek a dolgok csak akkor tudnak bekerülni a szívünkbe, ha az meghasad. Lehet, hogy csak akkor válnak igazából a részünkké, és csak akkor értjük meg mások fájdalmát, hiszen mi magunk is keresztülmentünk rajta.

Könyvmolyképző KU>!

Szeretlek, Hajnalka. Mindig is a te szíved tartott engem életben. A szerelmed. A kedvességed. Azért festettelek meg, hogy életben tartsalak, és az segített mindig újabb lélegzetet venni.

Sippancs P>!

– Van egy lány… – kezdte halkan és elgyötörten.
Calder röhögött, mire felültem, és a homlokomat ráncolva ránéztem.
– Bocsi… – motyogta. – Csak a világtörténelem összes tragédiája ezzel a három szóval kezdődik. Hogy van egy lány.

Kapcsolódó szócikkek: Calder Raynes · Xander
Sippancs P>!

– Néha a szörnyen tragikus dolgok is lehetnek viccesek. Néha muszáj, hogy azok legyenek.

Sippancs P>!

Arra gondoltam magamban, hogy hiába lehet szörnyű, borzalmas és tragikus az élet, lélegzetelállítóan gyönyörű pillanatok is vannak benne. Ráadásul néha csak kacagni kell.

Sippancs P>!

Talán ha minden helyzetben megtalálod a szeretetet, még a legborzalmasabbakban is, akkor találod meg Istent.

Kapcsolódó szócikkek: Eden · Isten
Sippancs P>!

– Köszönöm – szorított magához.
– Mit? – szorítottam én is.
– Hogy ennyire szeretsz. Hogy életben tartottál, amikor nem is éltem.
– Ezt sohasem kell megköszönnöd – sóhajtottam fel. – Engem erre teremtettek.

Kapcsolódó szócikkek: Calder Raynes · Eden
Sippancs P>!

Hát nem vicces, hogy mindannyian ide-oda verődünk ebben az őrült világban a saját történetünkkel és fájdalmunkkal, és valahogy egybeszövődik minden, hogy megváltoztassa a dolgokat néha jó, néha rossz irányban?